SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsza profesjonalna redukcja 37-latki - zaczynam

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1271

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14
Witam,
Wczoraj znalazłam to forum. Wydaje mi się bardzo profesjonalne, czytam, czytam, wątków i artykułów jest niezmierzona ilość, zanim je przeczytam, zestarzeję się chyba, a tu trzeba się odchudzić :)

Do rzeczy - potrzebuję Waszej pomocy szczególnie w doborze ćwiczeń, ale też krytyki, co do diety
Znalazłam w regulaminie ankietę, oto moje ,,wyniki'':
Płeć :kobieta
Wiek : 37
Waga : 56
Wzrost : 157
Obwód w biuście : 91
Obwód ramienia : 33
Obwód talii : 83
obwód w biodrach: 98
Obwód uda : 53
Obwód łydki : 36
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : ?
Aktywność w ciągu dnia : praca siedząca lub stojąca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 2x/tyg. po 1,5godz. aerobic, 1/tyg. 45min. pływanie
najszybciej chudnę: pośladki, biust, nogi
najwolniej chudnę: talia, ręce, ramiona
najszybciej tyję: talia
Odżywianie : dania tradycyjne mało przetworzone, kanapki, owoce,
Cel : redukcja i rzeźba
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : bardzo dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej : aerobik, gimnastyka, pływanie
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : ograniczanie węglowodanów

Nie potrafię wkleić tu zdjęcia, ale ciało zawsze miałam i mam mocno otłuszczone. Jako dziecko byłam gruba, po ciży ,,samoistnie'' schudłam ok. 10 kg, po kilku latach waga zaczęła się na nowo podnosić. Chciałabym zgubić 7 kg. Jak napisałam wcześniej, ćwiczę aerobic w grupie z trenerem od 1,5 roku. Są to 1,5 godzinne ćwiczenia z hantlami (1,5 -2kg), stepami, tubingami, na brzuch, nogi, sporo przysiadów, pompki itp.. Zauważyłam, że sylwetka, choć nie schudłam, poprawia mi się. Na rękach, ramionach wyczuwam dość spore mięśnie pod warstwą tłuszczu, jednak tłuszczyk nie spada. Nogi też mam dużo bardziej umieśnione i tu warstwa tłuszczu jest na oko najcieńsza (zauważyłam największy efekt ćwiczeń). Ogromny problem stanowi talia - tam nie zmienia się moja sylwetka w ogóle, mam wał tłuszczu pomiędzy biustem a pępkiem (na żołądku) i trochę mniejszy na brzuchu. Cwiczenia są dosyć cięzkie, szczególnie te z obciązeniami, często mam mroczki podczas aerobiku, ale to podobno normalne

Moja dieta jest tradycyjna, obiady gotuje mąż, są to najczęściej zupy różnorodne na mięsie i bez, mięso gotowane, ziemniaki, przystawki to tradycyjne weka z warzyw wyhodowanych na działce lub w sezonie świeże warzywa, owoce, orzechy. Nie kupujemy gotowców, wykorzystujemy w dużej mierze to, co wyhodowaliśmy na działce: wszelkie warzywa, przeciery pomidorowe, kwaszona kapusta, swoje ziemniaki, dużo owoców i warzyw wekujemy na zimę, więc posiłki są mało przetworzone, bez chemii. Słodycze, to w większości ciasta własnej roboty, niewymyślne (np. szarlotka), dżemy. Makaron też mąż robi własnoręcznie. Jajka od rolnika.
Wiem, że jem za dużo węglowodanów (makarony, kanapki), ale też jemy oszczędnie i trudno to wypośrodkować. W zeszłym roku schudłam 3 kg w 2 mies. ograniczając tylko chleb i poza tym jedząc to, co gotuje mąż.
Moje chłopaki są szczupłe na tej diecie, choć jedzą dużo, lae mąż pracuje fizycznie, a syn uprawia sporty, dużo się rusza no i rośnie

Od czego mam zacząć redukcję? Czy mogę po prostu odstawić chleb i makarony, jak zrobiła to kiedyś? Jak zmodyfikować ćwiczenia? Już przeczytałam, że żeby schudnąć, trzeba po prostu mocno się zmęczyć w kilku seriach, czyli gdybym dodała codziennie bieganie przez 40min. w seriach po 10min., bo jak rozumiem jednostajne bieganie bez solidnego zmęczenia niewiele daje? A jak powinno wyglądać płyanie? Do kompletnego zmęczenia i przerwa?
Najbardziej dziwi mnie, że pomimo ćwiczeń na brzuch, których sporo jest na aerobiku, nic nie dzieje się z talią i brzuchem (żadnych miesni pod tłuszczem, które mam po ćwiczeniach np. na udach czy ramionach). I co zrobić, żeby oprócz przyrastania mięśni, zmniejszał sie też tłuszcz?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Przeczytałaś regulamin działu Ladies?
Wrzuć zdjęcia w pozycji neutralnej oraz przykładową wypiskę z jedzenia.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336126
...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14
Przeczytałam wcześniej regulamin ogólny jakiś, nie tego konkretnego działu, doczytałam i teraz uzupełniam ankietę:
Co lubisz jeść na śniadanie: kanapka z razowca z warzywami i nabiałem
Co lubisz jeść na obiad : mięso, ryż lub dania mączne (makaron, pierogi)
Co jako przekąskę :owoc
Co jako deser :orzechy, suszone owoce
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia:
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza:nie
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty :brak
Stosowane wcześniej diety : wyłączenie mąki (chleba, makaronu)

Wrzucę fotki jutro

znalazłam dziennik żywieniowy - dziś zapisuję sobie wszystko, co zjadłam, wkleję tu jutro

Przepraszam, za swoją niewiedzę. Portal jest bardzo rozbudowany, trochę się tu gubię, ale czytam i nadgonię, obiecuję :)
Z góry dzięki za wyrozumiałość
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4817 Wiek 47 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 87118
Chodzi o ten regulamin: https://www.sfd.pl/Koncepcja_i_regulamin_działu-t666947.html 

Sa w nim linki do mnostwa ciekawych artkulow, ktore odpowiedza na twoje pierwsze 100 pytan Przeczytaj zwlaszcza Odchudzanie Lopatologiczne i Co jedza Ladies, bo zazwyczaj twoje watpliwosci beda wyjasnione w ktoryms z nich

Powodzenia i czekamy na update
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

time has come

Następny temat

pieczywo wasa

WHEY premium