SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o pomoc w ćwiczeniach na proste plecy.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2450

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 39
Witam
Tak jak w temacie proszę o pomoc w ćwiczeniach na proste plecy. Mam 24 lata i zmarnowany kręgosłup. Zdiagnozowano u mnie kifozę piersiową skoliozę 1 stopnia wg Grucy oraz pogłębioną lordozę, mam także dyskopatię na poziomie l5-s1. Skolioza to wada z dzieciństwa natomiast pozostałe od ciężkiej pracy fizycznej. Chodziłem po lekarzach, ale żaden nie chce mi pomóc tzn nie chce mi dać żadnych ćwiczeń. Miałem terapię mckenzi, ale to mi jeszcze się po niej pogorszyło. Mam bóle w odcinku piersiowym od rana do nocy. Plecy są umęczone i nie mogę normalnie funkcjonować. Jeden rehabilitant powiedział mi, że mam wzmocnić mięśnie pleców i brzucha, a rozluźnić mięśnie klatki piersiowej. Tylko nie powiedział jak mam to zrobić. Dlatego proszę o pomoc na forum.
Poniżej zamieszczam zdjęcia.
Proszę o pomoc.
http://zapodaj.net/0d1b68c07be3.jpg.html
http://zapodaj.net/6424764117d8.jpg.html 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6513 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
bo tak faktycznie to lekarz jest tylko od diagnozy problemu jaki Ciebie trapi, reszta należy do rehabilitanta lub fozjoterapeuty i to do niego powinieneś się udać żeby zaradził coś i pomógł nie tyle w korekcji wady co pomógł w jej zahamowaniu

Przypuszczam że przez internet nikt się nie podejmie zalecić Ci ćwiczeń bo może zrobić więcej szkody niż pożytku

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
lukasz8778

dziwna sprawa przy takich diagnozach raczej ci nikt nie będzie wstanie pomóc do tego przez neta, idz do jakiegoś dobrego rechablitanta sportowego (u mnie jest jeden który poprawia to co s... reszta) więc trudno o takich.

raczej co moge ci powiedzieć chodzi ogólnie o wzmocnienie fundamentu NOGI w twoim przypadku i stabilizatory twojego ciała które wpływają na postawę ciała i chronią przed urazami , kontuzjami itd. (prostownik grzbietu i mięśnie brzucha)

no nie za ładnie to wygląda, opcjonalnie na ten moment proste ćwiczenia korekcyjne z obciażeniem własnego ciala.

uzyj wyszukiwarki i szukaj , ja jak coś zobacze to ci podrzuce

o spózniłem się witam RION i życzę miłego dnia

możesz siąść i studiować ten wątek ale podkreślam (kręgosłup nie odpowiada tylko za postawę nawet częste przeziębienia są spowodowane patologiami to rdzeń , twojego organy poprzez skrzywienie nie pracują prawidłowo ) UDAJ SIE do konkretnego lekarza , lub rechablitanta .

https://www.sfd.pl/Prostujemy_swoje_plecy-t150514.html

tutaj masz kilka ćwiczeń korekcyjnych gdzie używasz własnego ciała patrz

https://www.sfd.pl/Cwiczenia_korekcyjne_na_kręgosłup-t516680.html



Zmieniony przez - Tomasz1405 w dniu 2011-12-01 15:53:02

Zmieniony przez - Tomasz1405 w dniu 2011-12-01 15:57:57

Zmieniony przez - Tomasz1405 w dniu 2011-12-01 15:59:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 39
Panowie byłem u dwóch rehabilitantów, fizjoterapeuty, reumatologa specjalisty rehabilitacji i neurochirurga. I nikt mi nie pomógł. Chodziłem na kriokomorę, bioprądy, lampę solux, ale nic nie pomogło. Zaznaczam, że nie jestem bogaty i wszystko robię obecnie na nfz. Każdy mówi, że nie jest źle,a moim zdaniem jest tragicznie. Plecy napierd**ają mnie codziennie, już nawet jak leżę na łóżku. Nie mogę normalnie funkcjonować tzn. bez bólu. Nie jestem dzieckiem bogatych rodziców i muszę pracować, żeby w życiu coś mieć. Nie chcę głową jeździć po asfalcie, albo na wózku. Operacji też mi nie zrobią, a i bardzo bym się jej obawiał. Myślałem o gorsecie typu milwaukee, ale i on kosztuje parę stówek. Ogólnie słyszałem, że ćwiczenia na siłowni niejednej osobie pomogły, miały może i większe problemy ode mnie. Dlatego myślałem, że ktoś z was poradzi mi jakieś ćwiczenia na atlasie itp. Mam dostęp do siłowni profesionalnej za darmo. Dlatego może mógłbym coś spróbować. Jestem zdesperowany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 158 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1887
Jesteś zdesperowany i możesz popełnić wiele błędów. Jezeli robisz wszystko na NFZ to masz rozwiązanie problemów, i tu nawet nie chodzi o brak fachowości ludzi u których byłes, oni chcą wymusić prywatną wizyte...

Prywatnie dobry lekarz sportowy/fizjoterapeuta innej drogi nie ma. Na siłowni możesz pogorszyć swój stan.

Więc jedyna rada, zacznij zbierać pieniądze i sie powoli rozciągac w domu. Za duże ryzyko w doradzaniu przez internet, tego sie żaden lekarz nie podejmie nawet - zbyt duże ryzyko i odpowiedzialność.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 39
Wiem, że mogę sobie zaszkodzić, ale widzi każdy jaki jest lekarz na nfz. Nie każdy jest z powołania. Większość na kasę idzie. Mam wizytę u ortopedy 16.12 zobaczę co on mi powie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 413 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2540
j/w. A tak od siebie powiem że... współczuję

SOG za pomoc mile widziany

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
lukasz8778

spokojnie do celu nic na łapu capu, skoro pracujesz i funkcjonujesz możesz spokojnie na ten moment rozciągać ciało , możesz proste ćwiczenia z wykorzystaniem własnego ciał wykonywac korekcyjne to ci nie zaszkodzi ale trening siłowy to już nie zabawa tutaj musi być konkretna konsultacja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 39
Jedyne co mnie jeszcze cieszy, to opinia trzech lekarzy. Powiedzieli, że nie ma zrostów w kręgosłupie i bolą mnie mięśnie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW plan do sprawdzenia

Następny temat

Pomoc

WHEY premium