SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja Eryk, proszę o waszą opinię.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1589

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 74
Witam! Nazywam się Eryk i chciałbym abyście zobaczyli i ocenili 
Celem jest aby zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej. Mam rozpisana dietę przez mojego trenera ale chcę zaczerpnąć waszej opinii.
Zacząłem od 09/01/2016 redukcje. Miałem 82 kg i spadłem do 77 kg. Niestety nadal mam przysłowiową oponeczkę na brzuchu.

Moja aktywność:

Od poniedziałku do soboty - siłownia ( 10 min rozgrzewki - 80 kcal, następnie robie obwodówkę czyli ręce, nogi a na koniec system bieżni 5,10,15 czyli 5 min na wznosie 5 stopni, 5 min na 10 stopni i 5 na 15 stopni nachylenia co spala okolo 560 kcal) Więc na siłowni z samej bieżni 640 kcal oraz przez ćwiczenia również dochodzą kcal

Byłem na silowni Calipso na badaniu kontrolnym Body Composition Analyzer i załącznam zdjęcie w temacie.



Moja dieta od dwóch miesięcy wyglada następująco:



Suplementy do diety:
1. Witaminy i Minerały według producenta tuż po pierwszym posiłku
2. Flexit na czczo przed śniadaniem porcja – suplement wspomagający pracę stawów
3. Odżywka białkowa według diety
4. BCAA – na czczo i tuż po treningu siłowym wraz z carbo 50 g
5. Vit C 1000mg 2x na dzień – 1x do aminokwasów BCAA i Lglutaminy na czczo, 1x wraz aminokwasami i carbo po treningu
6. Omega 3, 2x po śniadaniu z witaminami,



Płeć: Mężczyzna

Wiek: 26

Waga: 77

Wzrost: 183

Aktywność w ciągu dnia: od poniedziałku do soboty treningi na siłowni

Cel: redukcja

Ograniczenia żywieniowe: brak ograniczeń

Stan zdrowia: zdrowy

Preferowane formy aktywności fizycznej: 6 treningów tygodniowo

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: możliwe

Oczywiście nawadnianie 1,5- 2,5 L dziennie. Czasami napije sie pepsi light lub max. Warzyw nie wliczałem :)










Zmieniony przez - legendary_ns w dniu 2016-03-20 00:17:26

Zmieniony przez - legendary_ns w dniu 2016-03-20 00:23:34
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 407 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10067
Oblicz jeszcze raz zapotrzebowanie https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html, daj 2g białka/1kg, tłuszczy 1g/kg, reszta węgle. Ułóż jeszcze raz dietę i wrzuć w takiej formie jak kółka postów wcześniej. Do jej budowy użyj szerszej gamy produktów które dostałeś od trenera, a nie tylko kura i ryż.


Zmieniony przez - dhr-88 w dniu 2016-03-20 12:41:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 292 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7121
Serio ta "dieta" jest od trenera?
1700kcal? treningi 6x w tyg? 26g tłuszczu?
Krzywdę sobie zrobisz a nie redukcje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 74
Dieta od trenera wygląda

Posiłek 1
a. -75g płatków owsianych górskich
- 7 białek jaj rozmiar „L”
- 10g orzechów włoskich lub masła orzechowego bez cukru

- Proponuje spożyć w postaci omletu, białka ubijamy na sztywną pianę i dodajemy resztę składników. Zamiast płatków proponuje mąką orkiszową –razową typ 2000. Do smaku możemy dodać : łyżeczkę kawy, łyżeczkę kakao naturalnego, przyprawy korzenne do ciasta, do szarlotki, słodzik. Smażymy na teflonie na spray do smażenia PAM.

b. - 75g płatków owsianych górskich
- 40g odżywki białkowej około 77- 80% (co da ok 30g białka)
- 10g orzechów włoskich lub masła orzechowego bez cukru.

- Płatki owsiane zalewamy odzywką białkową mieszaną z wodą, i dodajemy resztę składników. Do smaku możemy dodać : łyżeczkę kawy, łyżeczkę kakao naturalnego, przyprawy korzenne do ciasta, do szarlotki, słodzik.

-zamiast płatków możemy spożyć: 75g makaronu razowy-żytni, 75g makaronu orkiszowego, 75g płatków żytnich, 75g kaszy jaglanej
Opcjonalnie możemy do płatków dodać jakiś nieduży owoc np. jedno jabłko, banan, pomarańcza lub mandarynka.
Posiłek 2
- 75g makaronu razowy - żytni
- 140g filetu z indyka
- 150g warzyw
- łyżka stołowa oliwy z oliwek


-zamiast filetu z indyka możemy spożyć: 140g wołowiny, 7 białek jaj „L”, 160g ryby (np. mintaj, dorsz, morszczuk, panga, sola, halibut, okoń, flądra,) 160g tuńczyka z puszki, 140g filetu z kurczaka.
-zamiast makaronu razowy możemy spożyć: 75g ryżu brązowego,75g ryżu basmati,75g makaronu orkiszowego, 75g płatków żytnich,75g płatków owsianych,75g kaszy gryczanej
Posiłek 3 (posiłek przedtreningowy)
- 50 ryżu brązowego
- 140g filetu z kurczaka
 150g warzyw
 łyżka stołowa oliwy z oliwek

zamiast filetu z kurczaka możemy spożyć: 140g wołowiny,7 białek jaj „L”, 160g ryby (np. mintaj, dorsz, morszczuk, panga, sola, halibut, okoń, flądra), 140g filetu z indyka, 160g tuńczyka z puszki.
-zamiast ryżu możemy spożyć: 50g makaronu razowy żytni, 50g ryżu basmati, 50g makaronu orkiszowego, 50g płatków żytnich, 50g płatków owsianych, 50g kaszy gryczanej

Posiłek 4 (posiłek po treningowy)
- 50 ryżu brązowego
- 140g filetu z kurczaka
- 150g warzyw



-zamiast filetu z kurczaka możemy spożyć: 140g wołowiny,7 białek jaj „L”, 160g ryby (np. mintaj, dorsz, morszczuk, panga, sola, halibut, okoń, flądra), 140g filetu z indyka, 160g tuńczyka z puszki.
-zamiast ryżu możemy spożyć: 50g makaronu razowy żytni, 50g ryżu basmati, 50g makaronu orkiszowego, 50g płatków żytnich, 50g płatków owsianych, 50g kaszy gryczanej
Posiłek 5
- 50 ryżu brązowego
- 140g filetu z kurczaka
 150g warzyw
 łyżka stołowa oliwy z oliwek

-zamiast filetu z kurczaka możemy spożyć: 140g wołowiny,7 białek jaj „L”, 160g ryby (np. mintaj, dorsz, morszczuk, panga, sola, halibut, okoń, flądra), 140g filetu z indyka, 160g tuńczyka z puszki.
-zamiast ryżu możemy spożyć: 50g makaronu razowy żytni, 50g ryżu basmati, 50g makaronu orkiszowego, 50g płatków żytnich, 50g płatków owsianych, 50g kaszy gryczanej

Posiłek 6 ( na 30 min przed pójściem spać)

35-40g odżywki białkowej około 77- 80% (co da ok 30g białka)
 łyżka stołowa oliwy z oliwek

-zamiast odżywki możemy spożyć: : 150g wołowiny, 7 białek jaj „L”, 170g ryby (np. mintaj, dorsz, morszczuk, panga, sola, halibut, okoń, flądra), 150g filetu z indyka, 150g filetu z kurczaka. Plus dodatkowa porcja warzyw 150g ! Jak wybieramy rybę to już bez łyżki z oliwy z oliwek.
nastepująco:


Zmieniony przez - legendary_ns w dniu 2016-03-20 00:26:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 74
Z tymi treningami to sam tak sobie ustalilem nie pytalem o to, lubie aktywne spedzanie czasu i bieżnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 292 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7121
Dietę wrzuć w takiej postaci jak w pierwszym poście, to ktoś oceni.
Z siłownią to jest tak, że więcej nie znaczy lepiej. Najważniejsza jest regeneracja, wtedy właśnie rosną mięśnie, a u Ciebie nie ma w ogóle czasu na regeneracje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 74
No diete to napisałem jak ja to jem dziennie to co on napisał nie przerabiam bo to to samo jest
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 407 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10067
Ale chodzi o formę w jakiej można ją przedstawić.w tej wersji https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html jest bardziej przejrzysta i czytelna tym samym zwiększa zainteresowanie tematem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 292 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7121
No to bardzo zróżnicowana dieta.. kurczak ryż, kurczak ryż, kurczak ryż, kurczak makaron.. 1700kcal, dziewczyny jedzą więcej.

Weź lepiej poczytaj https://www.sfd.pl/[art]_PIERWSZA_REDUKCJA__PRZYGOTOWANIE_DO_DIETY.-t681908.html

wylicz zapotrzebowanie kaloryczne https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html

I sam ułóż dietę, bo to co dostałeś od trenera to chyba tylko żart :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 407 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10067
Dokładnie, za mało kcal. Zombi Różnorodność jest uwzględniona w poście niżej, np: panga, sola
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 74
dieta od trenera





Zmieniony przez - legendary_ns w dniu 2016-03-20 00:43:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 407 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10067
Łza mało kcal. Po co 3 g białka na 1kg, tłuszczy jak na lekarstwo, odżywka nie potrzebna


Zmieniony przez - dhr-88 w dniu 2016-03-20 00:53:02
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja stoi w miejscu

Następny temat

Zapotrzebowanie kaloryczne na redukcji + słabe efekty

WHEY premium