SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przestałem przybierać na masie po pół roku ćwiczeń - teraz suple ?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1952

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 255
Witam, trenowałem pół roku na siłowni i miałem "dobrą" dietę.
Trening ułożył mi kolega trener na siłowni - dotyczył wszystkich partii mięśni.
Trening około godziny do półtorej:
wioślarz 10min-barki-klata-nogi-plecy-brzuch-nogi-klata-barki-brzuch-bieganie 10min

Każde ćwiczenie miało 3 serie (z każdą kolejną serią więcej kilo mniej powtórzeń) po czasie robiłem po 4 serie.
Trening był super w połączeniu z dietą przybrałem na masie
prawie 8kg w 6 miesięcy. (byłem baaardzo szczupły wiec było mi łatwo na początku)

mam 189cm i przybrałem z 67 do 75kg

Problem pojawił się kiedy po pół roku moja waga się zatrzymała. treningi zaczeły się wydawać zbyt łatwe więc dodawałem z trenerem kilogramów i więcej ćwiczeń - zmienialiśmy trening żeby nie był monotonny.

Potem miałem kontuzję i długi wyjazd (łącznie prawie rok przerwy od siłowni)

Wiem że powinienem INTENSYWNIE poćwiczyć z miesiąc lub więcej na sucho żeby wrócić do formy z przez prawie roku.
Diete zostawie taką jak miałem bo mi pasowała:
śniadanie:
płatki kukurydziane z jogurtem i 2 banany
2-gie śniadanie
3 jajka (sadzone lub na twardo - czasami jajecznica z szynka)
wczesny obiad
2 piersi z kurczaka z ryzem (czasami z makaronem)
podwieczorek
Kanapki z masłem orzechowym i koktajl owocowy z mlekiem
kolacja
ryba(np tuńczyk z puszki)

Dieta rozpisana oczywiście ogólnie...troche inaczej bylo w dni treningowe i czasami cos zmienialem.
po 5 miesiacach pilem przed i po treningu gainer i tez nic nie pomoglo.

Chciałbym ważyć przynajmniej 80kg
Moje pytanie brzmi:
Jak zacznę trenować i wroce do formy (bede juz podnosil wieksze ciezary i nie beda mi doskwierac zakwasy ;p i ogolnie sie rozruszam)
Jaka suplementacje zastosowac ??

Myslalem przede wszystkim o kreatynie i BCAA i do tego jakis gainer.
CO polecacie i jak stosowac ??

Dzieki za wszystkie odpowiedzi...

"Whatever I start feeling sick I just stop being sick and be awesome instead. True story."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7520 Napisanych postów 49527 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385537
dokładnie jak Tom pisze na tym etapie Twojej przygody z treningiem BCAA mozesz sobie odpuścić , zadbaj o diete i bedzie git
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
http://potreningu.pl/kalkulatory/kalorie
wrzuc cala diete tutaj i rozpisz trening dokladnie

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 255
Suma dobowa: 4630 kcal / 370 g białka / 161 g tłuszczu / 379 g węglowodanów / tak mi wyszło w tym kalkulatorze - zaraz rozpisze trening - było to prawie rok temu więc mogę się w czymś pomylić ;p;p;p

"Whatever I start feeling sick I just stop being sick and be awesome instead. True story."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 255
Nie jestem profesjonalistą więc nie znam nazw ćwiczeń ale tak:
1. Rozgrzewka - rozciąganie potem wioślarz - 10min jakieś 1500-2000m
2. wyciskanie w górę na maszynie w pozycji siedzącej:
seria 1: 15kg 12razy
seria 2: 20kg 10 razy
seria 3: 25kg 8 razy
3. wyciskanie na klate na maszynie w pozycji siedzącej
seria 1:45kg 12 razy
seria 2: 50kg 10razy
seria 4:55kg 8razy
4. Uda wyciskanie na maszynie w pozycji siedzącej:
seria1: 45kg 15 razy
seria2: 55kg 12 razy

"Whatever I start feeling sick I just stop being sick and be awesome instead. True story."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 255
seria3: 60kg 10razy
5 Ściąganie W dół na maszynie pozycja siedząca
seria1:55kg 12razy
seria2 60kg 10razy
seria3 65kg 8 razy
6. Brzuszki 3 serie z obciążeniem 5-10kg seriami jak wyżej
7. Nogi ściaganie w dół na maszynie w pozycji siedzącej
seria 1: 45kg 12razy
seria 2: 50kg 10razy
seria 3: 55kg 8razy
8. motylki ściąganie do środka (atlas) pozycja siedzaca
seria 1: 45kg 12 razy
seria 2: 50kg 10 razy
seria 3 55kg 8 razy
9. Nie wiem jak to sie nazywa - pozycja siedzaca przyciaganie drazków do siebie (przeciwienstwo wyciskania na klate) pozycja siedzaca
seria1: 40kg 12 razy
seria 2: 45kg 10 razy
seria 3: 50kg 8 razy
10. bieżnia 2min chód - 6min bieg - 2 min chód
11. rozciąganie

Mogłem się w kilogramach gdzies pomysli ale z grubsza tak to wyglada

"Whatever I start feeling sick I just stop being sick and be awesome instead. True story."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
Plan bardzo słaby
Poczytaj podwieszone i ułóż coś lepszego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Słąby, do tego jeszcze robiony na maszynach... Zmień kolegę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
i wypelnij ankiete dzialu-podwieszone.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oraz wklej screen diety (w programie do którego link podał Tomq )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 255
Plan na sam poczatek kiedy zaczynalem wydawal sie byc dobry...potem zaczal juz byc faktycznie slaby dodawalem czwarta serie...potem jeszcze dodawalem cwicznia na hantlach tuz przed koncem treningu.
Jesli chodzi o diete to musze jeszce raz cala wklepac do tego kalkulatora a teraz nie mam na to czasu ;)
Ale wiem ze mi dietka pasowala bo na masie przybieralem a nie "tyłem". efekty widzialem przez 5 miesiecy ale potem juz lipa sie zrobila...
W takim razie diete bede trzymal zmienie plan - Moze ktos na silowni mi pomoze ulozyc cos fajnego dla mnie. (potrzebuje cwieczenia ktore nie obciazaja kregoslupa)

A powiedzcie mi teraz czy warto w moim przypadku dawac juz po miesiacu kreatyne i bcaa?? oraz jakis gainer bo w diecie mi wyszlo ze mało wegli mam w stosunku do bialka.

Jestem nowy na forum - o co chodzi z tym "podwieszone" ??

"Whatever I start feeling sick I just stop being sick and be awesome instead. True story."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7520 Napisanych postów 49527 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385537
podwieszone sa to tematy u góry w dziale nad kreska ktore nie leca w dół pogrubione tutaj masz nawet pare koloru czerwonego , do kreatyny to daj sobie spokój na razie ogarnij ta diete, gainera mozesz kupic jak masz braki w diecie a trening mozesz sam ulożyc i wrzucic tu do oceny , tu masz pomocne linki :
https://www.sfd.pl/######_Najważniejsze_tematy_dla_JUNIOR_a_!!!!!_######-t834427.html
https://www.sfd.pl/[ART]_Układamy_własny_plan_treningowy-t526315.html
https://www.sfd.pl/SPIS_TEMATÓW_TRENING-t401012.html 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan treningowy na siłownie

Następny temat

Końcówka redukcji przygotowującej do masy

WHEY premium