SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

mam pare pytan - poczatkujacy / PROSZE O POMOC!!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 901

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 387
Witam, wlasnie zakupilem sobie laweczke z hantlami i ciezarkami i chcialbym rozpoczac swoja przygode z ciezarkami :D Lecz mam pare pytan i nie wiem czy zamieszczam je w dobrym dziale ale prosze o upomnienie a nie odrazu kasowanie posta.

BARDZO PROSZE BEZ KOMENTOW TYPU " UZYJ GOOGLE", "SPRAWDZ W DZIALE POCZATKUJACYCH" ITP. ITD.

A wiec do rzeczy. Mozna powiedziec ze nie czwiczylem ani razu (tylko raz na jakis czas w szkole na silowni) i zalezy mi na masie. Nie prosze o zaden trening itp. lecz chcialbym sie dowiedziec od jakiego treningu zaczac ktory by mi pomogl w szybkim rozwoju miesni.( wolalbym od razu zaczac trenowac z ciezarkami a nie areobiczne) Nie wiem czy zaczac od jakiegos FBW czy moze jakis na mase trening... I na koniec, chcialbym sie dowiedziec czy zdolam cos zrobic uzywajac jedynie laweczki, hantli i gryfu bez drazka do podciagania. Zalezy mi jedynie na gornej czesci ciala czyli klatka piersiowa, biceps, triceps i barki - nogi sa dla mnie mniej wazne ale jesli sa potrzebne to moge cwiczyc. Chcialbym jakis trening prosty i ktory moglbym wykonywac 3-4 dni w tyg...


Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17

Waga: 68KG

Wzrost: 180CM

Cel treningowy: masa - rzezba

Staż treningowy na słowni: 1 miesiac

Uprawiane inne sporty: pilka nozna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): lawka, hantle, hantelki, ciezarki

Dieta: nie mam

Przeciwskaznania medyczne: nie ma

Zażywane suplementy: nie ma

Zmieniony przez - mobrals w dniu 2010-03-09 16:16:17
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 303 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3029
Witam

Na poczatku radziłbym zaczac od treningu FBW, ktory trenujesz 3x tyg, najlepiej pon, sroda, piatek. Jesli chodzi o sprzet to masz troche ograniczony ale i na tym cos sie da zrobic, oczywiscie najprostsze cwiczenia. Przyjrzyj sie troche na forum w dział trening w domowych warunkach sa naprawde ciekawe sposoby treningów.

No i oczywiscie teraz udaj sie do działu odzywianie gdzie rozkminisz diete ktora naprawde Ci pomoze w rozwoju masy

Powo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 387
Dziekuje, bardzo przydatna rada i na pewno skorzystam... I mam jeszcze 1 pytanie... czy bez diety lub z ograniczona dieta beda jakies efekty?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 303 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3029
Dieta to 3/4 sukcesu w tym sporcie wiec zadbaj o nia a efekty przyjda ;) Bez diety nawet najlepszy trening bedize słabym.

powo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 387
mam jeszcze jedno pytanie... gdy cwicze czasem na silowni na maszynach, to po 1 godzinie puchnie mi reka i czuje ze jest postep, lecz jak cwicze w domu (lawka + hantle / ciezarki) to moge cwiczyc godzinami i nie wazne jakie ciezarki i w ogole mi reka nie puchnie, lekko sie meczy ale za pare minut jest nowa jakbym nie cwiczyl z tydzien... Moze mi ktos powiedziec co w takim razie poprawic? czy moze moj sprzet jest nie odpowiedni?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 245 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2624
Problem leży w doborze ćwiczeń i obciążenia.To indywidualna sprawa jedni robią mniej powt. wiekszym ciężarem i na odwrót .Musisz prubować ,eksperymentowac by znależć najlepsze rozwiązanie dla siebie.Może też ćwiczysz biceps po innej partii mięsniowej i nie możesz wycisnąć z bica 100%

każdy dzien to wyzwanie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 387
narazie mam ograniczony sprzet i cwicze jedynie bic, tric, i klate i zawsze robie na poczatku biceps lub klatke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 491 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3691
"Zalezy mi jedynie na gornej czesci ciala czyli klatka piersiowa, biceps, triceps i barki - nogi sa dla mnie mniej wazne ale jesli sa potrzebne to moge cwiczyc."
-są potrzebne i to bardzo. trzeba ćwiczyć także nogi, m.in. to wygląda bardzo nie estetycznie jak jesteś roz***a** w barach, a nóżki masz jak patyczki

Kulturystyka pokazuje jakim jesteś człowiekiem, twardym jak stal czy miękkim jak panienka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 387
nozki to ja mam grube wiec nie mam co sie martwic :P
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Naderwane włókna mięśniowe

Wiecej