SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Praca stojaca - a przybranie na masie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1168

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 135 Wiek 23 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1636
Siemanko,

od 3 tygodnii dokaldam kalorii i ucinam aeroby, aktualnie jestem na 3000 kcal i powoli zaczynalo ruszac, ale dzis bylem pierwszy dzien w pracy (doradca w sklepie elektronicznym), z domu mam 10 min marszu i 8h stoje i chodze po sklepie, zjadlem wszystko co mialem i czuje sie glodny :DD domyslam sie, ze taka praca nie sprzyja przybieraniu na wadze, aczkolwiek moze to dobrze, gdyz w poprzednim "sezonie masowym" trafila mi sie praca siedzaca, waga fajnie szla no ale fajnie tez podlalo :D nie moge znalezc informacji ile mniej wiecej pali sie w takiej pracy kcal, gdyz jestem prawie pewny, ze przy 3000 kcal i 75 kg i takiej aktywnosci fizycznej jestem na minusie.

Dodam, ze mam 4-5 treningow w tygodniu i tutaj rodzi sie problem, czy jak cwicze np od pon do piatku, a weekendy odpoczywam to czy w weekend dostarczac mniej kcal ? gdyz boje sie, ze jak nagle przez 2 dni nic nie bede robil a pulap kaloryczny bede mial mocno zwiekszony ze wzgledu na aktywnosc w tygodniu to tez bedzie zle, aczkolwiek wsumie liczy sie tez bilans tygodniowy :D

Trzecia sprawa, najprawdopodobniej bede musial sie wspomoc gainerem, gdyz aktualnie na sniadanie wale 1000 kcal, obiad to samo plus potreningowe i kolacja = 3000 kcal jeszcze 1 posilek dam rade w czasie pracy dolozyc, ale na wiecej nie starczy czasu :D czy przy zwiekszonej aktywnosci moge kupic cos gorszej jakosci typu activlab mass up ? w zeszlym sezonie lecialem na nim i bylem zadowolony, ale wiem, ze jest troche slaby lekko mowiac, aczkolwiek po treningu silowym moze nie zaszkodzi :D ?

Dzieki z gory jesli komus sie chcialo to przeczytac i rzuci jakas rada, aktualne makro (b/ww/y) (170/390/75)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3218 Napisanych postów 15808 Wiek 31 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 146709
A ile wynosi Twoje zapotrzebowanie "zerowe"?
Jeśli jest 3tys i waga idzie powoli do góry, to jest ok przecież.
Zostań na takiej kaloryczności i obserwuj w razie czego dodasz.

Natomiast gajnera bym sobie darowała, to samo możesz zrobić sobie w domu (mleko, białko, owsiane płatki, banan, czy inny owoce)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3218 Napisanych postów 15808 Wiek 31 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 146709
http://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html wypełnij pełną ankietę i wrzuć całą dietę do oceny. By ogół zbaczyc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 135 Wiek 23 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1636
ale to bylo do dzisiaj, dzis rozpoczalem prace i zwiekszylem swoja efektywnosci i chce ja oszacowac, kalkulator mi pokazal zapotrzebowanie na poziomie 3750 kcal aby isc w gore i szczerze jestem w stanie w to uwierzyc....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Skoro tak pokazał, to możesz zacząć od tej puli, a później się obserwować, by nie szło za szybko, bo w mięśnie to pójść na pewno nie pójdzie.
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 855 Napisanych postów 3136 Wiek 44 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 59432
Jak najbardziej możesz spalać ładnych kilkaset kalorii więcej na dzień. Zależy od intensywności tego chodzenia.
Ja bym jadła inaczej w dni pracujące, inaczej w wolne, bo kiedy nie pracujesz - stworzysz bardzo dużą nadwyżkę, która raczej na pewno się odłoży w tłuszcz. Miałam takie prace, x godzin na nogach dziennie, nieraz z obciążeniem i piszę też z doświadczenia.

Gdybyś to uśrednił - w dni pracy wyszłoby za mało kalorii (czyli nie ma mowy o dobrej masie), a w dni wolne - za dużo... Uśredniać można wtedy, kiedy codzienna aktywność jest na podobnym poziomie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 855 Napisanych postów 3136 Wiek 44 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 59432
Podbijać kalorie można również tłuszczem, nie tylko węglowodanami. Jeśli zjesz bardziej tłusto, objętość posiłku wiele się nie zwiększy, a kalorie szybują w górę... Można sobie bezkarnie pojeść różnych rzeczy :D.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zgaga,odbijanie,wzdęcia

Następny temat

Dieta na masę do oceny

Wheyvita