SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja, Dieta do oceny i prośba.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1534

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 232
Witam najpierw podam ankiete oraz dziennik a póżniej pytania.


Płeć : mężczyzna
Wiek : 18
Waga : 85
Wzrost : 183
Obwód talii : 92
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 20%-25%
Aktywność w ciągu dnia : co drugi dzień w tygodniu rano o 6 30 minut cardio
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 4 godziny WF w szkole oraz sporadyczne wypady na boisko.
Cel : zgubić fat
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana

Ważyłem kiedyś 100 kg schudłem do 85 poprzez ograniczenie zjadania 5000 kcal dziennie (wiecie o co chodzi, chodzi o obżarstwo) jednak waga stanęła i stoi już około miesiąc, dlatego zdecydowałem się ułożyć jakiś sensowny plan i dołożyć ćwiczenia. Chce zgubić tłuszcz a myślę że to będzie łączne ze schudnięciem około 5 - 8 kg.

Podaje Dziennik -


Wiem że powinienem mieć około 2000 kcal ale naprawdę nie wiem w co dodać możecie mi coś doradzić i ogólnie ocenić.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 232
Zdecydowałem się przejść na IF czy taka dieta (bez jakiś wielkich ćwiczeń, czyli WF 4x w tygodniu i czasem jakieś sporty) da mi efekty? Waże teraz 81 kg mam około 20% fatu i 183cm wzrostu. Będę jadł 6/18.

Do tego jadłospisu będę jadł jeszcze zupę, czasem warzywne czasem pomidorową ale bez makaronu. Pozdrawiam




Zmieniony przez - Celtics w dniu 2014-04-30 15:40:00
...
Napisał(a)
Usunięty przez Koniu151 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 106
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 232
Wiem że powinienem poczekac ale zalezy mi na szybkim wprowadzeniu diety i proszę o szybkie ogarniecie sprawy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady dietetyka, dieta zostanie opracowana precyzyjnie dla Ciebie.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 232
moge prosic o ocene?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 334 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10673
moim skromnym zdaniem za malo bialka i tluszczy, 1 posilek zamiast tego banana daj grachamki lub chleb razowy. a najlepiej platki owsiane.
ostatniego wywal te rodzymki daj oliwe z oliwek .ten budyn to tez nie potrzebny. zamiast tych platkow owsianych lepeij w szkole daj kasze gryczna ,pasowalo by ze 3 razy w tyg, zjesc jakas swieza rybe . albo wedzona..kcl. podbijaja oliwa z oliwek 1 lyzka stolowa zawiera ok 85 kcl.ogolnie dieta troche slaba

w zyciu 3 zeczy nie da sie zrobic
wódy przepic
roboty przerobic
baby przeruchac

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 334 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10673
1 -jajka 3 szt, oliwa z oliwek 1 lyzka chleb razowy 100 gram .3kromki

2-serek wiejski 200 gram. losos wedzony 30 gram ,grachamka 1 bula. warzywa

3 cycek z kukuryku. 150 gram. ryz. badz kasza gryczana 50 gram, oliwa z oliwek .1 lyzka

4 podobnie jak w 3 posilku. bez oliwy.

5 twarog chudy 125 gram oliwa z oliwek 1 lyzka zamieniaj na makkrele wedzona, ja tak robie co 2 dzien .

do kazdego posilku mozesz dawac warzywa. oprucz tego ostatniego.

to jest przyklad mojej diety,jejm duzo wegli tylko na sniadanie, reszte posilkow to przewaznie warzywa na patelnie,przed treningiem daje czasami kasze, a po treningu bialko z malym bananem . waga spada powoli ale spada

raz na ok 2 tygodnie robie dzien oszukany, jem ogolnie typowo obiady domowe . ale sniadanei i kolacja zostawiam normalnie bo lubie tak hehe

Zmieniony przez - gajny w dniu 2014-03-19 06:45:32

w zyciu 3 zeczy nie da sie zrobic
wódy przepic
roboty przerobic
baby przeruchac

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 232
W jakim tempie chudniesz na tej twojej diecie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7264
Siema.

Z taką dietą efekty będziesz mieć tylko na początku, bo zacznie ci schodzić woda, póżniej organizm
będzie się bronił przed utratą wagi, bo to będzie dla niego głodówka.

Twoje zapotrzebowanie to ok. 2400kcal i od tylu bym zaczął redukcje i trochę to wsyztsko poukładał.
Jeśli wprowadzasz jakąś aktywność fizyczną, a zapotrzebowanie będziesz miał na 0, to na początu
wytworzysz deficyt samymi aerobami.

ja bym ci proponował wystartować z takimi makrosami:
B: 2,2g/kmc W 150g i resztę z tłuszczów.

Węgle organiczyłbym tylko rano i przed/po treningu, na noc tłuszcze i białko.

Oblicz wszytsko, ułyż dietę i wrzuć do oceny, na pewno coś doradzimy.

Pozdro

Zmieniony przez - Sztendi w dniu 2014-03-19 11:54:22

"Niektórzy tak bardzo pamiętają o celu, do którego zmierzają - iż zapomnieli o ruszeniu z miejsca".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 334 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10673
wszystko ladnie pieknie . ale ogolnie zalezy od organizmu. to powiedz mi . jedno. waze 92 kg redukuje od ok 2 miesiecy ,waga spadla mi ok 3 kg. obwody w bicepsie i klacie poszly do gory a wpasie w dol .nie chodze glodny czasami nawet przejedzony.sam glupieje hehe ale dobrze mi z tak jak jest

w zyciu 3 zeczy nie da sie zrobic
wódy przepic
roboty przerobic
baby przeruchac

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7264
W takim razie zbyt niskokaloryczna dieta spowolniła ci całkowicie metabolizm, przez to takie małe spadki. Dobrze by było teraz
wyjść z bilansem na "zero" na okres 2-3 tygodni, niech organizm sie zregeneruje, metabolizm nabierze rozpędu i póżniej
przeprowadzaj dalszą redukcję, ale tym razem z głową...

Mówisz, że waga poszła w dół, a obwody w góre... Udowodnione jest, że jeśli ktoś nie ćwiczył wcale bądź
nie ćwiczył długo, to może przez pewien czas jednocześnie budować mięśnie i redukować tłuszcz. U ciebie
jednak zapewne zeszła woda i glikogen, stąd właśnie spadek wagi. Tzw. recomp na dłuższy okres czasu
jest stosowany ale w przypadku mega doświadczonych osób, znających swój organizm do perfekcji.

Więc zrób tak jak Ci radzę i powinno ruszyć dalej,

PS: Zeby Ci tylko nie pszyszło do głowy obcinać kalorii do 1000, czy mniej:D

pozdro

"Niektórzy tak bardzo pamiętają o celu, do którego zmierzają - iż zapomnieli o ruszeniu z miejsca".

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na Redukcję do oceny

Następny temat

ekto mezo endo ?

WHEY premium