SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

REHABILITANT ODPOWIE NA KAZDE PYTANIE!!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9097

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7894
mam takie pytania:
1.od jakiegoś czasu bolał mnie kregoslup dolna cześć wiec poszłem na przeswietlenie i okazało sie za mam uszkodzony kreg S1 z rotacją i prócz tego skolioze i lordoze i moje pytanie brzmi czy moge wykonywać wyciskanie na barki siedząc(z podparciem) i uginanie ramion na bica stojąc
2.poza tym mam jeszcze jakies problemy z oczami i okulista zabronił mi nawet fikolków robić niewspominając juz o podnoszeniu ciezarów ale najbardziej mnie zastanawia jakie mogą być skutki uboczne ze mimo to bede cwiczył?rozklejenie siatkówki czy pogorszenie wzroku? tego drugiego sie znacznie bardziej obawiam... to tyle

%)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 948 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3552
Paker
Mowiłes ze ze mna musisz pogadac na gg. Wiec kiedy pogadamy. Ja do ciebie pisze i nic mi ni odpisujesz. MOze ze masz czasu to napisz mi od razu. A jak nie chcesz mi wogule pomóc to napisz mi to wprsot. oki. Odpisz mi na gg nawet jak mnie nie bedzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 532 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4869
No to mam pytanie
Barki uciekają mie lekko do przodu i mam troche odstające łopatki - jak to skorygować?
Byłem u lekarza pierwszego kontaktu i powiedział, że wady nie ma, no ale troche barki jednak uciekają do przodu. Staram się cały czas wypychać barki w tył i chodzić prosto, do tego rekreacyjnie basen 1x w tygodniu - co jeszcze moge zrobić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1522
w tym tygodniu znajde troche czasu dla was. Miałem remont w domu co zresztą jeszcze potrwa kilka tyg ale w tym tyg odpisze.
Torun w tym tygodniu, obiecuje na 100%

to jest to co lubie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 175 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6169
Panowie zajmuję sie trenerka sportów siłowych i rehabilitacją ( traumatologią czyli kontuzjami sportowymi i ma parę uwag czytając wasze posty.Rozumiem problemy z kontuzjami i ich leczeniu.Idąc do lekarza i mówiąc panie doktorze boli mnie kolano jak robię przysiady ze sztangą,często słyszycie idiotyczną odpowiedź- to prosze nie robić przysiadów!!! głupota
Moje uwagi tyczą sie urazów
1.podstawową rzeczą w razie kontuzji to pełna diagnostyka!! USG to jedno z podstawowych i mało inzwazyjnych badań pozwalające na dokładny obraz aparatu ruchowego ( więzadła, przyczepy, kaleki itd)koszt niewielki ok.50zł a wiele wyjaśnia i oczywiście wizyta u lekarza sportowego lub traumatologa.Oczywiście ,że nie można latać z byle blachych powodów, tracić czas i kasę.Pamiętajcie że w razie kontuzji:
1.okładamy miejsce lodem ( pierwsze 24h po urazie do 48h)
2.robimy sobie wolne od treningu
Jeżeli po 4-7 dniach nadal odczuwamy ból to sygnał iż nie jest to błacha sprawa i należy podejśc do tematu poważnie.
Paker to co ty wypisujesz to brak elementarnej wiedzy!!!! Rehabilitacja opiera się na diagnostyce w/g której lekarz współpracuję z rehabilitantem opracowując sposób leczenia, tego Cie chyba uczyli w szkole!!!
Nie będę się odnosił do wszystki postów a raczej odpowiedzi pana rehabilitanta ( Paker)ale do kilku.
Zmiany dyskopatyczne, skoliozy i inne zmiany anatomiczne w stawach kręgosłupa są głównym i bezwzględnym przeciwskazaniem do wykonywania ćwiczeń takich jak przysiady ze sztangą na rzecz suwnicy a tym bardziej martwego ciągu!!!!na rzecz skłonów izolowanych, gdzie bez obciążenia przy skłonach w przód( w płaszczyźnie strzałkowej) nacisk na kręgi wynosi ok 500kg a przy tego typu zmianach aparat mięsniowy- więzadłowy funkcjonuje wadliwie to tak jak namiot naciągamy 4 linkami wystarczy by jedna była wadliwa a cała konstrukcja jest niestabilna.
To samo tyczy się bólu w atawie barkowym, powodów może być wiele
od błachych do uszkodzenia więzadeł, stożków rotatorów- często, uszkodzenie kaletki podbarkowej,ścięgna głowy długiej bicepsa itd
jak można doradzać nie znając przyczyny!!!!leczyć skutek!!
Panowie pamietajcie że większość zmian przeciążeniowych w aparacie ruchu prowadzi do trwałych uszkodzeń i warto czasami przerwać trening na tydzień niż na rok lub dłużej.
Na koniec w razie urazu jeżeli po tygodniu przerwy w treningach ból, ograniczenie ruchomości, obrzęk-wysięk są nadal to znaczy że wizyta u lekarza jest niezbędna a leczenie się samemu lub przy pomocy rehabilitanta??????"? z internetu spowoduję że kontuzja będzie to może Was wyeliminować ze sportu na bardzo długi okres!!!!
I jeszcze jedno moje doświadczenie w sportach siłowych to starty w trójboju siłowym i w kulturystyce, dziś pomagam czołowym zawodnikom w rehabilitacji.

dzień bez wstawania jest piękny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 220 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1251
Z urazami to się idzie do lekarza, najlepiej sportowego a nie pyta na forum kogoś kogo nie znamy i nie mamy pewności czy wogóle ma pojęcie o medycynie. Dziwni jesteście pytając o takie poważne rzeczy jak zdrowie na forum.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 488 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15217
miałem złamaną kość ramieniową w 1/3 jej długości, po jakim czasie można rozpocząć trening siłowy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1365 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11945
Paker po co zakładasz taki temat skoro nie masz czasu i nie radzisz sobie z odpowiadaniem?

Listen, think, solve

Death, taxes, Fedor

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 7281 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79786
jak sobie nie radzi?! nie kazdy siedzi pol dnia na kompie, pomogl juz paru osobom, wiec nie narzekajcie, lepsze to niz nic!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1522
ODP byx007
To jest sprawa indywidualna kiedy ci sie prawidłowo zrosła łapka!! Ile reka była unieruchomiona. Napewno bedziesz miał ograniczoną ruchomosc w stawach wiec popracuj najpierw nad pełnym zakresem ruchów (najlepiej w wannie w ciepłej wodzie). Na siłownie miesiac po zdjeciu gipsu mozesz juz isc i powoli ale to naprawde powoli zacząc cwiczyc, pamietaj o małym ciezarze!!
Ja bym poszedł jak odzyskasz pełną ruchomosc w stawach!!

to jest to co lubie

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

MASS - GoOrillaz

Następny temat

Bicepsy

WHEY premium