SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak czesto zmieniac plan treningowy...?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7634

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 357
Cwicze z przerwami od szkoly sredniej mam 29 lat. Ostatni "zryw" trwa 1,5 roku przez ten okres ma caly czas praktycznie ten sam zestaw cwiczen na dana partie miesni. Oczywiscie spotkalem sie z tematem "zmiany planow treningowych" , ale jakos nigdy nie mialem przekonania ... Mieszkam teraz zagranica chodze do bardzo duzej silowni i widze, ze ludzie praktykuja ten sposob. Chcialbym wiedziec czy ma to az tak wielkie znaczenie, jak czesto to robic i prosilbym ewentualnie o rozpisanie planu treningowego
I STAŻ TRENINGOWY (systematyczne)

12 - 24 miesięcy

II - CEL

Sylwetka (ogólny rozwój masy mięśniowej z zachowaniem możliwie najlepszych proporcji i zarysów sylwetki)

III - RODZAJ TRENINGU

Split (dzielony - z podziałem na grupy mięśniowe)


IV - LICZBA DNI TRENINGOWYCH W TYGODNIU

5

V - MOŻLIWOŚCI SPRZĘTOWE

Full osprzęt klub
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
co 6-10 tyg najlepiej, po tym okresie 1-2 tyg przerwa.

aczkolwiek można dłużej ćwiczyć jeśli :

-systematycznie zwiększasz ciężar
-rosną mięśnie

jak jest zastój to czas na zmiane treningu, zwykle jest to po podanym wyżej okresie.
1

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1323 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 21774
Chcialbym wiedziec czy ma to az tak wielkie znaczenie, jak czesto to robic i prosilbym ewentualnie o rozpisanie planu treningowego

To ma wielkie znaczenie, bo bez zmiany planów treningowych mięśnie dostawać będą cały czas te same bodźce, w efekcie będą gorzej rosły.
Kolega wyżej napisał Ci, jak często zmieniać plan.
A co do samego treningu - wklej najpierw ten, którym Ty ćwiczyłeś.

"Bóg jest martwy."
Fryderyk Nietzsche

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 357
dzien1
klatka triceps
dzien drugi plecy biceps
dzien trzeci barki
klatka
wyciskanie sztangi na lawce plaskiej
wyciskanie sztangi na lawce skosnej
wyciskanie sztangi głowa do dołu
rozpietki na plaskiej
triceps
sciagnanie na wyciagu od gory na grazku prostym
sciagnanie na wyciagu od gory na grazku łamanym
sciagnanie na wyciagu od gory linki
pompki na poreczach
plecy
Ściąganie drążka wyciągu górnego w siadzie szerokim uchwytem (nachwyt) za glowe
Ściąganie drążka wyciągu górnego w siadzie szerokim uchwytem (nachwyt) do klatki
Ściąganie raczki wyciągu górnego w siadzie szerokim uchwytem (chwyt mlotkowy)
Podciąganie końca sztangi w opadzie
biceps
Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem
Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc podchwytem
Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc (uchwyt "młotkowy")
Uginanie ramion ze sztangą na "modlitewniku"
barki
Wyciskanie sztangi sprzed głowy
Wyciskanie sztangi zza głowy
Unoszenie sztangielek bokiem w górę
Podciąganie sztangielek wzdłuż tułowia
Odwrotne rozpiętki
kazde cwiczenie 4 serie od 12 do 6 powtorzen ze zwiekrzanym obciazeniem ilosc treningow trzy dni dzien przerwy i trzy dni itd. nie cwicze nog z uwagi na chorobe stawow kolanowych...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ćwiczysz 6 razy w tygodniu?? to nie za dobrze mięśnie muszą mieć czas na regeneracje bo w czasie odpoczynku rosną
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 357
wiem, alemam straszne sklonnosci do tycia:) staram sie trzymac diete i te czete treningi jakos pozwalaja mi trzymac wage i zrzucac cos od czasu do czas:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no to zamiast jakiegoś wyjscia na siłownie lepiej aeroby wrzucic na bank byś więcej zrzucił
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 357
wiem, ale mam chore stawy kolanowe problem z rzepkami i po kilku dniach biegania czy stepera nie moge ustac w pracy ....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1323 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 21774
Wydaje mi się, że źle do tego podchodzisz. Skoro chcesz zrzucać wagę, to na pierwszy plan nie idzie podwojony trening tylko ostrzejsza dieta. Aktualnie to jest tak "starasz się trzymać dietę" (sam tak napisałeś) ale wciąż tyjesz, więc trenujesz 2x więcej niż większość ludzi. IMO to powinno w inny sposób działać:

Masz dietę -> tyjesz
Robisz dietę od nowa > tyjesz
Odejmujesz kilka setek kcal od diety -> tyjesz
Odejmujesz jeszcze kilka setek kcal -> chudniesz

To jest tylko przykład, ale zauważ, że o treningu nie ma tu ani słowa, wszystko skupia się na diecie. Jasne, że trening pomaga, ale nie jest sztuką ćwiczyć więcej i nie korygować diety.
2

"Bóg jest martwy."
Fryderyk Nietzsche

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 357
sorry napisalem, ze mam sklonnosci do tycia, a nie , ze tyje od stycznia zjechalem 8 kg
Dieta (od czasu do czasu wprowadzam zmiany)
Rano 8 :00 platki z mlekiem nie slodzone
10:00 trzy kawalki ciemnego pieczywa z serkiem wiejskim
12:00 piers z kurczaka ewentulanie ryba z duza iloscia brokuł
16:00 trzy kanapkiz tunczykiem albo serkiem wiejskim
18:00 jakis owoc
19:00 21:00 trening i po tym tylko koktajl bialkowy nitroprogen z treca i przez caly dzien wypijam minimum 4 litry wody mineralnej
od czasu do czasu w weekend zjem cos wiecej, ale to male wyjatki od reguły
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 357
zapomnilem odac, ze biore jesteszcze nitrobolonII i thermo speed extreme z OLIMPA
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o pomoc z planem

Następny temat

Redis / BLOG / bo tak trzeba...

WHEY premium