SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej, 96kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17167

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Siemka mam znowu pytanie o tabelę.
Kupiłem podudzie z kurczaka.

W tabeli jest podudzie z indyka.....lub udko z kurczaka - ale udko to to większe. Podudzia to tylko ta mniejsza część.

Czy zna ktoś BTW podudzia z kurczaka BEZ skóry ?


Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2017-02-23 14:59:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68458
Poszukaj na ileważy.pl lub nutritiondata.self.com ; powinno być. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Dzień 18 - 23.02.2017

Dzisiaj już zdrowy więc dieta i siłownia. Rozmyślałem czy nie iść na mecz Legii ze znajomymi ale oznaczałoby to 5 piw więc zrezygnowałem. Natomiast w sobotę idę na spotkanie na 100% - zobaczymy co z tego wyjdzie...

Trening

Siłownia
10 min bieg na bieżni 9 kmh

nogi - przysiady ze sztangą na plecach na suwnicy - 4x
klatka - wyciskanie sztangielek na ławce skośnej 45 stopni - 4x
plecy - wiosłowanie sztangielką z opartym kolanem i dłonią o ławkę - 4x
barki - unoszenie sztangielek na boki stojąć - 4x
biceps - uginanie ramion ze sztangielkami stojąc - 3x
triceps - francuskie wyciskanie sztangielką zza głowy stojąc - 3x

10 min marsz na bieżni 7 kmh

Całość bez bieżni 48 minut.

Dieta
Podudzia z kurczaka pyyyszna sprawa. Surowe obrałem ze skóry, dolałem oliwy z oliwek, zasypałem przyprawami i do piekarnika 200 stopni na 40 minut. Do środka piekarnika na blachę wlałem 2 szklanki wody z obawy że mi wyschnie to mięso za bardzo (mięso bylo nad wodą na kratce). Wyszło pyszne. Nie miałem jeszcze dziś ochoty na warzywa więc leciało to ze śladowymi ilościami chleba żytnio razowego na zakwasie. Dalej popijam czystek + zielona herbata + czarny bez. Jutro wrzucę już dla równowagi jakiś garnek warzyw gotowanych na parze.







Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2017-02-23 21:56:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 314 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2205
Dlaczego oznaczalo by to 5 piw, ktos by /ci je na sile wlal? poprostu mowie nie dzieki dzis nie pije a jezeli bedziecie mnie namawiac dalej to wracam do domu, krotka pilka to ty decydujesz o swoim zyciu a nie ktos za Cb, a jezeli beda sie smiac ze prowadzisz diete to beda sie smiac ale przez pare miesiecy pozniej beda pytac jak tego dokonales, to jest wlasnie roznica miedzy smiejacymi sie ludzi z innych a tych ktorzy chca cos soba reprezentowac i zrobic cos w koncu ze swoim zycie,.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68458
Możesz piec także podudzia ze skórą, zamiast podlewać je oliwą - będzie taniej, wygodniej i pewnie smaczniej :). Ja np. nie lubię grubej, tłustej skóry z kurczaka, więc wykrawam takie grubsze kawałki z udek czy podudzi do pieczenia czy na kotlety, ale resztę skóry z premedytacją zostawiam - tłuszcz nadaje mięsu dużo smaku czy to przy smażeniu czy pieczeniu, a tłuszcze z mięsa nie są gorsze, niż oleje roślinne.
Poza tym w skórze jest nie tylko tłuszcz, ale i trochę kolagenu, którego w chudym mięsie jest mało.


Zmieniony przez - M-ka w dniu 2017-02-23 22:07:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Never1992 - cały problem zawarłeś właśnie w tym "nie dzieki dzis nie pije"
Znajomi wiedzą że jestem na diecie, jest luz.

M-ka - tzn mówisz że można śmiało zjadać tą skórę z podudzi / ud tak ? Fajnie się ona w piekarniku wysmaża i jest chrupiąca :)
Zawsze jednak pozbywałem się jej...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Never1992 - cały problem zawarłeś właśnie w tym "nie dzieki dzis nie pije"
Znajomi wiedzą że jestem na diecie, jest luz.

M-ka - tzn mówisz że można śmiało zjadać tą skórę z podudzi / ud tak ? Fajnie się ona w piekarniku wysmaża i jest chrupiąca :)
Zawsze jednak pozbywałem się jej...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68458
Tak, możesz śmiało jeść tłuszcz z mięsa, nie tylko z kurczaka. Polecam Ci lekturę artykułów na PoTreningu - wiele jest właśnie o tłuszczach...
Tłuszcze były do niedawna niesłusznie posądzane o szkodliwość, tuczące właściwości itp. Narosło wokół nich wiele mitów.
Przez to ludzie zaczęli usuwać tłuszcz z jedzenia i niestety - chorować.
Badania naukowe wskazują, że np. tłuszcz z masła (i ogólnie nabiału) - nie tuczy. Przeciwnie, jest nośnikiem ważnej dla dobrego metabolizmu witaminy D.
Tłuszcze nasycone (z masła, mięsa) - nie szkodzą, nie powodują miażdżycy. Jajka nie są przyczyną wysokiego cholesterolu.

Dopóki jadasz tłuszcze z umiarem, dobrej jakości , nie przypalasz ich, pilnujesz dobrej proporcji tłuszczów w diecie, tzn. nasyconych, omega6 i omega3 - są zdrowe, pomagają w produkcji hormonów (w tym testosteronu) i pomagają utrzymać szczupłą sylwetkę.

Co jest niedobre - izomery trans (margaryny, tłuszcz utwardzony, częściowo utwardzony), przegrzany - jak rafinowane oleje; stary, a także połączenie tłuszczu nasyconego z cukrem - czyli coś występującego w słodyczach, ciasteczkach.
Miażdżycy dostaje się od braku omega3 w diecie, słodyczy opisanych wyżej, izomerów trans, starego, przegrzanego tłuszczu. Natomiast nie od tłuszczu z mięsa czy jajek, jadanego w mądry sposób.

Możesz śmiało jadać np. rosół, karkówkę, żeberka, drób ze skórą - jedynie ważne, by liczyć ten tłuszcz do makro i zachować proporcje kwasów tłuszczowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Dzień 19 - 24.02.2017

Dzięki za rady, nie boję się jeść żadnego rodzaju mięsa - ale jak da się coś wykroić ( tłuszcz) lub obrać ze skóry to przeważnie to robię. Dzisiaj również :P

Trening
Po wczorajszym FBW dzisiaj 60 minut aero. Saunę dzisiaj jeszcze odpuściłem.

Siłownia
10 min rowerek stacjonarny lvl 11
10 min bieg na bieżni 9 kmh
10 min marsz na bieżni 7 kmh
5 min bieg na bieżni 9 kmh
5 min marsz na bieżni 7 kmh
20 min rowerek stacjonarny lvl 11

Dieta
Mega mi smakują te podudzia z kurczaka. Nie dość że bardzo smaczne to jakoś białko w diecie łatwo się nimi uzupełnia. 10 sztuk podudzi znika u mnie bez problemu (nie na raz ale na 3 szybkie posiedzenia) Dzisiaj weszło 6 sztuk. Ze zwykłą piersią z kurczaka miałbym trudniej. Jutro schab WP B/K dla odmiany...ale te podudzia będą często grane :) Po zjedzeniu ważę to co zostało, odejmuję od wagi całości i mam wagę netto do rozpiski.

Czystek, zielona herbata, czarny bez, cola zero, warzywa.

Jest sprawa (będę zaraz również sam tego szukał) - będę potrzebował jakąś rozpiskę / plan rozciągania całego ciała. Takie solidne, prawdziwe rozciąganie po wysiłku fizycznym. Chciałbym to włączyć codziennie żeby były tego efekty. Jak ktoś ma ciekawy link to będę wdzięczny.















Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2017-02-24 20:32:31
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny

Następny temat

Duża ilość białka w diecie

WHEY premium