SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem - POmozcie ! Wazne , szybko ;/

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2006

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 580 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14495
Witaam mam 16 lat. Dietke mam zaledwie miesiac a moim rodzica juz to nie pasuje.Powody:

Ze kazdy w domu zyje na wlasnym garnku,
ze to jedzenie nie jest zdrowe ,
ze jem codziennie to samo,
ze nie jem zup , chleb i innych scierw..

Powiedzieli ze niedlugo z tym koncze i bede jesc to co oni...
Teraz moja prosba jest do was zebyscie wyslali mi linki do artykulow w ktorym jest mowa w kulturystyce ze zupy to czyste kalorie,i ze nie wazne ze jesm to zarcie codziennie ale wazne ze to co jem jest zdrowe..
Dotego mowi ze nie jem zup i dlatego Ponoc bede miec problemy z sraniem , na to jej zazwyczaj odpowiadam ze za te zupy to ja wole zobie wymic dodatkowe litry wody.Mowi tez ze przez to jedzenie bede chory i sie w szpitalu znajde...

Z gory dzieki , bedzie SOG



Zmieniony przez - Tyrolex22 w dniu 2009-08-14 17:37:27
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1294 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7910
ja jestem tego samego zdania, co MaximusRex . Sam tak załatwiłem to naukowo i wszystko jest dobrze, rodzicom w ogóle nie przeszkadza, co jem ;)

Nie wiesz kim być? Bądź sobą!

http://s18.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=35968 - kliknij a uszczęśliwisz biednego maczko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 175 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2761
zupy to nie koniecznie czyste kalorie ...
w zupie masz wiele przydatnych witamin np jarzynowa zupa
w zupach grochowych, fasolowych masz tez sporo bialka
dla tego uważam ze czasami warto wszamać sobie zupke tak dla odmiennosci
ale napewno Ci nie zaszkodzi jak zjesz troche zupy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1294 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7910
j/w wszystko zalezy jaka to zupa. ogólnie zupy gdyby nie śmietana, kostki rosołowe i tłuste mięsa byłyby bardzo zdrowym żarciem :). Możesz sobie sam ugotowac zupę np. z piersi z kuraka, jakieś warzywa typu fasol, kalafior, marchew, możesz zeklepać jogurtem naturalnym/przecierem :) trzeba pokombinować trochę i będzie smacnzie i zdrowo ;)

Nie wiesz kim być? Bądź sobą!

http://s18.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=35968 - kliknij a uszczęśliwisz biednego maczko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 580 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14495
oki tylko co ja mam im powiedziec jak beda mnie zmuszac do jedzenie rosolu , pierogow , racuchow , plackow ziemniaczanych i innego gowna ? :?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1294 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7910
nie jedz i już, przecież ci do gęby nie wcisną... a tak na serio to myślę, że powinieneś z rodzicami porozmawiać na spokojnie i im wytłumaczyć... :)

Nie wiesz kim być? Bądź sobą!

http://s18.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=35968 - kliknij a uszczęśliwisz biednego maczko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1802
Talerz rosołu raz na jakiś czas nikomu krzywdy nie zrobi :)
Tak samo z pierogami.
Nie jesteś zawodowym kulturystą więc według mnie nie ma potrzeba z dnia na dzień rezygnować ze wszystkich potraw jakie do tej pory jadłeś i przerzucić się na twaróg,oliwę i pierś z kuraka:P
Ważne,żebyś wyrobił sobie pewne nawyki żywieniowe,stopniowo je wprowadzał do swojej diety,tak aby rodzice to zaakceptowali.
Powiedz ze nie lubisz placków bo są za tłuste i szkodliwe,a zamiast tego zaproponuj zjedzenie np. zupy :)
Zupy wbrew pozorom to nie puste kalorie i mogą dostarczyć wielu wartościowych składników odżywczych,tak jak kolega wyżej napisał.
Także jak jutro twoja mama powie,że na obiad chce zrobić zupę,to zamiast krzywić się i zarzekać że jej nie zjesz,zaproponuj żeby zrobiła np.jarzynową.
Myślę,iż spokojnie możesz do nich w ten sposób dotrzeć.
Pozdrawiam

Zmieniony przez - luke88 w dniu 2009-08-14 18:23:03

Zmieniony przez - luke88 w dniu 2009-08-14 18:23:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 175 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2761
Mowi tez ze przez to jedzenie bede chory i sie w szpitalu znajde...

to widze ze nie tylko ja mam takich starszych
tak samo mi marudzą

nie martw sie u mnie sapali sapali ja dalej swoje i sie znudzili mówieniem mi co powinienem a co nie bo i tak bd jadl co chce hehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
oki tylko co ja mam im powiedziec jak beda mnie zmuszac do jedzenie rosolu , pierogow , racuchow , plackow ziemniaczanych i innego gowna ? :?
ja bym podszedl metoda naukowa - poszukal jak najwiecej zrodel o zdrowym odzywianiu i przedstawil te wyniki w formie drukowanej z lista argumentow za i przeciw. Wazne zeby bylo to obiektywne a nie stronnicze przedstawienie argumentow.
Powiedz ze chcesz byc zdrowy i sie zdrowo odzywiac, a to co rodzice gotuja jest czesto nie zdrowe.
Jesli rodzice maja nadwage lub problemy zdrowotne to bym na to zwrocil uwage, ze moze to byc w znacznym stopniu spowodowane niewlasciwa i niezdrowa dieta. Jedynie argumentami, ale nie swoimi a takimi wydrukowanymi, przedrukami z gazet i czasopiz´sm, z dobrych stron internetowych o zdrowiu.
Przygotuj sie dobrze i jak bedziesz gotowy to ustal tremin rozmwy.
Na pewno sie uda, a jesli nie odniesiesz 100% efektu, to przynajmniej nastapi zlagodzenie napiecia i podejscia do wielu tematow nie bedzie juz takie ostre - zlagodnieje.
Bedziesz mial wiecej swobody i spokojniejsze sumienie.
Ze zdrowego odzywiania nie rezygnuj tylko dlatego ze sa rodzice przeciwni. Czesto rodzice robia krzywde swoim dzieciom, wmuszajac zla diete ktora czesto odziedziczyli z wlasnego domu rodzinnego, ale nie wynika z braku milosci czy stawaniu w opozycji - wrecz przeciwnie. Wynika to wylacznie z milosci i braku wiedzy.
I nad ta wiedza trzeba popracowac i rodzicow madrze i sprytnie doedukowac!!!

Zycze powodzenia

P.S.
Z drugiej strony dbaj zeby twoje jedzenie bylo roznorodne i diet nie wprowadzaj bo sobie zaszkodzisz. Ale racuchow i innych nie zdrowych produktow masz prawo zrezygnowac. Jedz przede wszystkim zdrowo, roznorodnie i nie obcinaj kalorii! Jak uwazasz ze masz za duzo kalorii to latwo mozesz to nadrobic wieksza iloscia ruchu - to naprawde lepsze podejscie.

Zupki jarzynowe sa bardzo zdrowe!

Zmieniony przez - MaximusRex w dniu 2009-08-15 12:20:35

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 580 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14495
zaje****e ;/ matka wysyla mnie do lekarza w piatek ;/ co proponujecie ? tzn co mam mu powiedziec?

Wysyla mnie dlatego ze od dzis babcia u mnie mieszka przez okolo 2 tygodnie ;/ i nagadala juz mojej mamie na temat jajek i wogole ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
A ile jesz tych jajek tygodniowo? Ile by sobie mama zyczyla?
Trzeba pertraktowac!

Zmieniony przez - MaximusRex w dniu 2009-08-19 11:22:51

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 580 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14495
jadlem 4 dziennie do omleta rano + 1 zoltko do twarogu ( zeby byla taka masa jak na nalesniki xd) ograniczylem sie ze bez omleta na sniadanie ale za to na sniadanie cos takiego:
2 jaja gotowane
mleko 2% 500ml + platki owsiane 50g
Oliwa 20g

te platki i dzem z omleta nadrabiam dodatkowa torebka ryzu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Alko...

Następny temat

Zakup Rowerku treningowego-co polecacie?

WHEY premium