SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem!

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1839

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 460
Mam pytanie gdyz kolega nie moze dobrze uderzyc high kicka lewego jak i rozwniez prawego(chodzi mi o dokrecenie sie).I tak czy moze to byc problem w rozciagnieciu czy uchybienia w technicznej nauce tego kopniecia.Nie ma konto na forum wiec ja pisze za niego.A jesli chodzi o mnie to chcialbym sie zapytac czy na szybkosc lepiej stosowac ciezarki i uderzanie wszystkiego przez 15 sekund i odpoczynek 45 czy lepiej prowadzic walke z cieniem rowniez z obciazeniem.Dzieki za kazde odpowiedzi(jesli chodzi o staz to 6 miesiecy)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Warunki do biegania są zawsze tak samo jak i wymówki, żeby tego nie robić ;))), żarcik.Ale ja biegam we wszytskie warunki, no może tylko się wstrzymuje jak na około jeziora jest u nas szklanka z lodu, bo raz malo nie zjechalem do jeziora , ale wtedy korzystam z biezni .Pamiętaj, że wszytsko jest ważne w SW i wszytsko się przyda, ćwicz ostro, pozdrawiam i życzę owocnych treningów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1496 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20005
Nie używaj obciążeń.Szkoda stawów

How much can you know about yourself if you've never been in a fight?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48553
Twoj staz to dopiero 6miesiecy, spokojnie szybkosc, technika kopniecia przyjdzie z czasem, nikt sie fighterem w pol roku nie zrobi ;)

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 460
spoko rozumiem, jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje z tego co wiem trening silowy rozwija sile statyczna a nie dynamiczna .jak mozna zmienic ciwczenia(albo serie lub ilosc w kazdej aby zmienic trening na rozwoj dynamiki).Po treningu silowym zawsze mam SW(dzien po) i na kazdym treningu jestem jakby spompowany i czuje sie bardzo ociezaly poza jednym gdy mam 2 dni wolnego od silowni,wiem ze silownia pomaga ale nie chcialbym przy tym tracic na dynamice.Wiec podam swoj plan i prosilbym zeby ktos mi go poprawil.
1 dzien
klatka
wyciskanie na plaskiej 4x12,10,8,10
sztangielki na skosie lub sztanga na skosie 4x12-8
rozpietki lub przenoszenie za glowe 4x12-10
grzbiet
przyciaganie drazka do klaty na wyciagu gornym 4x12-10
wioslowanie na wyciagu dolnym 4x12-10
prostownik 4xmax
biceps
uginanie przedramion ze sztanga 4x12-10
to samo siedzac(modlitewnik) 4x12-10
lokiec oparty o udo 4x12-10
2 dzien
barki
unoszenie ramion bokiem w gore w opadzie tulowia 4x15-12
wyciskanie sztangi zza karku siedzac 4x12,10,8,8
unoszenie ramion bokiem w gore stojac 4x 12,10,8,8
triceps
prostowanie ramion w dol na wyciagu gornym 4x15,12,10,10
wyciskanie francuskiej sztangi lamanej leżac (zamiennie stojac)4x12-10
3 dzien
nogi
uda
prostowanie nog na maszynie siedzac 4x20,18,15,12
sownica 3x12
uginanie nog na maszynie lezac 3x15-12
łydki
wspiecie na palcach stojac 4x15,12,12,10
wspiecie na palcach siedzac 4x20-12
dzieki za wszystki odpowiedzi


Zmieniony przez - KarolWs w dniu 2009-02-14 23:27:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
najlepiej, by było jak bys wrzucił filmik kolegi jak kopie, bo tak trudno powiedziec co uniemozliwia mu kopnięcie, bo przyczyny moga byc różne(elastyczność, technika, siła nóg).W obciążnikach możesz kopać, ale płynnie i powoli, bez gwałtownych ruchów, ja kopałem zawsze w środy po 500 kopnięć na nogę, mój koleś wykonywał w obciąznikach ok. 1000 kopnięć 3 razy w tyg. i cieszył się kopnieciami mawashi na worek 120/min .
Dobre ćwiczonko na szybkość o to kopanie na gumce i jak najszybsze kopanie na worek czy na tarcze np. przez 30 sek. .
Dzisiaj kolesiowi pisałem o basenie i przypomniało mi się super ćwiczonko co poprawia szybkość kopnięć, chwytasz deskę i robisz 3 razy długość basenu jak najszybciej pracują tylko nogi tak jak do kraula.Jedna długość, odpocznij i druga... .Pozdro.

Zmieniony przez - Lipen w dniu 2009-02-14 23:33:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
co do siłki, zmniejsz ilość serii do trzech na ćwiczenie i w poniedziałek rób tylko 2 partie ciała, najlepiej klatkę z bicem a grzbiet na jakis inny dzień zaplanuj, tylko nie na te co masz siłke.Ćwicz normalnie siłke i sw, tylko po siłce dobrze się rozciagaj.I ćwicz więcej sw, dodatkowo tez w domu, jeżeli chcesz mieć efekty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48553
Jeśli chodzi o dynamike tutaj masz temat https://www.sfd.pl/[ART]Dynamika_by_Marcin_VB-t452639.html wszystko jest w nim opisane dokładnie.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tylko, że ja uważam, że jeżeli chce się mieć szybkie, dynamiczne udezrenie trzeba ćwiczyć uderzenie, bo w tym ruchu będą uzyte typowe mięśnie do uderzenia,Dlatego pływak-pływa, biegacz-biega, a bokser- boksuje.Siłownia czy trening powyzej to tylko uzupełnienie, które może coś dać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 460
dzieki za wszystkie odpowiedzi a filmik z kopnieciami kolegi postaram sie wstawic.Na KB chodze 4 razy na tydzien i 2-3 razy na silke wiec chyba ilosc KB jest wystarczajaca.Ułoze plan jak mowiles i zobaczymy czy cos sie zmieni , jesli nie to jeszcze go pozmieniam i zobaczymy jak to wyjdzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
4 razy to jest tyle, ze cos liźniesz, uzupełnij to treningiem w domu i biegami 30 min 3x w tyg., rozciąganie i techinka, możesz biegac też prezd siłką, tylko po każdym biegu, rozciągnij się, z czasem do biegów dołaczaj sprinty, np. w ciagu 30 min wykonaj ich 10 co 3 minuty, tak odcinek 50 m starczy , pozdro.Ćwiczenia kondycyjne są bardzo ważne w tej dyscyplinie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 460
Wiadomo ze 4 razy to nie jest bardzo duzo!(Poza treningami w klubie w domu tez sie rozciagam i trenuje w miare mozliwosci).Z bieganiem narazie sie wstrzmuje bo nie ma specjalnie warunkow na nie,ale w okresie wiosennym zaczynam biegac.Silka wiadomo jest tylko dodatkiem do SW.Musze poprobowac wszystkiego zeby zobaczyc co dla mnie jest dobre przy roznych uderzeniach.
Dzieki za odpowiedz, bo troche rozjasnily mi niektore rzeczy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Walka kataną,najlepiej blisko Częstochowy (Pytanie)

Następny temat

Trening pod BJJ na ciężarach

WHEY premium