SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redis / BLOG / bo tak trzeba...

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5459

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 444 Wiek 58 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24489
Gdzieś tam na początku było jednorazowo 300g twarożku :). Staram się urozmaicać jedzenie. Przyznam się, że nie liczę zbyt dokładnie kalorii - waga leci ok 1kg tygodniowo a co ważniejsze lecą cm z pasa tzn, że jest dobrze :).
Np dzisiejszy dzień:
6.30 - oliwa z oliwek ok 40g
7.00 - 80g chleba żytniego z masłem i serem żółtym (masła i sera dużo), jedno jajko, rzodkiewki
11.30 - 150g tuńczyka, jedno jajko, pomidory
16.30 - rosół z warzywami; tak ze 250-300g karczku duszonego; brokuły, pomidory, ogórki, rzodkiewki
18.00-20.30 - trening
21.00 - 200g sera białego ze śmietaną; 2 jajka; pomidory, ogórki, rzodkiewka
dodatkowo 800ml kefiru
płyny: 2 litry wody; 1,5 litra herbaty zielonej (mało węglowodanów więc dużo warzyw jem i piję dużo płynów, żeby zminimalizować skutki zakwaszenia organizmu)

HIITu nie robię - po siłówce po prostu 40-45 minut rowerka. Siłówka trwa ok 30 minut nastawiona na ogólny rozwój z uwzględnieniem wzmacniania mięśni przykręgosłupowych. Jak pisałem wcześniej: 2 dni treningu, jeden dzień odpoczynku, 3 dni treningu (ten trzeci taki luźniejszy), jeden dzień przerwy - zdaje egzamin taki cykl w moim przypadku :).

Ćwiczenia mnie nie zniechęcają; rozwala mnie energia - pewnie kryzys wieku średniego :) ...dużo by pisać...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 444 Wiek 58 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24489
Jest dobrze
waga 90
pas 100
klatka 113

reszta bez zmian

Półtora miesiąca temu ostro wziąłem się za siebie. Dzisiaj podsumowanie. W czasie 7 tygodni schudłem o 8 kilo, w pasie spadłem o 6 centymetrów. Biceps zwiększył sie o 2 cm, przedramię plus 1 cm, klata 1 cm więcej.
Podstawą redukcji jest dieta. Wystarczyła zmiana sposobu żywienia by przy minimalnym wysiłku fizycznym spadać o ok 1kg na dwa tygodnie. Ćwicząc praktycznie 3-4 razy w tygodniu (planowałem inaczej ale tak jakoś życie korygowało plany) redukcja w moim przypadku wynosi 1kg na tydzień. W utrzymaniu (a nawet zwiększeniu) masy mięśniowej pomaga suplementacja i moja budowa - tłuszcz zgromadził się praktycznie tylko w okolicach pasa. Nie miałem większych problemów z adaptacją ponieważ organizm do wysiłku był już przygotowany dzięki ćwiczeniom rehabilitacyjnym.

W tym tygodniu znów życie skorygowało plany. W czwartek przy rozgrzewce kontuzja. Co ciekawe coś mi "przeskoczyło" przy krążeniach ramionami - pewnie zbyt obszerne i szybkie. Ból w lewej stronie pleców, od łopatki do karku w głębokim wdechu, kaszlnięciu, podniesieniu lewej ręki, skłonie. Postanowiłem więc nie forsować się tylko odpocząć trzy dni. Z dnia na dzień ból się zmniejszał, dzisiaj już jest prawie dobrze, jutro będzie ok więc będzie można potrenować. Dam jednak jeszcze odpocząć górnym partiom i jutro trening na nogi będzie.

Samopoczucie - bardzo dobre
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 444 Wiek 58 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24489
No i kolejny tydzień minął...

waga 88,5 (-1,5)
pas 98 (-2)
udo 59 (-1)

pozostałe wymiary bez zmian
Tydzień był intensywny - 5 dni ćwiczeń, 2 odpoczynku. Psychologiczna bariera 100cm w pasie już poza mną. Na początku lipca 2 tygodnie urlopu i wyjazd - taki dłuższy odpoczynek jest wręcz konieczny tym bardziej, że jeszcze czeka mnie ponad miesiąc odchudzania .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 444 Wiek 58 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24489
waga - 88
pas - 97
pozostałe wymiary bez zmian czyli:
klatka - 113
biceps - 38
przedramię - 30
udo - 60
łydka - 40

W tym tempie do wakacji może zgubię jeszcze z 5kg i 5cm w pasie :). Powoli zaczynam wyglądać jak człowiek chociaż ja dużej różnicy w swoim wyglądzie nie zauważam .
Siłownia pomaga mi w rehabilitacji kręgosłupa. Odpowiedni dobór ćwiczeń, nastawienie głównie na technikę przy odpowiednio dobranych ciężarach wzmacnia również mięśnie grzbietu (przykręgosłupowe). Już samo to, że człowiek ruszy się trochę i poćwiczy te 1,5-2h 4 razy w tygodniu to bardzo dużo. Ostatnio kilka razy zmierzyłem sobie ciśnienie i aż uwierzyć nie mogłem: 120/80 (do max 130/90).
Dzisiaj odpoczynek na basenie .


Zmieniony przez - Redis w dniu 2008-05-25 07:27:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 170 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3847
Widze ze idziesz jak przecinak
Będe obserwował,do wakacji zostanie z Ciebie pewnie połowa tego co było

Walka rozpoczęta...
Co nie zabije to wzmocni!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 444 Wiek 58 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24489
Dzisiaj policzyłem sobie (znów) bilans.
Hmm, namawiam wszystkich do małych cięć a sam jak obciąłem to na maksa .
W tej chwili mam (i miałem cały czas) dietę na ok 2200kcal. Rozkład:
ok 210g białek
ok 70g węgli
ok 120g tłuszczy
Mało. Na razie jednak zostawię. Problem w tym, że jak przestanie lecieć to praktycznie nie mam żadnej możliwości ruchu. Po dojściu do zamierzonego obwodu w pasie trzeba będzie węgli dorzucić. Fajnie byłoby zejść do 85 w pasie zostawiając pozostałe obwody ale nie wiem czy się uda.

Trening
pn - nogi, brzuch
wt - plecy, brzuch
sr, czw - wolne
pt - klata, troszkę biceps
so - ramiona, triceps
nie - basen
trening siłowy trwa 40min do maks 1h; jest intensywny. Po treningu siłowym 45 minut aerobów w postaci rowerka.

Suplementacja
l-karnityna na 30min przed treningiem (jak już kupiłem to nie wyrzucę)
BCAA i HMB, przed siłowym, przed rowerkiem (to jednocześnie po siłowym jest) i po zakończeniu treningu. W dni beztreningowe raz dziennie BCAA i HMB.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 444 Wiek 58 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24489
Tydzień zleciał
waga - 87 (-1)
pas - 96 (-1)

W nadchodzącym tygodniu ćwiczenia tak samo jak w poprzednim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 12037 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51295
Aż miło się czyta kiedy to co wpis to w pasie i waga w dół.

Tak trzymać.

Powrót do korzeni :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Fotke bys zapodal, nie ma to jak ocena "wzrokowa"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 444 Wiek 58 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24489
No to w tym tygodniu już tak różowo nie będzie .
Ostatnie ćwiczenie wczoraj, robie "zamiennik" podciągania sztangi w opadzie żeby dolnego odcinka kręgosłupa nie przeciążać zbytnio (taka maszyna złożona z ławeczki skośnej, w "Atlasie ćwiczeń" można obejrzeć), sił już troszkę brak więc z techniką gorzej (z ciężarem też przedobrzyłem) i pomagałem sobie trochę ciałem - efekt: przy ostatnim powtórzeniu przedostatniej serii ból w dolnej części kręgosłupa z lewej strony. Rowerek jednak zrobiłem.
W domu ratunkowy zestaw ćwiczeń i fastum. Dzisiaj już trochę lepiej i mam nadzieję, że do końca tygodnia będzie ok. Mam nauczkę. Technika wykonania ćwiczenia jest o wiele ważniejsza niż ciężar. Mniejszy ciężar ale ćwiczenie dobrze wykonane technicznie i zmniejszamy do minimum ryzyko kontuzji, urazu.
Może jednak do piątku przejdzie na tyle by chociaż rowerek zrobić.
Fotki może zapodam jakieś (na początku redukcji zrobiłem kilka). Krępuję się jednak - powykrzywiany trochę jestem w paragraf (efekt choroby Scheuermanna, stąd dyskopatia i zwyrodnienia kręgów). Zawsze na punkcie kręgosłupa miałem kompleksy - chyba, że fotki bez profilu sylwetki . No i raczej przy końcu redukcji by efekt był bardziej widoczny.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak czesto zmieniac plan treningowy...?

Następny temat

Pomoc w treningu / odzywianiu

WHEY premium