SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poważny problem z kolanem i barkami. Pomocy.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4060

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48553
Jesli naprawde Ci zalezy, moge Ci dac namiar na b.dobrego lekarza w Poznaniu - przyjezdzaja do niego ludzie z całej Polski, głownie specjalizuje sie w urazach zwiazanych z kolanem ;) Jest rowniez lekarzem sportowym Lecha Poznań.
Odezwij sie na priv jak chcesz te namiary, bo tu juz lekki smietnik robimy :)

Co do tego czy prywatnie czy nie to powiem tak :

Państwowo - troche poczekasz, nie wydajesz pieniedzy na operacje, spedzasz wiecej czasu w szpitalu(7-14dni) po operacji

Prywatnie - czekasz mało, wydasz sporo pieniedzy, po operacji zostajesz na (2,3 dni).

I tyle

Pozdrawiam

Zmieniony przez - mlodykks w dniu 2009-04-25 16:21:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
Dzięki bardzo mi pomogłeś. Jeszcze nie wiem jak potoczą się sprawy, zobaczę czy u mnie nie ma jakiegoś lekarza, który prywatnie przyjmuje i jeszcze się zastanowię. Ale dzięki jak coś to się odezwę w ostateczności bo jakby nie patrząc Poznań to kawałek drogi.

Pozdrawiam

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 285 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4882
mlodykks Napisz co dokladnie miales z kostka. Kiedys zle upadlem na kostke spuchla mi nie poszedlem od razu do lekarza, poszedlem 3 dni poźniej gdy sporo opuchlizny zeszło, powiedział ze on tu nic nie widzi i trzeba było przyjsc od razu. Teraz jak lekko źle stane to mi puchnie, ewentualnie jak robie bardzo mocne trenigngi to tak z przeciazenia mi puchnie. Bola mnie tak jakby sciegna w kostke tak cczuje jak mi sie naciaga i boli. Bylem ostatnio prywatnie u lekarza sportowego to powiedzial mi ze mam wiotką kośc jakie skrecenie. Powidzial ze z racji mojego wieku(17lat) mam chodzic w opasce uciskowej pol roku i za pol roku zglosic sie. Jak narazie chodze juz 3 miseiace w opasce ale nie czuje roznicy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48553
pabel1

Skreciłem kostke podczas biegu dosc szybkiego, odrazu mi spuchła ale pojechałem do szpitala i tam postawili zla diagnoze.
Nastepnie około roku z tym trenowałem, z roznymi skutkami, raz było dobrze, raz zle stanałem i opuchnieta na nowo, zawsze musiałem sie rozgrzac 5min przed jakims biegiem itp bo jak na"surowo :)" zaczynałem biegac to kulałem przez pierwsze 3-5min biegu.

Ogolnie miałem zerwane wiezadła, torebke stawowa i pogrubiona miaziowke jakos tak to sie pisze.

Bokser

Spoko, jak co mozesz smiało pisac, napewno pomoge.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
Bokser, co do czasu po rehabilitacji, to IMO lepiej nie kozaczyć, i grzecznie odczekać ile lekarz każe - pozatym to nie jest tak, że Ci nic nie wolno, bo ja przy urazie Achillesa w trakcie rehabilitacji mogłam np jeździć na rowerze
uwierz, że nie opłaca sie w tym przypadku być git i pier***** zasady, bo potem będzie Ci sie to ślimarszczyło bez końca

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
Ale Ty chociaż mogłaś jeździć na rowerze a mi z zerawnymi więzadłami? Jedynie czytać książki. Wiem, że podczas rehabilitacji trzeba uważać, ale ciężko jest wytrzymać.

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48553
Podczas rehabilitacji, bedziesz musiał biegac, jezdzic na rowerze(najlepiej stacjonarnym), skakac na trampolinie, skakance, cwiczyc z guma rehablitacyjna, utrzymywac rownowage na platforimie i wiele innych cwiczen. Tak wiec wcale nie bedziesz czytal ksiazek, jesli trafisz na dobra rehabilitacje ;)


Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
Ooo To kamień z serca, że chociaż coś takiego. Myślalem, ze podczas rehabilitacji powinno sie wypoczywac i oszczedzac kolano(ewentualnie jakies lekkie cwiczenia na rozruszanie stawow). Ale i tak narazie jestem uziemiony

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
bokser, ja miałam naderwany przyczep ścięgna, więc to też była dość poważna kontuzja

jesli trafisz na dobra rehabilitacje

święte słowa mnie pierwszy lekarz, do którego poszłam w ogołe zakazał sie ruszać i chciał mi przywalić zwolnienie z wf-u na pół roku na szczęście potem trafiłam do przemiłej pani rehabilitantki, która z kolei powiedziała, że jak najbardziej wolno mi rozruszać noge, ale oczywiście bez przesady

Zmieniony przez - Lady M w dniu 2009-04-26 14:39:37

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 41 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 167
Jestem na forum nowy więc wypada mi się na początek przywitać:) . Patryk jestem - miło mi . :) .
Jeśli chodzi o urazy kolana to mogę się tutaj dość bogatą wiedzą wykazać :p.
Miałem zerwane więzadła poboczne, krzyżowe przednie oraz pękniętą łąkotkę.
Operował mnie bardzo dobry lekarz w Poznaniu - prywatnie . Lekarze u mnie w mieście (Gorzów Wlkp.) to naprawdę żenada w porównaniu z nim.

Przejdę już do tematu.

Po pierwsze: tak jak już wcześniej pisaliście nie czuć tego, że ma się uszkodzone więzadła, czuć jedynie pewną niestabilność w kolanie kiedy np. staje się na jednej nodze.

Po drugie: jeśli chodzi o rehabilitacje to wcale nie jest tak źle. Po pierwszym zabiegu czyli w moim wypadku było to wycięcie 'kikutów martwego więzadła' i przygotowanie do drugiego zabiegu leżałem w łóżku tylko noc a rano na nóżki i mogłem chodzić o własnych siłach bez kul itp.
Drugi zabieg czyli wstawienie implantów/rekonstrukcja więzadła krzyżowego (bo poboczne potrafią zrosnąć się same) to już trochę gorsza sprawa.
W szpitalu leży się ok. 10 dni. 3 dni nie można wstawać z łóżka. Rehabilitacja rozpoczyna się średnio w 4 dniu. Są to proste ćwiczenia typu zginanie nogi itd. Później nauka chodzenia po schodach o kulach itp.
Po powrocie do domu, przez jakieś 2 tygodnie nogi nie powinniśmy nadwyrężać dlatego zalecane jest chodzenie o kulach. Udajemy się na kontrole i zdjęcie szwów. Jeżeli wszystko jest okej możemy odłożyć kule. W stabilizatorze/ortezie chodzimy 6 tygodni. Później wszystko już z górki. Lekarz powoli pozwala wprowadzać kolejne ćwiczenia .. Bieganie, skakanie na skakance, pływanie itp.
Tak naprawdę to kolano powraca do sprawności 'wyczynowej' w ok. 4 do 6 miesięcy.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania w tej kwestii albo potrzebuje namiarów na lekarza to piszcie na gg: 3936921. Chętnie pomogę w tej kwestii.

pozdrawiam :)

"Odważni - żyją krótko, tchórzliwi - nie żyją wcale..."

www.pajacyk.pl - nakarm głodne dziecko

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cwiczenie nóg a gibkość

Następny temat

Trudny Wybór

WHEY premium