SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z weglowodanami

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1774

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3946
Witam. Mam 22 lata, 192cm wzrostu, ~18%bfa. Redukuje już 70 dni. Spadłem z 95kg na 91kg. Waga zaczyna powoli stawać więc zamierzam obciąć z 3000kcal na 2700kcal, ale nie o tym temat.

Mam straszne problemy z gazami i ogólnie jelitami (jelito drażliwe), zwłaszcza teraz gdy jem zdrowo z dietą dopiętą na 100% jest baaardzo źle. Byłem u gastrologa i powiedział, że w moim przypadku jem za zdrowo (haha nie wiedziałem, że kiedyś to usłyszę ale generalnie to jadlem duzo owoców, warzyw, węglowodanów złożonych, błonnika) i przy moich problemach muszę zacząć stosować diete FODMAP na okres 8tyg a potem powoli włączać produkty których na tej diecie nie mogę jeść czyli fruktozę, laktozę, fruktany (wszystkie produkty zawierające gluten czyli pszenica, żyto).
Moja obecne ww w diecie opierały się na chlebie razowym, makaronie i ryżu (tylko ryż moge z tego teraz jeść).
Dodatkowo twaróg odpada z diety ze względu na laktoze.
Mój rozkład B/T/W wynosił od 30%/20%/50%.
Jako, że z tłuszczami nie mam problemu i mogę je jeść bez obaw co sądzicie o zwiększeniu tłuszczy a zmniejszeniu węgli w moim przypadku? Myślę o jedzeniu węgli głównie około treningowo - ryż, wafle ryżowe, banan (1 z niewielu owoców które mogę).
Dodam tłuste mięso np wołowine zamiast twarogu. Łososia miałem to zostawie, do jajecznicy dodam ze dwa jaja. Generalnie celując na rozkład B/T/W 30/40/30 albo 30/35/35.

Trochę się boje o brak siły na treningach jak zmiejszę wegle. Nie wiem czy pchać ten ryż i jego pochodne wszedzie gdzie tam radę, czy odpuścić i zastąpić część tłuszczami.

Czekam na opinię i porady! :)


Zmieniony przez - Kozixx w dniu 2016-03-18 01:41:38
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Niektórym osobą się dobrze trenuje na wysokich tłuszczach, przed treningiem np możesz dać olej MCT.

Zamaist tych węgli co nie możesz daj te co mozesz spożywać w większych ilosciach.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191504
Skorzystaj z tematów podwieszonych tz. wylicz zapotrzebowanie: https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html a następnie po obliczeniu ułóż jadłospis wrzucając go w takiej formie :https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html . Następnie wrzucisz zrzut i Ci doradzimy co źle np. jest.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Odnośnie pierwszego zdania, to masa ciała nie jest wyznacznikiem efektów. Obserwuj obwody i ich pomiarami się kieruj.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3946
Dzięki wam chłopaki za porady, wiem że waga nie jest wyznacznikiem ale w lustrze też mi się wydaję, że progres zwolnił. Moje zapotrzebowanie to 3650kcal. 70 dni na 3000kcal juz za mną i chciałbym znowu podkręcić proces palenia tłuszczu i uciąć kolejne 300kcal - pewnie, że to będzie za duży deficyt? Zamieniłem węgle na ryż i wafle ryżowe ale zastanawiam się nad pomysłem wrzucenia tego oleju MCT co kolega anubis84 polecił zamiast jednej porcji ryżu albo wafli.
Wrzucam zdjęcie dietki którą ułożyłem.
Dzięki za odpowiedzi i czekam na dalsze opinie
Pozdrawiam


Wychodzi 2g/kg białka, 3,5g/kg węgi, 0,9g/kg tłuszczy

Dodatkowo wrzucam swój proges (wydaje mi się, że lustro trochę staneło od początku marca):









Zmieniony przez - Kozixx w dniu 2016-03-19 17:54:07

Zmieniony przez - Kozixx w dniu 2016-03-21 14:18:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3946
Dziś pierwszy dzień na 2700kcal, zobaczymy jak będzie lecieć. Co sądzicie o tym jadłospisie?
Dorzucić jakiś spalacz, czy zostawić na końcówkę redukcji?


Zmieniony przez - Kozixx w dniu 2016-03-22 14:22:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Spalacz nie jest konieczny, ale jak potrzebujesz pobudzenia to śmiało. Efekty widoczne.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Nie dziw się, że szybko efekty "stanęły" na samym starcie obciąłeś ponad 600kcal z zapotrzebowania. Metabolizm szybko się sprzeciwi i miał prawo też szybko zwolnić. Może zamiast ucinać dodaje jakieś interwały?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3946
To spalacz wezmę jak skończy mi się przedtreningówka bo mam w niej 250mg kofy.
Uciąłem tak bo miałem przez miesiąc catering dietetyczny na 3000kcal a potem już tak zostało ;). Dzis 2700kcal bardzo ładnie weszło, dużo węgli przed treningiem było to i siła też była i pozytywna energia
Trenuje 4x w tygodniu, cardio co 2 trening 15minut, staram sie zwiększać intensywność. Interwały, dłuższe cardio zostawię na plan awaryjny albo końcówke redukcji.


PS
dieta odparta o produkty FODMAP sprawdza się bardzo dobrze dla osób z jelitem drażliwym, póki co stosuje 3 dni i wystawiam ocene 10/10. Nieprawdopodobna poprawa pracy jelit, 0 dolegliwości.


Zmieniony przez - Kozixx w dniu 2016-03-23 00:53:54
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

smietana 36 do podbicia kcal?

Następny temat

Potrzebuje pomocy

WHEY premium