SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Potrzebna pomoc! - pare pytań

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1050

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez jogger z działu Fitness.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 793
Witam, jestem nowym użytkownikiem na sfd i pozdrawiam wszystkich.
Zacznę od tego że mam 18 lat, waga: ok. 83-84 kg, wzrost:ok. 192-193 cm. Lubię biegać i wcześniej biegałem ok. 6 miesięcy ale teraz miałem długą przerwę i chciałbym do tego wrócić.
Chciałbym także poćwiczyć siłowo w celu ogólnego poprawienia sylwetki, podbudowaniu trochę mięśni i zrzucenia małego zalegającego tłuszczu. Ponieważ mam za sobą trochę nieudaną akcje "odchudzania"-zrzuciłem ponad 30 kg! ale popaliłem/straciłem też przy tym mięśnie i teraz moja sylwetka wygląda w miarę ok nie widać żebym był gruby(pewnie dlatego ze jestem wysoki) ale jest taka sflaczała no i zostało trochę tego tłuszczu. Nie chcę być zawodowcem, czy kimś tam tylko chcę to zrobić dla własnego samopoczucia, wyglądu. W domu mam do ćwiczenia taki sprzęcik:
-ławka, sztanga, obciążenie, gryf łamany, hantle, drążek lecz nie używany

1.Czy dzięki bieganiu 3 razy w tygodniu(długodystansowo 5-10 km) + 2/3 razy trening siłowy w domu + dieta z dodatnim bilansem kalorycznym, osiągnę cele opisane wyżej?
2.Jaki to musiałbyć trening siłowy ACT/FBW a może HIT?
3.Czy to jest w ogóle możliwe, czy musi być coś innego?

Proszę o pomoc! Jeżeli to zły dział to przepraszam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2638 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12276
1.Tak
2.Na poczatek ACT potem przejdz na FBW. poczytaj podwieszony temat pierwsza wizyta jasia
3.Jest mozliwe

I come back...
Prawdziwi rzeźnicy wychodzą z piwnicy..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 793
Dzięki za przeniesienie mojego tematu do odpowiedniego działu.Dzięki eeroo za szybką odpowiedź. Co do pytania pierwszego to czy aby na pewno, bo czytałem że bieganie z masą nie idzie w parze, chyba że to będzie taki powolny przyrost?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2638 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12276
odpowiedzialem Ci:
Czy dzięki bieganiu 3 razy w tygodniu(długodystansowo 5-10 km) + 2/3 razy trening siłowy w domu + dieta z dodatnim bilansem kalorycznym, osiągnę cele opisane wyżej?

jesli to co pogrubilem zostanie spelnione mozesz nie martwic sie o zdobywanie masy i przyrost napewno bedzie.

Zmieniony przez - eeroo w dniu 2009-06-27 23:06:10

I come back...
Prawdziwi rzeźnicy wychodzą z piwnicy..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 793
Witam dziś, ułożyłem sobie taki plan FBW ponieważ wcześniej trochę ćwiczyłem w domu i myślę że sobie z ćwiczeniami poradzę. Oto plan:

Poniedziałek: Plan A
Wtorek: Bieganie
Środa: Plan B
Czwartek: Bieganie
Piątek: Plan A
Sobota: Bieganie
Niedziela: Wolne

Plan siłowy to plan od georga trochę przerobiony, ze względu na mój sprzęt.

A
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi płasko 3s
Barki:
- Wyciskanie hantli 2s
Tricepsy:
- Pompki w podporze tyłem 2s
Plecy:
- Podciąganie sztangi w opadzie(wiosłowanie) 2s
- Szrugsy 2s
Nogi:
- przysiady z sztangą na barkach/ ze sztangielkami 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga podchwytem 2s
Brzuch:
brzuszki 2s
brzuszki ze skrętami tułowia 2s
B
Klatka piersiowa:
- Rozpiętki ze sztangielkami w leżeniu na ławce poziomej 3s
Barki:
- Podciąganie sztangi do brody 2s
Tricepsy:
- Wyciskanie „Francuskie” sztangi w leżeniu 2s
Plecy:
- Wiosłowanie sztanga 2s
- Wiosłowanie sztangielkami 2s
Nogi:
- wykroki ze sztangą 2s
- martwy ciąg na prostych nogach 2s
Bicepsy:
-Uginanie przedramion ze sztangielkami
ew. do tego brzuszki jeszcze

Proszę o poprawki, ew. jakieś propozycje co do zmiany ćwiczeń lub seri a powtórzeń będe robił około 12. pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 793
Poprawi mi ktoś ten plan? bo chciałbym zacząć jak najszybciej;), z gory thx
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to skuteczny plan FBW?

Następny temat

Czy FBW -metoda 15-10-5 Wodyna jest dobra na redukcje ?

WHEY premium