SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej - porady

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1663

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 237 Wiek 28 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2131
Hej!
Chciałbym się trochę poradzić w kwestii siłowni.
W zeszłym roku straciłem prawie pół roku z trenerem z sieci, który nie poprawił wręcz wcale mojej sylwetki dlatego też ze złości zrezygnowałem z tego…

W tym momencie za chwile będzie miesiąc jak powróciłem do treningów. Udałem się do dietetyka u Nas w mieście, który wyliczył mi zapotrzebowanie na redukcji 2600 kcal i zejście do wagi 84kg, a potem zaczęcie masy. Czy uważacie, że to dobre rozwiązanie? (upewniam się)
Z racji, że mam strasznie mało czasu ze względu intensywnej pracy i nie wyrabiałem się z przygotowaniem diet to skorzystałem z oferty kateringowej z wyborem diety dla sportowca przygotowywanej pod moja kaloryke. Trening siłowy robię trzy razy w tygodniu na siłowni, a w dwa dni biegam. Ze względu na złe wspomnienia z byłym trenerem to chciałbym zapytać czy normalnym jest, że w prawie miesiąc nie zrzuciłem nawet kilograma masy ciała? Ogólnie jeśli chodzi o sylwetkę to widzę lekki progres, ale masa stoi w miejscu. Może robię coś źle, a może to zupełnie normalne, dlatego tez chciałbym usłyszeć czyjaś opinie. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6634 Napisanych postów 62474 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 779614

No niestety nie zawsze trafimy na kompetentnego trenera w sieci często, tak jak w Twoim wypadku, może się to skończyć stratą czasu. Choć pół roku to na prawdę już solidny okres czasu więc postępy jakiekolwiek powinny być widoczne i powinno Ci dać do myślenia, że ich nie ma.

Generalnie nie chciałbym wchodzić w kompetencje dietetyka skoro mu zapłaciłeś za ułożenie diety to powinien się z tego zadania wywiązać odpowiednio. Zawsze możesz sprawdzić swoje zapotrzebowanie kaloryczne i wyliczyć je samodzielnie ze wzorów dostępnych w sieci i porównać z tym co dostałeś od dietetyka.

Wracając do sedna pytania. Czy przez miesiąc może nie spaść ani kilogram? Oczywiście, że może bo waga ciała to nie jest jedyny parametr, który powinieneś kontrolować. Waga ciała nie mówi absolutnie nic bo może ona stać w miejscu, a kompozycja sylwetki może się zmieniać. Mogłeś zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej, a dołożyć masy mięśniowej poprzez odpowiednią dietę i trening siłowy.

Dlatego jeśli robisz pomiary to ważysz się, a dodatkowo mierzysz obwody czy poziom bf, a dodatkowo patrzysz w lustro czy jakość sylwetki się poprawia. Jak widzisz progres sylwetkowy to sama waga ciała nie jest wyznacznikiem.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-01-31 09:50:01
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 89 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2937
Waga nie jest głównym wyznacznikiem, jeżeli sylwetka progressuje to znaczy ze idziesz w stronę celu. U mnie na redukcji przez 4 tygodnie waga tez nie szla ale sylwetka owszem, natomiast w pewnym momencie waga zaczęła lecieć, ja to określiłem później jako efekt uboczny przy zmianie sylwetki. Co do określania z góry ze na 84 kg masa to raczej ciężko stwierdzić tu i teraz, jeżeli będziesz ważył 84 kg a miał sporo fatu to nie ma sensu wchodzić na masę, bo tak się założyło x czasu temu, tylko podejmować decyzje na bieżąco obserwując na jakim etapie sylwetkowo jesteś. Uważam, ze tu na pewno jak spytasz o kierunek wrzucając zdjęcia uzyskasz rzetelna odpowiedz od doświadczonych osób tak jak ja ją otrzymałem w trakcie redukcji, bo wiadomo ze ciężko spojrzeć na siebie obiektywnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33684 Napisanych postów 23680 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 279187
Warto by chociaż minimu ifo o sobie napisac bo jak mamy ci cokolwiek doradzić https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 237 Wiek 28 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2131
rion10
Generalnie nie chciałbym wchodzić w kompetencje dietetyka skoro mu zapłaciłeś za ułożenie diety to powinien się z tego zadania wywiązać odpowiednio. Zawsze możesz sprawdzić swoje zapotrzebowanie kaloryczne i wyliczyć je samodzielnie ze wzorów dostępnych w sieci i porównać z tym co dostałeś od dietetyka.


Analiza dietetyka:

Wiek - 27
Wzrost - 184 cm
Aktualna masa ciała - 91,40 kg
Wskaźniki BMI - 27.0 - nadwaga
Podstawowa przemiana materii - 2418,95 kcal
Całkowita przemiana materii - 2902,74 kcal
Wiek metaboliczny - 33 lat
Ilość wody w organizmie - 55,14 %
Ilość wody w organizmie - 50,40 kg
Ilość tkanki tłuszczowej - 20,90 %
Masa tkanki tłuszczowej - 19,10 kg
Masa mięśni - 72,30 kg
Otłuszczenie narządów - 6

Analiza mojej "inteligentnej" wagi:

Wiek - 27
Wzrost - 184 cm
Aktualna masa ciała - 91 kg
Wskaźniki BMI - 26,8 - nadwaga
Wiek metaboliczny - 29 lat
Ilość wody w organizmie - 54,1 %
Ilość tkanki tłuszczowej - 23,4 %
Masa tkanki tłuszczowej - 23,5 kg
Masa mięśni - 53,2 kg

Waga kosztowała 60 zł, więc daję to trochę poglądowo bo jeśli stanę na niej kilka razy pod rząd to pokazuje inne pomiary.


W obecnej chwili jestem na diecie sportowej z cateringu gdzie uwzględniłem 2500 kcal.

zakolegowany
Uważam, ze tu na pewno jak spytasz o kierunek wrzucając zdjęcia uzyskasz rzetelna odpowiedz od doświadczonych osób tak jak ja ją otrzymałem w trakcie redukcji, bo wiadomo ze ciężko spojrzeć na siebie obiektywnie.


Wrzuciłem w załączniku, liczę na jakąś ciekawą opinię.











...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 237 Wiek 28 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2131
Jakieś sugestie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 237 Wiek 28 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2131
Mogę spodziewać się jakiejś opinii?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12214 Napisanych postów 160852 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1236087
Witaj!
Jezeli chodzi o wyliczenia dietetyka uzaleznione bedzie to od Twojej aktywności. To aktywnosc fizyczna generuje zapotrzebowanie kaloryczne, chociaz 2600 kcal wydaje mi sie nieco malo jak na poczatek redukcji i mase ciała ponad 90 kg.
Druga sprawa ja kompletnie nie ufam kateringom. O ile kcal moze sie zgadzaja w takich pudelkach, tak wazna jest tez kwestia makroskladnikow. Sama ilosc jedzenia to zbyt malo danych by skupic sie dobrze na spalaniu fatu i zmianie sylwetki.
Jezeli zdjecia sa przed i po, to osobiscie nie widze zbyt duzych zmian, jaki to okres czasu?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 237 Wiek 28 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2131
Dokładnie 26 dni. Jeśli chodzi o katering to wypisane mam na każdym z opakowań ile zawiera makroskładnikow i licząc z mojego zapotrzebowania to by się zgadzało wręcz.

PS: Rozumiem też, że katering może nie jest idealnym rozwiązaniem pod katem makroskładników, ale nie widzę innego wyjścia ze względu, że już to testowałem i nie mam na to czasu i bardzo szybko zniechęca mnie to do działania. Drugą sprawą jest też to, że nie chce być kulturystą, chce trochę się wyrzeźbić i nabrać masy mięśniowej żeby trochę urosnąć i prowadzić lepszy tryb odżywiania niż śmieciowe gotowe jedzenie.


Zmieniony przez - Opsiq w dniu 2023-02-01 21:21:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6634 Napisanych postów 62474 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 779614
Trzeba ciąć no tego nie da się ukryć, ale tak jak zostało wspomniane wyżej z tymi kateringami różnie bywa. Ja swego czasu jak byłem w delegacji miałem wykupione na 2 tygodnie i niestety kilkukrotnie im wytknąłem, że makro w posiłkach się nie zgadza. Bo z ciekawości ważyłem kilka posiłków więc nie było szans uzyskać makro wskazanego przez katering.

To, że nie chcesz być kulturystą nic nie zmienia, 95% bywalców siłowni nie chce być kulturystami, ale trzeba mieć świadomość, że jak chcesz mieć dobrą sylwetkę to niejako musisz jak kulturysta jeść i trenować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 237 Wiek 28 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2131
Czyli reasumując, już też odbiegając od tego kateringu przy którym i tak muszę zostać. Rozumiem, że mam ciąć do 84kg i wtedy podnieść kalorykę i zacząć budować masę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6634 Napisanych postów 62474 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 779614
Nie stawiaj sobie konkretnej wagi bo ona tak na prawdę nic nie mówi. Może się okazać, że przy 88kg będziesz mieć fajny poziom bf i wówczas będziesz mógł wejść w okres budowania masy mięśniowej. Waga to tylko liczna ważniejsza liczba to jest poziom tkanki tłuszczowej i wygląd w lustrze. Tylko to się liczy i jak poziom tkanki tłuszczowej i wygląd będzie ok to wówczas rozpatrz przejście na budowę masy.


Kontroluj czasem ten katering bo mimo wszystko wykładasz na to kasę i pewnie nie małą więc niech wywiązują się z założeń.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cardio - jak wykonywać?

Następny temat

Plan treningowy - osoba początkująca

WHEY premium