SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z odpowiednia konstrukcja treningu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 898

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 818
Witam.
Staż jakis jest jak podalem w ankiecie. Cwicze wolnymi ciezarami. Obecnie koncze cykl na mase z indeksem kcal na +.
Chce teraz wrzucic scorch + bcaa + vitaminki olimpu i zastanawiam sie jak ustawic trening. Oczywiscie dieta odpowiednia. Zjade z wegli i indeks kcal ujemny.
Dodam ze duzo jezdze na rowerze (trenazer lub dwor jesli pogoda pozwala, posiadam pulsometr). Jezdze:
wtorek-1h
czwartek-1,5h
sobota-od1,5-2,5h
niedziela-od 2,5-3h
z rozna intensywnoscia, najczesciej interwalowo wykorzystujac pulsometr.

Do tego nie wiem jak dolozyc silownie. Mam 2 pomysly.

Pierwszy pomysł:

poniedzialek - ogolnorozwojowka - czyli jade na silowni wolnymi ciezarami wszystkie partie pokolei.
sroda - basen
piatek - to samo co w poniedzialek

rower bez zmian.

Drugi pomysl
poniedzialek- klatka + biceps
sroda-basen + barki ramiona
piatek- plecy + triceps

rower bez zmian.

Alternatywa
rowerem do tej pory jezdzilem z rana naczczo (z racji sporej ilosci czasu gdyz pisze magisterke). 10h snu , rozgrzewka i na rower. Po rowerze sniadanie 1000kcal(platki owsiane i takie tam same pysznosci). Sobote i niedziele jezdzilem z bananami gdyz bez jedzenia bym nie podolal. Potem bylo sniadanko. pozniej 2 obiadki a po obiadkach silka. No i cwiczylem:
1.dzien- klatka
2.dzien-barki ramiona
3.dzien- plecy
4.dzien- odpoczynek od silki
5.dzien- klatka itd itd... ale to chyba zbyt ambitne bylo...i efekt taki sobie.

Dodam ze robie przysiady we wtorki po bajku i ABS2 w poniedzialki srody i piatki.

To teraz pytanie na koniec moich wypocin:
Ktora opcje wybrac by zjechac z bf, nie przetrenowac sie i nie zgubic miesa przy okazji. Moze ktos ma jakies inne propozycje niz te moje pomysly? Wszystkie sugestie przemysle i mam nadzieje ze razem wybierzemy jakas najlepsza opcje.

ps.moja waga to nie waga brzucha. Nie mierzylem swoich wymiarów. Jedynie biceps z nudow pare dni temu -45cm. Prosze nie szydzic

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 24

Waga: 105

Wzrost: 198

Cel treningowy: obnizenie bf

Staż treningowy na słowni: 6 lat

Uprawiane inne sporty: plywanie, maratony rowerowe

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full osprzet

Dieta: 19g bialka na 1kg masy ciala
30% tluszcz. reszta wegle. wedlug zasad zdrowego zywienia. 5-6 posilkow


Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: koncze storm + shokc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 211 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3888
Z tym białkiem w Diecie to chyba przesadziłeś!!
Chcesz zjeść 2kg białka dziennie

Zmieniony przez - sllash w dniu 2010-05-03 21:06:45

The Pump!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 818
Sory zjadło mi przecinek. Miało byc 1,9g ofkorzzzzz.

Zmieniony przez - nypel22 w dniu 2010-05-03 21:31:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 189 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3139
A ja bym zrobił normalnie trening FBW 3x w tygodniu, i w dni nietreningowe dorzucił hiit/basen. (Basen traktuje jak aeroby, nie licząc wpływu na lepszą regeneracje i rozluźnienie mięcha)

Podczas FBW zmniejszyłbym przerwy między seriami.
Dieta w głównym stopniu determinuje nasz cel, trening już mniej.
Węgle zjedź do 3g/kg m/c i zmniejszaj póki dajesz rade na treningach. W którymś momencie zauważysz że tracisz siłe to zwiększasz węgle i juz zostawiasz.
Ja tak zrobiłem (zaczynałem od 3g/kg, zszedłem do 2,2) i zauważyłęm, że bez węgli mi dużo lepiej :D . No oczywiście jak zmniejszasz węgle to podbijasz tłuszcze.

Białko z pożywienia bym podbił też do 2,5g gdzieś. BCAA wiadomo jak.

;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1370 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10695
Trenujesz 6 lat, masz 45 cm w bicepsie i nie wiesz jak ułożyć sobie trening ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 818
HIIT ok znam jego zasady. Biegać nie zamierzam gdyż rower jest priorytetem. Ale interwały na rowerze również stosuje i bedę stosował.

FBW jest ok. Tylko ze trzymajac sie przerw 1,5min i odpuszczajac po serii schodzi mi na trening 1,5godziny. Troche dlugo. Moze robic FBW w poniedzialek i piatek a w srode basen + rower jak wyzej. Ale czy to nie bedzie za malo?

Darek62 - a tak postanowilem sie spytac co o tym myslicie. Kto pyta nie bladzi. Moze ktos mi cos doradzi na co nie wpadlem. Człowiek uczy sie cale zycie przeciez.

Więc czekam na dalsze sugestie i uwagi.

Zmieniony przez - nypel22 w dniu 2010-05-03 22:59:19


No nie wierze że nikt więcej nie ma nic ciekawego do powiedzenia. Mam nadzieje że to wynik tego iż większość forumowiczów długi weekend spędzała z dala od forum.

Zmieniony przez - nypel22 w dniu 2010-05-04 00:16:30

Rozumiem ze tego forum już nikt nie czyta. A może nikt nie ma nic ciekawego do powiedzenia? 2-3 lata temu było więcej osób chętnych do pomocy.
A może powinienem założyć temat w treningu dla zaawansowanych by liczyć na większy odzew?

Zmieniony przez - nypel22 w dniu 2010-05-04 11:50:07

czy tutaj trzeba byc kobieta miec fajne cycki i wymiary 90-60-90 zeby ktos odpisal na Twojego posta?

Zmieniony przez - nypel22 w dniu 2010-05-04 22:43:05
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening do sprawdzenia

Następny temat

Plan FBW do oceny

WHEY premium