SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena diety 17-latki.

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 878

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 625
Płeć : kobieta
Wiek : 17
Waga : ok. 62kg
Wzrost : 174
Aktywność w ciągu dnia : szkoła + popołudniowe treningi
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3 x siłownia + 3 x koszykówka
Odżywianie : zdrowe, obecnie ok. 2000kcal
Cel : utrzymanie wagi, praca nad proporcjami ciała
Ograniczenia żywieniowe : -
Stan zdrowia : b. dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, treningi koszykarskie
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : WPC, od niedawna BCAA przed treningami siłowymi, kompleks witamin dla kobiet
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak, ale wydaje mi się, że dodatkowe nie są konieczne
Stosowane wcześniej diety : niestety redukcja na ok. 1500kcal (zaufałam słabej trenerce), potem prowadziłam reverse

Hej :) chciałabym, byście oceniły mój przykładowy dzienny jadłospis, może zaproponowały jakieś zmiany. Zapotrzebowanie według kalkulatora z potreningu.pl wychodzi mi ok. 2500kcal, ale szczerze mówiąc trudno mi dobić do takich wartości. Co do zrzutu, który wklejam: nabiał jem rzadko, tutaj akurat ten twaróg był w placuszkach. Zamiast kurczaka często jem indyka lub ryby (tuńczyk, łosoś, dorsz), a zamiast ryżu kasze jaglaną, gryczaną, makaron kukurydziany, chleb żytni. Źródła tłuszczy to właśnie głownie orzechy, olej kokosowy, oliwa, wiórki kokosowe, żółtka z jajek. Do większości posiłków dodaję dużo warzyw, ale nie wpisuję ich w bilans.
Posiłek 4 to posiłek potreningowy (po siłowni). Jak mam trening koszykarski, to po nim zjadam zazwyczaj trochę mniej węglowodanów.
Nie wiem czy wszystko, co potrzebne napisałam, jak coś, to odpowiem na pytania. Te niecałe 2000kcal to nie jest jakoś bardzo dużo, ale czasami ciężko się na tym czuję, mam wrażenie, że trochę mnie "zalewa", ale nie wiem co na to wpływa i nie wiem, czy naprawdę tak jest, czy to już kwestia tego, co siedzi mi w głowie. Nie chcę już obcinać kalorii, bo i tak przeszłam dosyć niezdrową redukcję (schudłam ok. 14kg, ale przy bardzo dużym deficycie), ale czasami układając sobie dietę nie wiem, czy robię to dobrze i zdecydowałam się napisać tutaj.
Z góry dziękuję za pomoc :)


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
trochę mi się nie podobają te dwie miarki proszku. Serio ci to potrzebne? Masz sporo tego białka, dramatu by nie było, jakbyś zjadła zamiast tego wpc jakiś pełnowartościowy produkt - czy to białkowy, czy jaki tam akurat chcesz.

Wyliczenia kaloryczne z potreningu niestety mało się mają do realiów -niestety :) Ja polecam ten kalkulator:

http://www.calculator.net/calorie-calculator.html?ctype=metric&cage=28&csex=f&cheightfeet=5&cheightinch=10&cpound=160&cheightmeter=168&ckg=63&cactivity=1.9&printit=0&x=67&y=4 
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 625
Okej, postaram się w takim razie zamienić wpc na jakiś pełnowartościowy produkt. W tym kalkulatorze na utrzymanie wychodzi mi ok. 2200kcal, więc już bardziej odpowiadające mi wartości, chociaż myślę, że nie ma potrzeby podwyższania jak na razie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyjście ze złej drogi

Następny temat

Czy obecność lustra w kuchni może wpływać na wybór menu?

WHEY premium