SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z bardzo szybko rosnącą wagą.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 952

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

16

Płeć

M

Cel

Schudnąć

Waga

80

Wzrost

187

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Uczeń. Trening siłowy FBW 2 razy w tygodniu przed ostatnim posiłkiem. Chodzę spać o 21-22, wstaję o 6.

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Zwykła siłownia

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Odżywiałem się 1500 kaloriami dziennie, gdzie trzymałem bardzo nisko węglowodany. Obecnie odżywiam się nie za dobrze tzn. w ogóle nie pilnuję diety, jem sporo słodyczy, co sprawiło, że pojawił się jo-jo.

Stosowana lub planowana suplementacja

Nie choruję na żadne choroby
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133
Sprawa wygląda tak, że w grudniu 2015 roku zacząłem się odchudzać. Z wagi 75 udało mi się zejść do wagi 63 w około 8 tygodni. Pod koniec diety odżywiałem się 1500 kaloriami dziennie, przy czym trzymałem bardzo nisko węglowodany (50-100)g na dzień. Problem tkwi w tym, że po odchudzaniu kompletnie przestałem przestrzegać diety, i po 3 tygodniach od zakończenia redukcji stanąłem na wagę, i zobaczyłem, że ważę 80kg :'-( Przez te 3 tygodnie, w których obżerałem się jak świnia jadłem również sporo białka, i chodziłem na siłownię 2-3 razy w tygodniu, natomiast odżywiałem się bardzo źle poza siłownią. Dodam jeszcze, że w trakcie odchudzania chodziłem 3 razy w tygodniu na basen, i pływałem intensywnie przez 45minut. Po skończonym odchudzaniu kompletnie przestałem chodzić na basen. Nie wiem co mam dalej robić. Tzn. ile kalorii bym musiał dostarczać do organizmu, żeby w miarę to wszystko wyrównać. Mam 16 lat, 187cm wzrostu, i dostęp do zwykłej siłowni. (Sztangi, hantle, ławeczki, drążki,bieżnie)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html

Zacznij od bilansu na 0 i obserwuj przez kilka tygodni co się dzieję, nie stosuj głodówek typu 1500kcal bo później to się kończy w taki sposób


Zmieniony przez - OzzyMG w dniu 2016-03-17 07:49:55

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 61 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 25
Pewnie rozwaliłeś sobie przemianę materii - zostałam spowolniona, organizm wszedł w tryb oszczędzania energii i teraz zbiera zapasy na wypadek kolejnego okresu głodu. Tak nas ewolucja przystosowała do niedoborów pokarmów :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699684
To jest właśnie odchudzanie bez treningu siłowego i to jeszcze na diecie głodówkowej.
W pierwszej kolejności pozbyłeś się mięśni.Teraz jeszcze zajadasz się słodyczami ,więc przy zwolnionym metabolizmie taki właśnie efekt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 544 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6789
Wydaje mi się, że przy Twoim wzroście 187 cm waga 75-80 kg to jest chyba jakieś minimum. Ja mam 176 cm i ważę 73 aktualnie i wyglądam normalnie (Wiadomo pracuję nad redukcją aktualnie, bo dobrze nie jest).
Raczej nie masz się z czego odchudzać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133
Wyglądam w miarę normalnie, natomiast miesiąc temu było mi widać na brzuchu 6pak, teraz już nie bardzo. Spróbuję jeść 3000 kcal dziennie, i zobaczę co się stanie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ciwcze na mase a schudlem

Następny temat

Dieta do oceny

WHEY premium