SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 840

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 155
Cześć, pisałem tu jakiś czas temu o zaczęciu redukcji, postanowiłem wziąć się za siebie i myślę, że efekty są widoczne. Do rzeczy, od półtorej miesiąca jestem na ścisłej diecie, wyliczonej i ułożonej przez dietetyka (około 2000kcal), wszystko działało do połowy drugiego miesiąca.
Od 2 tygodni przeszedłem na kolejny zestaw (też ułożony przez dietetyka) i waga stoi w miejscu... Waha +- 0.5kg.
Nie jem nic słodkiego, pije tylko wodę i robię trening cardio 4x w tygodniu po 30 min, dodatkowo w domu ćwiczę brzuch i wykonuje trening dominatora. Nie mam niestety czasu na siłownię póki co (praca, dom, praca) od września mam zamiar wrócić na siłownię dopiero.

Stosowałem przez pierwszy miesiąc L-carnitynę z treca, teraz pomału kończę Thermo Speeda Extreme. Moje pytanie czy i jaki spalacz (mocniejszy) mogę zastosować po tym "cyklu" oraz czy powinienem się przejmować tym, że waga stoi w miejscu, ale centymetry uciekają?

Poniżej wrzucam ankietę, przykładowy dzień z diety oraz zdjęcia mojej sylwetki.

Pozdrawiam

Wiek : 21
Płeć : mężczyzna
Wiek : 21
Waga : 85
Wzrost : 175

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : ~30%(?)
Aktywność w ciągu dnia : praca jeżdżona
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 4x w tygodniu cardio + brzuch i dominator w domu
Odżywianie : Ścisła dieta, woda, brak słodyczy
Cel : Odsłonienie brzucha
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : b.dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej : cardio
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : l-carnityna, thermospeed extreme
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : przed 2 miesiącami nic






Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191493
Witaj,
Jeśli jest to dieta ułożona od dietetyka to nie za dobrze o nim świadczy. Jeśli nie jesteś na SAA to powinieneś podbić ilość tłuszczu w diecie a także jakość pokarmów pozostawia wiele do życzenia.
Wylicz sobie zapotrzebowanie: https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html i porównaj do wartości jakie masz. Co do samej diety układaj posiłki produkt białkowy( udka, podroby, szynka schab wieprzowy , wołowina , ryby jak śledź , makrela , łosoś , dorsz , jajka ) węglowodany ( ziemniaki , ryż , kasza gryczana/jaglana/kuskus/pęczak) tłuszcze ( oleje lniany rzępakowy zimnotłoczony , awokado , orzechy nerkowce, włoskie, laskowe , migdały )
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
J/W

Ilość tłuszczy jest zbyt restrykcyjna. Adekwatny przedział to z reguły 20-30%. Dietetyk tutaj nie pochwalił się swoją wiedzą. Brakuje kwasów tłuszczowych Omega-3, wiele wysoko przetworzonych produktów w Twojej diecie się znajduję. Należałoby oczyścić jadłospis i poprawnie go zbilansować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 155
Sprawdzał ktoś diety ułożone przez portal FS?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 155
A jakbym dorzucił tłuszcz w suplach? Miałoby to sens?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

przejście z redukcji na masę, ocena dieta. Ile kalorii dodać?

Następny temat

BCAA czy jest obowiązkowe w diecie?

WHEY premium