SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poziom testosteronu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 23440

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 2551 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31384
Sportowy (ogarniety :O) lekarz w pobliskiej przychodni polecil mi dobrego endokrynologa i jak mowil, taniej, bo w malej miejscowisci niz w duzym miescie - efekt, PRYWATNIE! nie mozna bylo sie zapisac, bo do konca roku nie ma miejsc! Prywatnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 367 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4674
z tymi lekarzami niestety paranoja, sam lezalem miesiac temu w szpitalu a tam kur.wa 2 osoby na oddziale+ja(a w kazdym pokoju po 6 łózek, 4 pokoje). miejsca w szpitalach są, ale szpitale kasy z nfzu nie dostają taki chory kraj.
wracając do tematu. nie wiadomo czy do konca zycia bedziesz sie truł. nie jestem znawca tego tematu, ale dosyc duzo czytalem i wydaje mi sie, ze jak lekarz podaje gonadotropiny(czyli chyba to co wytwarza przysadka) to to jakos tam stymuluje prace przysadki i np. po 3 miesiacach naturalnie wytwarzasz juz troche wyzszy poziom testosteronu(troche nizszy jak przy braniu lekow, ale wyzszy od poziomu przed leczeniem). testosteronem leczyc sie to raczej przesrane, bo raz ze ci jajka sie kurczom, a dwa ze problemy z bezplodnoscia wzrastaja. chociaz jakies tam badania pokazaly ze jakis gosc bral testosteron i ze z 50% plemnikow zywych nagle mial 90% plemnikow zywych.

no nic ja sam sie wkur.wiam ze nie moge cwiczyc(moge ale gowno mi to da) i musze czekac na leczenie w niepewnosci(bo efekty sie kur.wa od razu nie robiom) a inni pierd.oleni konowałowie siedza przed telewizorem pijom piwsko, mahną hantlem 2 razy i maja taka budowe jak ja ale moze jak sie zacznie leczenie całkiem to znow wróce do NA******LANIA :] pzdr. i szukajcie lekarzy, jak nie endokrynolog to urolog lub androlog rowniez czasem sie zna, grunt to dobrze trafić!
nie kierujcie sie do konca tym co pisze, ZAZNACZAM ZE NIE JESTEM PEWNY WSZYSTKICH FAKTOR KTORE WYPISUJE, czerpałem te rzeczy glownie z internetu!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 2551 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31384
Bylem u pani endokrynolog.
Po przedstawieniu tematu, wynikow badan zrobionych przeze mnie wczesniej pani doktor mnie zniechecila do siebie. Padlo pytanie czy chudlem/przybieram na wadze (oczywiscie ze tak).
Powiedzialem, ze na wiosne w ponad 3 miesiace kolo 13-14kg zeszlo:
-dieta?
-oczywiscie: ~2400kcal
-to bardzo duzo?! Zeby chudnac stosuje sie diety 1200-1400kcal
Noz ku*wa mac - pomyslalem tylko na cale szczescie. Skonczylem chory temat.

Do sedna, poziom wolnego tescia niby ok (7,6 norma 4,5-42) - nie przekonala mnie mowiac nawet, ze poziom jest rozny, "skacze". 20 lat, badanie rano.
Na prolaktyne dostalem bromergon i mam brac pol tabsa na dzien (tylko pol tabsa?).
O gino powiedziala to co sam wiedzialem "no male, ale jest".


To na tyle, nastepne badania (prolaktyny, tsh, estrogenu?) za 3 miechy i na kolejna wizyte za bagatela 120zl...

Jak dam rade, to na nastepny rok zmieniam lekarza (nie mieszkam w metropolii i do poleconego endo zapisy dopiero za rok - prywatnie). Poki co licze na ten bromergon. Jedna duza wada: nie laczyc z wieksza iloscia alko



@Edit.
-Odzywki jakies brales?
-Kreatyne?
-To ja odstaw.

Kompletnie bez podania jakichkolwiek przeciwskazan, nawet nie zaczynalem dyskutowac...



@2Edit.
Widocznie wszystko jest mimo dosc roznych poziomow niektorych hormownow. Teraz "wystarczy" zacisnac ponownie zeby i harowac dalej jak wol, zeby wygladac jak przecietny czlowiek po 2-3 krotnie mniejszym stazu na silce... "Widac to sprawa genetyki"

Zmieniony przez - booolooo w dniu 2011-07-21 23:55:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1401
Widzisz stary, nie chciałem zapeszać, ale okazało się, iż miałem rację (niestety)...
Nie wiem dlaczego poziom lekarzy endokrynologów stoi na tak zatrważająco niskim poziomie w naszym kraju. Jeżeli w/w "specjaliści" boją się wziąć odpowiedzialność za leczenie kogoś terapią hormonalną, to chyba minęli się lekko z powołaniem.
Z niedoborem testosteronu jest jeden problem - leczenie na własną rękę kusi, ale jest cholernie niebezpieczne, zatem facet cierpiący na ową przypadłość zostaje z ręką w nocniku.
Najgorsze jest jednak to, że sukcesy na siłowni zależą głównie od poziomu teścia, zatem wszelkie diety, treningi itp. można sobie za przeproszeniem wsadzić głęboko w d, jeżeli organizm niedomaga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 2551 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31384
Na te druga wizyte za 3 miechy jeszcze pojde, pozniej proba dostania sie do lepszego specjalisty, bo jak mi mowi o dietach odchudzajacych to... szkoda slow normalnie.
Reakcja na poziom tescia do przewidzenia. W sumie nie czuje sie jakos "zle", ale golym okiem u mnie widac, ze ten poziom (po wygladzie widac, ze nie jest wesolo) nie pozwoli na chociaz dobre rezultaty na silce, ale mimo to zacisniete zeby 100% motywacji i jazda

Na wlasna reke nie mam zamiaru sie leczyc, aby o kilka cm zwiekszyc obwody tu i owdzie.

bromergon jest (chociaz po poczytaniu ulotki dawka wydaje mi sie bardzo mala), moze on unormuje prolaktyne, cos sie poprawi i moze bedzie troche lepiej. Na nastepne badania tescia tez sprawdze, jak bedzie ponizej polowy, a babka nadal nie zareaguje (a tego sie spodziewam), to wyprobuje sobie chociaz jakiegos boostera tescia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 583 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8439
Tak, najlepiej zwalić winę na geny, niski poziom hormonów itd., a problem zwykle leży po innej stronie. Czy próbowaliście KAŻDEGO z tych rodzajów treningu:
1. HST
2. HIT
3. Trening obwodowy ?

Jeśli poćwiczyliście każdym z tych treningów po co najmniej kilka miesięcy, dobrze się odżywiacie i CO NAJWAŻNIEJSZE - nie przetrenowywujecie się, to wtedy w pełni się z wami zgodzę, że to wina hormonów, genów czy czego tam chcecie. Moim zdaniem jednak wina leży tylko i wyłącznie po waszej stronie.


Dlaczego tak uważam? Bo sam kiedyś byłem w podobnej sytuacji- wiele miesięcy siłowni(ćwiczyłem splitem) i zero efektów, w końcu to rzuciłem, winę oczywiście zwaliłem na geny. Po ok. kilkunastu miesiącach przerwy ponownie zacząłem ćwiczyć, ale tym razem olałem trening dzielony i zająłem się fullbody, głównie treningiem o nazwie HIT. W niecałe dwa lata doszedłem do 115 kg w wyciskaniu(reszta proporcjonalnie) i jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa, a z dietą u mnie tak sobie, tzn. bardzo lubię sobie "piwkować", jedynie na kalorie zważam.

Polecam: https://www.sfd.pl/HIT_artykuły_w_AD-t217871.html

Możecie się zdziwić jak na treningu zbytnio się nie zmęczycie(nie będzie żadnej pompy itd.), a efekty będą bardzo dobre. Gdzieś wyczytałem, że podobno dla ok. 10% ludzi trening dzielony to zdecydowanie najgorszy wybór, bo po prostu ciągle będą chodzić przetrenowani. Teraz wiem, że ja do tych 10% się zaliczam, jednak kiedyś wszystko na geny zwalałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1401
Że niby wina leży po MOJEJ stronie?!?!?
Wyniki badań: zerowy poziom testosteronu, wysoki kortyzolu; brak libido i brak efektów na siłowni -> jeżeli to nie są powody dla którego występuje brak postępów w treningu siłowym, to gratuluję inteligencji...
Ćwiczyłem już splitem (na samym początku kariery), potem FBW (najlepsze efekty) i ostatnio HIITem (lipa).
Jeżeli oskarżasz mnie o lenistwo i niedopatrzenia, to użyj jakiś sensownych argumentów, bo przez takich YntelYgentów jak Ty aż się nóż w kieszeni otwiera...
Rzekłem.
Sorry, że skoczyło mi trochę ciśnienie, ale jak ktoś chrzani takie farmazony i OSKARŻA mnie o lenistwo, to aż się gotuję...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1358 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22408
A samopoczucie?Nie masz pewności siebie,chodzisz wydygany po mieśćie.Nie masz motywacji do zdobywania kobiet?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 2551 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31384
Ja pewnosci siebie napewno nie mam, ale wydygany po miescie nie chodze, bo na szczescie nie mieszkam w zadnej duzej metropolii

I jeszcze pytanie, czy dobrze mysle (gdzies tak kiedys przeczytalem), ze bardziej miarodajny wynik jest wolnego testosteronu niz testosteronu?


@edit.
Wlasnie co do treningu, to to samo. Nawet na poczatku gdzie rosnie sie na kanapce i byle jakim treningu, to ja jakos tak szybko nie roslem mimo dobrych treningow silowych, a nie partyzantki.
Probowalem juz FBW, splity, splity partia 2x/tydz. i dobrze sie czuje, gdy plany zmieniam co 6-8tyg. lub chociaz przebudowuje cwiczenia i powtorzenia. Ale nie ukrywajmy, na jednym planie przez ten okres (blisko 2lata) zrobilbym wiecej jakby wszystko bylo ok.



@2edit, a.d. barnabas26
Tak, najlepiej zwalić winę na geny, niski poziom hormonów itd.
Mam karteczke z potwierdzonym przez lekarza wynikiem. Niestety, ale z calym przekonaniem moge za to winic poziom hormonow, a nie trening czy diete.

Zmieniony przez - booolooo w dniu 2011-07-24 13:16:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 583 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8439
danielmma4 ale gdzie ja napisałem, że oskarżam Cię o lenictwo? Wręcz przeciwnie, bardziej stawiałbym na przetrenowanie na skutek nieodpowiedniego DLA CIEBIE treningu. Możesz mieć trening i dietę ułożone przez najlepszych ekspertów świata i wcale to nie oznacza, że DLA CIEBIE to będzie odpowiednie. Często jest tak, że jak komuś nie idzie to popełnia ogromny błąd- ćwiczy jeszcze ciężej myśląc, że w ten sposób efekty będą lepsze.
Chodziło mi o HIT, a nie HIIT.

Eksperymentujcie panowie, może akurat znajdziecie tak jak ja odpowiedni DLA SIEBIE rodzaj treningu.

Poziom testosteronu w jakimś stopniu się liczy, ale idąc waszym tokiem rozumowania to seksoholicy powinni być zawsze potężnie zbudowani z piękną rzeźbą, a jak to jest, że to często są sflaczałe grubasy?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ciśnienie siła

Następny temat

bark ..

WHEY premium