SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przerwa w treningach na siłowni a utrzymanie formy

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 351

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 241
Hej, w najbliższym czasie ze względu na zdrowie będe musiał przerwać trening na siłowni na 2-3 msc, nie będe trenował też nóg. Chciałbym chociaż trenować w domu 2 razy w tygodniu w miarę możliwości. Jedyny sprzęt jaki ma to hantle, każda 15kg, rozkręcane także na 1 hantli mogę mieć ponad 20kg. Moim celem przez ten okres jest jak najlepsze utrzymanie formy. Jak w takim przypadku trenować? Jakie ćwiczenia się tu sprawdzą, ile serii i powtórzeń oraz jak długie przerwy robić by z treningu wycisnąć maksimum?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777715

Wszystko zależy od tego co możesz robić, a czego Ci nie będzie można przez stan zdrowia. Jeśli jest to problem z kolanem to nie widzę przeciwwskazań do tego żeby po jakimś czasie od zabiegu wrócić do treningu góry ciała.

Najpierw zacząć należy od tego, że jak masz jakiekolwiek obawy odnośnie swojego zdrowia to nie ma konieczności treningu. Jeśli masz za sobą jakiś okres treningowo solidnie przepracowany to nie stracisz formy sportowej w dwa miesiące. Oczywiście siła, wytrzymałość, szeroko pojęta kondycja może się pogorszyć to naturalne bez treningu, ale szybko odzyskasz formę.

Natomiast jeśli nie będzie problemu z wykonywaniem treningu góry ciała to nic nie stoi na przeszkodzie żeby górę trenować według swojego planu treningowego, a dół według zaleceń fizjoterapeuty po zabiegu.
Tak czy inaczej cała sytuacja i plan treningu powinieneś skonsultować z fizjo, który też powinien mieć jakiś wpływ na to.

Ja gdy miałem uraz stopy trenowałem górę bez problemu, ale początek rehabilitacji był za mną i nie miałem problemu na przykład z przenoszeniem ciężaru.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2024-02-06 17:22:23

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Postaw tu na regeneracje bardziej bo jak amsz jakieś schorzenie i nawet tego miejsca nie będziesz obciazał to wysiłek i tak ograniczy Ci procesy regeneracyjne, bardziej bym myślał o naprawie orgaimu, jakieś mobilczacje rozciągania i na tym się skupił, a trening delikatny
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 241
Mysle ze pójdę tą drogą którą przedstawiłeś.Zdrowie najważniejsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 441 Napisanych postów 909 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10909
Jak mamy ci cokolwiek doradzić jak nie wiadomo co ci jest...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 241
Kury
Jak mamy ci cokolwiek doradzić jak nie wiadomo co ci jest...

Czeka mnie artroskopia kolana. Gdy kolano już będzie do siebie dochodziło oprócz ćwiczeń rehabilitacyjnych chciałbym dołożyć ćwiczenia na górę ciała z wykorzystaniem tego sprzętu, który mam ale teraz nasuwa mi się pytanie, czy nie lepiej odpuścić i skupić się na ćwiczeniach które wzmocniłyby nogę po operacji, a po odzyskaniu pełnej sprawności zacząć ćwiczyć normalnie na siłowni?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 441 Napisanych postów 909 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10909
Rób normalnie górę w granicach które nie będą ryzykowne względem twoich ograniczeń, nawet jak zrobisz słabiej niż normalnie to ograniczysz spadki do minimum, Ruch jest bardzo wazny w czasie rehabilitacji mi wyszedł na dobre i zregenerowałem sie 2-3 razy szybciej niz przewidywał ortopeda
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena planu treningowego

Następny temat

Porada, jestem początkujący

WHEY premium