SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o pomoc, poradę

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1633

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54


Witam , jestem tu nowy.
Tu moje zdjęcie:


Celem mojego treningu i diety, jest szybka redukcja tłuszczu zalegającego szczególnie na mojej klatce i brzuchu. mam na to około 2 miesiace (wiadomo jak kazdy, chcialbym sie pokazać na plaży ) Jestem skłonny na duże poświęcenia, bylebym miał choc troche widoczny kaloryfer, i dobrze widoczny zarys klatki(oczywiscie im bardziej widoczne - tym lepiej :) )
Za mną łącznie 2,5 - 3 miesiace odchudzania. schudlem w tym czasie z 84 kg do 76 (obecnie). Były to dwa cykle od połowy lutego do kwietnai (4,5kg) i od maja do czerwca (1 miesiąc - 3kg). Siła mi nie zmalała, tak jak brałem 80kg na płaskiej tak biorę nadal. Jednak dziwi mnie fakt, ze ilość mojej tkanki tłuszczowej, ani stopień rzeźby nie zmienił się w tym okresie jakoś znacząco, nie widze dużych różnic po stracie 8kg. 76 kg przy 187cm to nie jest zbyt dobry wynik. a nadal tłuszcz zalega na moim ciele, co nie wygląda ciekawie. Co robię źle? W czym problem? czy jest możliwe by większość spośród tych 8kg to nie był tłuszcz? Co mogę zrobić by już więcej nie tracić na wadze ZNACZACO (nie mam zamiaru wazyc 70kg....), przy jednoczesnej redukcji tkanki tłuszczowej? Dodam że nigdy nie widziałem swoich mięsni brzucha, nawet jak miałem zapadłą klate (przed chodzeniem na siłownie) to brzuch nie był widoczny tylko był przykryty przez warstewke tłuszczu. Proszę o porady!
Mój trening to:
PON
Klatka
1. wyciskanie sztangi płaskie 12/10/8
2. wyciskanie hantli skos 12/10/8
3. rozpiętki skos 3s x 12
triceps
4.Francuskie sztanga leżąc 12/10/8
5.Francuskie hantle siedząc 12/10/8

SR
barki
1. Unoszenie hantli bokiem 12/10/8
2. Wyciskanie zza karku siedząc 12/10/8
3 Unoszenie hantla bokiem w opadzie ,pozycja jak przy wiosłowaniu hantlem na plecy 3s x 12
4. Kaptury Szrugsy ze sztangą 3s x 12
Nogi
1. Przysiady ze sztangą - 12/10/8
2. Uginanie nóg leżąc - 3s x 12
3. Wyprosty nóg - 3s x 12
4. Wspiecia na palce ze sztangą - 3s (max)
pt
plecy
1.Martwy ciąg na ugiętych nogach 12/10/8
2.Podciąganie końca sztangi 12/10/8
3.Wiosłowanie nachwyt - sredni 12/10/8
Biceps
5. Unoszenie przedramion ze sztanga stojąc 12/10/8
6. Unoszenie hantli skos - młotkowym 3s x 12

Aeroby wykonuje 30minutowo zaraz po skończonym treningu siłowym, na rowerku stacjonarnym , z prędkością około 28-29km/h.

HIIT - wykonuje w dni nietreningowe od 10-12 minut (dokładnie).

Dieta: Trzymam się 10 zasad zywieniowych, nie jem wegli na noc, ostatni posilek do 19:30. Uzupełniam witaminami i omega-6. Pije conajmniej 1,5 l wody dziennie

z góry dizekuje

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17

Waga: 76

Wzrost: 187

Obwód klatki: 104

Obwód ramienia: L: 34 P: 34,5

Obwód talii: 89 - 90

Obwód uda: -

Obwód łydki: -

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 13-14%

Aktywność w ciągu dnia: szkoła

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: szkoła, trening siłowy, aerobowy, HIIT, A6W"

Odżywianie: dieta typowo redukcyjna, nierygorystyczna, staram sie trzymac 10 zasad zywieniowych.

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: brak

Preferowane formy aktywności fizycznej: 3 x w tygodniu siłownia, po niej aeroby. 3x w tygodniu HIIT, 7 x w tygodniu A6W

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: kiedys Scorch, ale mialem chyba złą diete. teraz pragnę zakupić 120kaps green tea.

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: tak

Stosowane wcześniej diety: 1,5 miesiąca diety redukcyjnej - spadek wagi o okolo 4kg
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 211 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4392
ilość mojej tkanki tłuszczowej, ani stopień rzeźby nie zmienił się w tym okresie jakoś znacząco, nie widze dużych różnic po stracie 8kg.

To polecialo mieso. Prawdopodobnie za duzy deficyt. W pasie zeszlo?

Troche malo masy, zeby dorzezbic na wakaje. Kaloryfer bedzie na nastepny sezon.
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54
Co do za małej masy, to wiekszosc moich przyjaciol ma duzo mniejsza mase, a jednak maja kaloryfery. nie chodzi mi o jakis MEGA wyrzezbiony, ale taki zeby byl widoczny. czuje ze mam tam troche miesni tylko ze sa przykryte 1cm warstwa tluszczu.
8kg miesa? to chyba sila by mi ostro poleciala, a wrecz przeciwnie zwiekszylem wszystko o 2,5 kg w czasie odchudzania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 694
wyzej napisales ze sila w ogole sie nie zmienila a teraz ze 2,5 kg wiecej.
w ogole jestes jakis krzywy i to bardzo.
gore masz chudą a boki i brzuch ?nie widzialem jeszcze czegos takiego ;D zwala
budzisz sie na poczatku czerwca i chcesz miec kaloryfer na lipiec.trzeba bylo pomyslec w styczniu po swietach to jeszcze ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54
nie na lipiec tylko na sierpien to raz, a sila zwiekszyla sie w takim stopniu, ze poprostu stwierdzilem ze moge jeszcze dolozyc 2,5kg do wszystkiego i tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54
jbc. na zdjeciu stanalem krzywo (za bardzo podnioslem prawy bark)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 694
moim zdaniem rob tak jak robisz.(trening siłowy)zmien:
sobie areo do 40-50min.pobiegaj tez czasem tyle czasu
rob codzienie brzuszki na rozne partie + spiecia brzucha(piłkarskie)
a no i rob na boczne z hantelką w reku uginanie tułowia na boki.

Zmieniony przez - dobrawez w dniu 2010-06-03 22:44:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54
ok czyli zastąpić A6W, brzuszkami, spieciami, i bocznymi ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 694
takie jest moje zdanie.A6W wyrobisz tylko miesnie i tak jak mowisz czujesz je ze są ale nie bedzie ich widac bo masz tłuszcz ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54
ok dzieki zaczne tak robic. jakby ktos cos chcial jeszcze dodac, to jestem otwarty i bardzo bym prosil :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 970
Dokładnie.. nie rób a6w... Bo to nie ma sensu... normalnie ćwicz,rób brzuszki i wgl.. tylko najważniejsza jest systematyczność.. i musisz uważać na to co jesz... bo nie wszystko jest dobree..i pamiętaj,że na efekty potrzeba czasu!!,i ciężkiej żmudnej pracy..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

moja droga:)

Następny temat

Zupełne pozbycie się cukrów dla endomorfika?

WHEY premium