SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z dietą skoro BMI jest ok

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3028

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 65 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1864
Witam wszystkich.Już od dłuższego czasu wczytuję się w ciekawe i bardzo przydatne linki a tym forum z tym że do tej pory odwiedzałam dzaił Trening i Odżywianie a dopiero niedawno odkryłam skarbnice informacji szczególnie przydatnych dla kobiet w dziale Fitess.Pokłon w stronę Ekspertów odpowiadających na pytania
Jednka czytająć różne artykóly i przeglądając wyszukiwarkę nie znalazłam odpowiedzi na mój problem a mianowice: mam 168 cm wzrostu i ok 54kg wagi.Od ok 3 tygodni chodzę na aquaaerobic 2x w tygodniu po 45 min.Od połowy października planuję również zapisać się na siłownię w celu rozbudowania górnych partii ciała bo mam figurę klasycznej "gruszki" więć liczę że aquaaerobic pomoże mi wyszczuplić dolne partie ciała a siłownia rozbudować górne (szczególnie ramiona).Chcę też chodzić na organizowane w tym klubie zajęcia ruchowe i tu też nie wiem co wybrać czy step czy aerobic czy może spinning.Przechodząć do konkretów to mam problem z dietą bo tyle co się dowiedziałam z forum to dieta jest najważniejsza i ja właśnie nie wiem jaką powinam stosować bo wg wskaźnika BMI mam prawidłową masę do wzrostu ale widzę przecież że mam tłuszczyk na pośladkach (są bardzo odstające i w związku z tym nieproporcjonalne do całej reszty) i na brzuchu też mam tłuszczy a w ogóle to oczywiście występuje też u mnie problem cellulitu Moje pytanie brzmi: jaka dieta?niskowęglowodanowa czy redukcyjna czy jeszcze jakaś? i czy ćwieczenia są dobre do osiągnięcia celu (ten aquaaerobic, siłowna i zajęcia ruchowe)Nie wiem ile by tego wyszło w tygodniu ale tym się zajmnę później narazie chce wiedzieć jaka dieta do moich gabarytów i zamierzonego celu.
O kurczę, ale się rozpisałam 96-) Dzięki za odpowiedzi...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 65 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1864
Tyka dzięki za wszystkie odpowiedzi i cierpilwość Postaram się ułożyć diete dzięki informacjom zamieszczonym na forum i trening.Jak się z tym uporam to umieszcze tu do oceny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
BMI jest niemiarodajnym wskaźnikiem, przydatnym jedynie do prostego określenia niedowagi lub nadwagi. W dążeniu do sportowej sylwetki nie należy się kierować BMI a procentowym udziałem tłuszczu w kompozycji ciała.

Powinnaś sprawdzić % tłuszczu w organiźmie, porównać z tabelami a następnie na tej podstawie ustalić sobie cel diety i ćwiczeń - np. zmniejszenie poziomu tkanki tłuszczowej o X procent. Dopiero do tak sformułowanego celu dobierać dietę, o ile z obliczeń wyniknie że tłuszczu masz za dużo musisz sie skupić na diecie z nieznacznym deficytem kalorii. Cwiczenia masz dobre, pozostaje jedynie dobranie proporcji ćwiczeń siłowych do aerobowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
dieta zalezy tylko i wylacznie od twojch preferecji jesli nie mozesz zyc bez weglowdanow to nie dasz rady pocaiaganc low-carb,tu wybor nalezy do ciebie .Co do bmi to na to wogole nie zwracaj uwagi,ciekawi mnie czy juz kiedys stosowalas jakies diety?? Co od aktywnosci opisanych przez ciebie wszystkie sa dobre ,pamietaj kazda aktywnosc jest lepsza niz bezruch
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 65 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1864
Ok, tylko jak sprawdzić zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie??? wiem że gdzieś na forum był taki kalkulator bo kiedyś z niego korzystała i obliczałam ten procent, ale teraz nie umiem go znaleźć przy pomocy wyszukiwarki będę wdzięczna za link
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 65 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1864
Trochę to trwało ale próbowałam znaleźć kalkulator z którego kiedyś już korzystałam i udało się! To jest ten link [http://www.kalkulator.friko.pl/kalkulator.htm] i wg moich wyliczeń wyszło: Body Mass Index: 19.1

Zawartosc tkanki tluszczowej w organizmie: 22.8 %

Twoja Podstawowa Przemiana Materii: 1345 kcal/doba

Twoj próg kaloryczny uwzgledniajacy powyzsze wartosci wynosi: 2074.6 kcal/doba.
Nie wiem czy to dużo czy mało bo nie było żadnych tabel do porównania Bardzo proszę Ekspertów o ocenę tych wyników i rady dotczące diety, skoro cele mam takie jak opisałam w poście wyżej.A jeśli chodzi o wyeliminowanie z diety węglowodanów to rzeczywiście byłoby to dosyć trudne, chyba że jadłabym tylko to o niskim indeksie ale ciężko by mi było bez chlebka i ziemniaczków ale jeśli tak by trzeba było to jestem gotowa na wiele żeby osiągnąć cele Czekam na opinie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 65 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1864
Qazar dziękuję za Twój link.Jeżeli ten kalkulator z którego obliczałam (bo było to jakoś mniej skomplikowane) jest niedobry to spróbuję tym z Twojego linku i dziękuję w ogóle za odpowiedzi, również Tobie Tyka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 177 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 250
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
oki 22,8% ,dla kobiet przyjmuje sie ze powiny miec ponizej 20% ,aby miescic sie w normie ,dla meszczyz to jest okolo 15% ,oczywiscie to wszystko zalezy od wieku bo udzial % tkanki tluszczowej w ciele czlowiek zwieksza sie wraz z ukonczeniem 24 roku zycia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 65 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1864
czy to znaczy że mam za dużo tkanki tłuszczowej? mam 23 lata Jaką z związku z tym proponujesz dietę? redukcyjną? Nie wiem jak to wszystko zorganizować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fat Level..........Men (%)......Women (%)

Very Low........ 7-10.........14-17
Low .............. 10-13........17-20
Average ........ 13-17........20-27
High ............. 17-25........27-31
Very High ...... above 25.....above 31

Jak widać z powyższego mieścisz się w środku normy dla osób nie uprawiających wyczynowo sportu.

Zmieniony przez - Tyka w dniu 2004-10-11 12:26:48
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rano??

Następny temat

Drożdże - jak jeść

WHEY premium