SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mam pytanie

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1415

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co sądzicie o takim planie treningowym:
1 DZIEŃ:
BARKI:
WYC. ZZA KARKU 4*10
UNOSZENIE RAMION BOKIEM STOJĄC 4*10
TO SAMO W OPADZIE TUŁOWIA 4*10
PODCIĄGANIE SZTANGII WZDŁUŻ TUŁOWIA 4*10
BRZUCH:
WSPIĘCIA 5*20
UNOSZENIE NÓG DO PIONU 5*20

2 DZIEŃ:
GRZBIET:
WIOSŁ.SZTANGĄ 4*10
PODCIĄGANIE PÓŁSZTANGI 4*10
WIOSŁ. SZTANGIELKĄ 4*10
DWUGŁOWY UDA:
MARTWY CIĄG NA PROSTYCH NOGACH 4*10
UGINANIE NÓG LEŻĄC PRZODEM NA ŁAWECZCE 4*10

3 DZIEŃ
WOLNY

4 DZIEŃ:
KLATKA:
WYC.SZTANGII 4*10
WYC.SZTANGIELEK GŁOWĄ W GÓRE 4*12
ROZPIĘTKI 4*12
PRZENOSZENIE HANTLI ZZA GŁOWY 4*12
CZWOROGŁOWY UDA:
UGINANIE NÓG SIEDZĄC NA ŁAWECZCE 4*12
PRZYSIADY 4*10
ŁYDKI:
WSPIĘCIA NA PALCE STOJĄC 4*10

4 DZIEŃ
BICEPS;
NAPRZEMIANSTRONNE UGINANIE RAMION Z SZTANGIELKAMI 3*10
UGINANIE RAMION Z SZTANGĄ 4*10
UGINANIE RAMIENIA W OPADZIE TUŁOWIA 4*10
TRICEPS:
FRANC.WYC.SZTANGĄ SIEDZĄC 4*10
TO SAMO Z SZTANGIELKĄ 4*10
WYC.SZTANGII W WĄSKIM CHWYCIE 4*12
PRZEDRAMIONA:
UGINANIE RAMION Z SZTANGA NACHWYTEM 4*10

DZIEŃ 6
WOLNY

PROSZĘ WAS O JAKIEŚ RADY LUB KOREKTY DOTYCZĄCE TEGO PLANU.
ĆWICZĘ W DOMU MAM DO DYSPOZYCJI :SZTANGE ,SZTANGIELKI, ŁAWECZKĘ.PROSZĘ UWZGLĘDNIJCIE TO W SWOICH RADACH.

Z GÓRY DZIĘKUJE I POZDRAWIAM
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Dziś już nie zdąże,ale jeśli chcesz na jutro coś Ci podeślę.P)ozdro/

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1259 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9969
W sumie może być ale Ja uważam że jest za mało ćwiczeń na plecy za dużo na klatkę i na biceps i triceps.
Osobiście wykonuję 20 serii nogi , 15 serii plecy 12 barki , 9 klatka 7 triceps 5 biceps.Wszystkie te grupy poprzedzone są solidną rozgrzewką po jakieś 3-4 serii , których tu nie uwzględniłem.
Po rozgrzewce wykonuję np: na klatkę 3 ćwiczenia po 3 serie bardzo dużymi ciężarami ( jak na mnie ), oczywiście piramidalnie 10,8,6 powtórzeń.
Jeszcze dodam ,że w/g Mnie hierarchia wielkości grup mięśniowych przedstawia się następująco:
NOGI
PLECY
BARKI/KLATKA
KLATKA/BARKI
TRICEPS
BICEPS
PRZEDRAMIĘ
Odpowiednio też planuję przerwy w treningach tej samej grupy i tak:
NOGI co 10 dni
PLECY co 7 dni
BARKI co 4-5dni tak jak i KLATKA
BICEPS I TRICEPS dwa razy w tygodniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Michail jeżeli możesz to byłbym Ci bardzo wdzięczny.
Z góry Ci dziękuje.
Topor tobie też wielkie dzięki za twoje uwagi dotyczące tego planu na pewno wezmę je pod uwagę.
A jeszcze coś mianowicie chodzi mi o to że jak już pisałem
ćwiczę w domu i nie mam wyciągu.Więc jakie ćwiczenia mógłbym jeszcze dorzucić do mojego trening pleców.
Jeżeli ktoś jeszcze ma jakieś rady co do tego planu to byłbym mu bardzo wdzięczny gdyby zechciał się nimi ze mną podzielić.

Z góry dziękuje i pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Witaj-głównym niedociągnięcie Twojego planu jest dzień 4-strasznie przeładowany-poza klatka robisz czworogłowe ud i bicepsy z tricepsami to 2 duże i2 małe grupy(nie wspomnę już o przedramionach)-musisz to zmienić koniecznie.Według mnie lepszym rozwiązaniem od tego,które zastosowałeś-czyli rozbicia treningu nóg na dwu -i czworogłowe(rozumiem,że chciałeś przez to zgrabnie połączyć trening nóg i dolnego grzbietu)będzie połączenie nóg w jedną całośc i dołożenie do tego treningu dolnej części grzbietu-oczywiście zakładając,że koniecznie chcesz trenować dwugłowe z prostymi grzbietu.Po przbudowie proponuje taki podział:
1 dzień:nogi(całe=uda+łydki)+ brzuch i ewentualnie dół grzbietu
2 dzień-wolny
3 dzień:klatka+(do wyboru biceps lub triceps)ewentualnie i to i to
4 dzień:grzbiet(najszersze,kaptury-a jeżeli nie zrobiłeś dołu w dzień 1.to też dół)+(biceps lub triceps-do wyboru,to czego nie zrobiłeś z klatką, a jeżeli zrobiłeś z klatką i biceps i triceps,to dodaj brzuch i łydki)
5 dzień-wolny
6 dzień:barki+brzuch
7 dzień-wolny
Przedramiona dodaj do bicepsów w ten dzień,który sie zdecydujesz je trenować.Brzuch 2x to minimum,ale możesz dołożyć jeszcze trzeci trening w dowolny dzień(może wolny-w domu)

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki Michail!!!

A co poradziłbyś mi w sprawie mojego problemu z plecami?



Zgóry dziękuje i pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Prponuję(jezeli nie masz też drążka)taki zestawik:
1.Podciąganie(wiosłowanie)sztangi w opadzie podchwytem na szrokość barków-4 serie(8-12powt)
2.Podciąganie(wiiosłowanie)sztangi w opadzie nachwytem szerzej niż barki-4serie(8-12 powt.)
3.Podciąganie sztangielki w opedzie(uchwyt równoległy-łokcie wzdłuz tułowia)4serie(8-12 powt.)
4.Szrugsy(jeżeli łączysz trening mięśni czworobocznych z treningiem grzbietu)4serie(sztangielki)8-12 powt.
Co do techniki,to powinien się już ukazać w AĆ trening grzbietu(tam jest opis)-wysłałem juz do Mateo.Pozdro/

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeszcze raz wielkie dzięki Michail!!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak zrobić najszybciej tarkę z brzucha?

Następny temat

trening

WHEY premium