SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problemy z dużymi palcami u stóp.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3754

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3103
Witam 2 tygodznie temu zacząłem chodzić na Kartate Kyokushin po pierwszym treningu na dużych palcach u stóp pojawiły się pęcheże, na dzisiejszym treningu jeden mi pękł ale w takim miejscu ze uniemozliwia mi to normalne treningi ( wygląda to poprostu tak jak by mi kawałek skóry z palca schodził). Czy są jakieś "specjalne" maści, zele bądz coś innego co pomoże przy gojeniu tej rany? czy istnieje jakiś rodzaj ochraniacza na palce zeby coś takiego mi się więcej nie przydarzyło?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 345 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1918
Mam pytanie: nie wiem czy to nazwać odciskami, bo od dłuższego czasu mam na stopach niby odciski, ale mnie to nic nie bolało, wszystko było by ok, ale od ost. treningu tak delikatnie mnie boli na prawej stopie ten odcisk jak np. pocieram stopą po dywanie....Olać to, czy coś z tym zrobić? A czy można całkowicie usunąć odciski i czy potem nie będą sie nawracać?? Czy trampki( w szkole) to dobre obuwie zmienne??

"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 97 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2009
Nie bądż taki delikatny i nie przejmuj się takimi ******łami zbytnio. Dopiero zacząłeś swój trening. Twoje stopy są nie przyzwyczajone do treningu na boso. Miałem to samo, skóra mi ze stóp schodziła. Nie przejmuj się tym po jakimś czasie będziesz miał na stopach twardą grubą skórę i będzie ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1567 Wiek 40 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13828
Mi po prawie dziesięciu latach nadal się to zdarza. Jak ci się zerwie skóra z odcisku zaklej palec plastrem z opatrunkiem, ale zdejmuj go na noc. Po krótkim czasie skóra ci się odbuduje. Nic strasznego.

Zmieniony przez - Tenshin w dniu 2008-10-17 20:03:54

No chamy, wiązać się w pęczki...!
MANIPULATORS & DEVIANTS SQUAD :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Pęcherze, otarcia i rozcięcia na stopach to normalka-stopy muszą się przyzwyczaić.

Jednakże-dbaj o higienę, żebyś nie nabawił się grzybicy. Staraj się chodzić jak najwięcej bez skarpetek i bez opatrunków(w domu). Jeśli musisz wyjść-załóż opatrunek i dobre wełniane lub bawełniane skarpety-żadnych syntetyków, bo w nich noga o wiele bardziej się poci (zaś ciepło i wilgoć to najlepsze warunki dla grzybów).

Po treningu i kąpieli, wymocz stopy w goracej wodzie z dodatkiem szarego mydła-potem ewentualnie posmaruj rany propolisem (kit pszczeli) albo czymś podobnym. Po paru dniach nie będziesz potrzebował nawet opatrunków do chodzenia (na treningu dalej mogą się przydać), po paru tygodniach zapomniesz, że kiedykolwiek miałeś ten problem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3103
Cavior dzięki za radę, miejmy nadzieje ze przejdze do wtorku :) bo mam kolejny trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 62 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 479
Mi się takie coś przydażyło dopiero po dwóch latach treningu. Tyle tylko że na jednej stopie mam odcisk, natomiast na drugiej krwiaka ;/ Trochę na początku bolał ale przeszło, a odcisk po prostu przekułam na noc igłą z nitką i nitkę zostawiłam żeby mi ten zgromadzony płyn zszedł,na następny dzień wyciągłam i zakleiłam plastrem, a po paru dniach skóra się zasklepiła i teraz praktycznie nie ma śladu

w trakcie tworzenia: www.bushi-do.com.pl
Nie wstydem jest przegrac jeśli próbowało się wygrać

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
O ile przekłuwanie odcisków przejdzie, o tyle zostawianie w ranie ciała obcego na dłużej, może prowadzić do paskudnego zakażenia. Po prostu przebij odcisk (możesz w kilku miejscach), wyjmij igłe i go naciśnij, żeby pozbyć się płynu. Potem zdezynfekuj.

Co do krwiaka-raz jedna koleżanka tak mną rzuciła, że uderzyłem nogami w parapet i kaloryfer W efekcie miałem krwiaka na stopie wielkości drugiej pięty. Przez dwa tygodnie miałem problem z chodzeniem-ale potem już było ok. Ogólnie-jeśli nie nastąpiło uszkodzenie stawu, kości albo ścięgien (łatwo się zorientować-stopa strasznie wtedy puchnie i potwornie boli), to rana sama dość szybko się zaleczy i nie trzeba iść do lekarza.

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2008-10-17 23:39:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 5581 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23151
Ja mialem taki sam problem ale juz chyba stopy sie przyzwyczaily

PS.Gdzie trenujesz Wojtek ?


Zmieniony przez - sixth w dniu 2008-10-18 14:53:14

Nie mogę ci pomóc,jestem koniem.
--==GAINER TEAM==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3103
W Pińczowie nowo otwara sekcja :) da sie jakoś "zabezpieczyć" tą ranę na trening zakleić plastrem i owinąć bandazem czy coś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 345 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1918
Ja wczoraj na WF-ie nabawiłem się kontuzji stopy, oczywiście jak zwykle bez wykonania rozgrzewki, graliśmy w piłkę, no i wieczorem, przed treningiem pojawił się ból stopy...Denerwuje mnie taki WF, rozgrzewka to podstawa...
Dokładniej to raczej ból pięty... był dość uciążliwy i nie mogłem za bardzo biegać na treningu, baa przy chodzeniu nawet mnie pięta bolała;/ Dzisiaj trochę mniej mnie boli, mam nadzieję, że do przyszłego treningu, czyli poniedziałku, przejdzie... Ach te WF-y...

"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1933 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20224
Ja odcisków nie mam ale sobie zdzierałam skórę pod palcem, szczególnie tym dużym, a muszę oddać że jestem dziewczyną.

Po jakimś czasie skóra stawrdnieje i już nie będzie problemu. Dl apocieszenia dodam, że muszę robić pompki na kościach, na tych kostkach zddziera mi się skóra, a to co mi się zagoi lub strupki zdzieram sobie na kolejnym trenigu. I tak w kółko.I to trwa już z pół roku. Więc nie masz jeszcze tak źle.

Ludzie nie karmcie trolli, szczególnie tych dużych. Bo to nienażarte z natury stworzenia.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

spis sztuk walk

Następny temat

obrona w bjj przed uderzaniem!!mozliwe??

WHEY premium