SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z formą

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3520

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
nie wjedziesz na górke na przełozeniu 3/6

ta górka musiałaby byc wielkosci kamyka

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 141
No wiem ale chodzi mi o jeździe na prostej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
poprzednio pisałes o jezdzie pod góre wiec myslałem ze dalej Ci o to chodzi...

po prostej z kolei na 1/1 nie pociągniesz no ale wiem o co Ci chodzi czy lepiej jezdzic na lzejszych przełozeniach czy na cieższych... jak chcesz wzmocnic nogi to na cieższych ale nie wiem na ile te nogi wzmocnisz w taki sposób... jeszcze raz napisze ze najlepszy jest trening na silowni.

zdr.

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 965 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15423
mój sposób jest taki:
na prostej ustawiam optymalne przełożenie - by jechać najszybciej jak mogę. w miarę ze zmianą kąta nachylenia terenu zmniejszam je lub zwiększam, tak by szybkość pedałowania i siła z jaką to robię była w miarę na tym samym poziomie. staram się przy tym utrzymać możliwie największą szybkość, pokonując zmęczenie - tym samym musze wkładać więcej siły - wzmacniam mięśnie.

Możesz też od czasu do czasu bardziej przyspieszyć (interwały), tak by aktywować nogi do jeszcze większej pracy.
I nie możesz się przemęczyć na początek, stopniowo wydłużaj dystans/czas, nie jeździj do upadłego bo się zajedziesz... Zostawiaj sobie jakiś zapas sił na następny trening.
Jeździłam też w terenie górzystym - podjazdy wymagają więcej siły, energii.

Nie wiem na ile to jest dobry sposób, ale zaczynałam przejeżdząjąc jakieś 30 km (w tym tylko trochę po pagórkach) w trochę ponad 1,5h, a teraz 50 km (z tego dużo więcej pod górę) zajmuje mi 2h 15 minut i nie jestem specjalnie zmęczona. Oczywiście zamierzam poprawiać kondycję dalej - tym sposobem który Ci podałam, jeżdząc coraz szybciej


No wiem że najlepsza ale gdzieś na forum czytałem że jak się jeździ np na 3/6 to mięśnie stają się silniejsze a jak na np 1/1 to smuklejsze czy to prawda?

prawdopodobnie chodzi o proporcje między włóknami mięśniowymi... jeżdząc 3/6 wkładasz w jazdę więcej siły, aktywujesz inny rodzaj włókien niż jeżdżąc 1/1 po prostym , praktycznie stojąc w miejscu...
jedne włókna zajmują większą objętość od innych, poszukaj na forum, było kilka artykułów



Zmieniony przez - flying w dniu 2009-08-05 19:04:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 52 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 176
3/6 da się z trudem wyrywając łokcie z kolan ;) szkoda zdrowa na takie manewry po górkach...

Siłę tez dadzą górki umiarkowanym luźniejszym przełożeniem, i długie podjazdy. Albo te interwały j/w na prostej z 3/6

Z tym co u siebie zaobserwowałem to jazda na MTB z wysoką kadencją (lekkie przełożenia) po długich podjazdach, albo w terenie dało to iż, na szosie przy twardych przełóżeniach osiągałem wyższą kadencję, a do twardych trzeba siły jednak. A tu szybciej i szybciej :)


Jak to fajnie było kilka lat temu jak po rowerze idąc spać całą noc czuło się nogi hehehe :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 965 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15423
Jak to fajnie było kilka lat temu jak po rowerze idąc spać całą noc czuło się nogi hehehe :)
Oj, a jak ja bym chciała teraz potrafić przejechać dłuższą trasę i nic nie czuć niestety, do takiej formy daleko.

Jeździsz więcej na MTB czy szosie? Czy coś innego jeszcze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 52 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 176
Od 5lat na szosie, a od tego roku udziubdziałem na MTB. I teraz sobie tak przeplatam z dnia na dzień, ewentualnie w zależności jak sie umówię ze znajomymi to wychodzi mniej / wiecej jeden tydzień szosa jak już mam dość i nudno, drugi tydzień w teren MTB :) rozwiązanie idealne ;) Mieszkam w takiej fajnej okolicy ze mogę pojeździć po płaskim, mamy górki po asfalcie długie podjazdy, i jeszcze górzysty teren pod MTB. Z czegoś innego to jeszcze basen, w zimowych miesiącach to praktycznie dzień w dzień na pływaniu.

Na te nogi to można by spróbować wygrzać je w nocy pod pierzyną ;)
albo dodatkowo uzupełnić b12,b6,Magnez,Potas

Zmieniony przez - Lexluthor w dniu 2009-08-08 11:26:29

Zmieniony przez - Lexluthor w dniu 2009-08-08 11:27:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
Oj, a jak ja bym chciała teraz potrafić przejechać dłuższą trasę i nic nie czuć niestety, do takiej formy daleko.

zakwasy w nogach (jesli o to chodzi) nie sa przeciez wyznacznikiem długiej trasy... poprostu to kwestia indywidualna jeden bedzie je miał po 100 Km a drugi przejedzie 200 Km i ich nie odczuje: mimo to ze np. ci dwaj maja podobne warunki fizyczne, przejechali taka sama trasa i ich poziom wytrenowania jest zblizony.

---

a na bolące nogi/zakwasy to proponuje na zmiane raz zimny (tylko ZIMNY) prysznic a raz ciepły i kilka takich serii podczas mycia - powinno byc lepiej.

zdr.

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 52 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 176
ehem coś w rodzaju krioterapii do zwalczania bólu, słyszałem tez ze gorąca kąpiel pomaga, ale nigdy nie próbowałem zawsze na szybko prysznic brałem a w sumie z czasem co raz to mniej zakwasów mi dolegało, no chyba ze cały tydzień objeździłem to przetrenowanie daje w kość i wtedy też bolą ale to już nie to samo co kilka lat wcześniej :) (chyba że pójdę pobiegać i łydy mi odpadną :/ to kuracje rowerem robię)

Zmieniony przez - Lexluthor w dniu 2009-08-08 12:47:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 965 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15423
Lexluthor, bardzo fajna metoda z tym przeplataniem MTB i szosy. W ogóle poczytałam Twoje posty w innych działach i widze że masz doświadczenie, zaraz sog poleci

Mieszkam w takiej fajnej okolicy ze mogę pojeździć po płaskim, mamy górki po asfalcie długie podjazdy, i jeszcze górzysty teren pod MTB.
mam podobnie, mieszkam w Beskidach, tylko narzekam, bo za mało płaskiego tu mamy (jak na mój gust) góry mi się przejadły

Na te nogi to można by spróbować wygrzać je w nocy pod pierzyną ;)
albo dodatkowo uzupełnić b12,b6,Magnez,Potas

jak jest ciepło a w dodatku się zmęczy nogi to pod pierzyną strasznie 'pali' skóra, bynajmniej mnie. nie cierpię tego uczucia
b12,b6 mam, magnez w postaci naturalnej (kakao, czekolada)a potas nie wiem bo do tej pory się nie interesowałam poczytam co-nieco

zakwasy w nogach (jesli o to chodzi) nie sa przeciez wyznacznikiem długiej trasy...
nie zakwasy, po prostu ból. zakwasy bolą zupełnie inaczej i po jeździe na rowerze ich nie mam.

Myślę że mój problem często leży w tym, że porywałam się na dalekie trasy a w trakcie nic nie jadłam.. piłam tylko wodę z miodem. zatrzymywałam się w jakimś sklepie kiedy czułam ze nogi już odmawiają posłuszenstwa, a to przecież trochę za późno

Dzięki za rady chłopaki, po sogaczu leci, tak z sympatii

Zmieniony przez - flying w dniu 2009-08-08 13:01:51

Zmieniony przez - flying w dniu 2009-08-08 13:13:29
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak naprawic przezutke w piescie

Następny temat

Problem z bieganiem

WHEY premium