SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1022

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 4796 Wiek 5 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35077
W wielu treningach zobaczylem ze wiele osob daje MC na koniec treningu? Dlaczego takie ciezki i najlepsze cwiczenie jest dawane na koniec? O ile dobrze wiem i sam tak stosuje to zawsze ciezkie cwiczenia tj, MC, wyciskanie na klate, barki, przysiad daje sie na poczatek. Moze mi ktos wytlumaczyc po co tak sie daje? I czy to sie tyczy wszystkich partii.

Niespełnione rządu obietnice = temat zastępczy kibice

Pozdro Gainer Team Bez Maka

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 2282 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62114
Kolejność ćwiczeń zależy od upodobań ćwiczącego.Chociaż te ciężkie ćwiczenia moim zdaniem powinny być ćwiczone na początku treningu.Pozdrawiam.

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Jest taka szkoła, taka kolejność można spotkać głównie w planach z jakichś gazetek kulturystycznych.
Sam tak kiedyś ćwiczyłem, jednak nieporównywalny rozrost pleców osiągnąłem gdy ćwiczenia zacząłem wykonywać w należytej kolejności, tj od najcięższego do izolowanego.

Wg mnie to zaczynanie od dupy strony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 198 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6644
a według mnie dając MC na początek możesz mieć problem z takimi ćwiczeniami jak wiosłowanie, podciąganie końca sztangi, bo prostownik będzie już mocno wymęczony..

Ja daje MC na koniec
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Ciekawy tok myślenia. Idąc nim dając mc na koniec masz problem z mc właśnie i hamujesz progres w najważniejszym ćwiczeniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 198 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6644
Hubert zgadzam się..ale można jeszcze wziąć pod uwagę fakt, iż MC jest bardzo kontuzjogennym ćwiczeniem, robiąc je na początku mięśnie sa gorzej rozgrzane..co zwiększa ryzyko powstania urazu

Autor niech sam się zastanowi na co kładzie priorytet i odpowiednio do tego wrzuci MC w plan ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
mc jednak można umieścic na końcu- sam czesto tak robiłem i robię czasami- jesli mamy wlaściwy dobór ćwiczeń, jak i nie wpływa to zbytnio[ja mam stwierdzone, ze nie wpływa] na obciążenia i jakość treningu.
może sie bowiem zdarzyć, ze po tak cięzkich ćwiczeniach jak mc czy przysiady trudno jest juz zgromadzic choćby minimalny zasób sił do treningu pozostałych- często np. łacząc jakąś mniejsza grupe i takie ćw. jak mc można uznac poprzedniczki za niezla rozgrzewkę- np. klatka, czy barki, czy ręce nie będą żadna przeszkodąby świetnie wykonać mc- nie musi byc tez przeszkoda nawet najszerszy grzbietu[wg. mnie trudniej jest np. wykonywac wiosłowanie po mc niż odwrotnie], powazna przeszkoda mogą byc zaś przysiady[szczególnie tylnie]
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Masowy

Następny temat

Spili 4-dniowy do oceny

WHEY premium