SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Posiłek po treningu - jajecznica

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4071

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12083 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
Dokładnie jedyną grupą osób trenujących który jestem w stanie zrozumieć to te które po treningu szybko łapie hipoglikemia lub po prostu cukrzycy i i tam po prostu posiłek bezpośrednio po treningu szybko w miarę musi wylecieć. No i oczywiście zostawmy wszelkiego rodzaju grupy sportowców zawodowych bo wiadomo że to jest zupełnie inna liga i tam każdy minimalny procent dodany do puli sukcesu ma ogromne znaczenie. A kierując się jedynie tak zwanym oknem anabolicznym w Kulturystyce to nie ma sensu popadać w jakąś paranoję faktycznie

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3173 Napisanych postów 4131 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 130088
Tam gadacie o bananie po treningu , śmiechem żartem na siłownie przychodził chłopaczek co zawsze miał w saszetce batona czy czekoladę , do tego w torbie jakieś mleko i wpc XDD , Padło pytanie po co mu to , to powiedział że tak czytał że podczas treningu trzeba dostarczać cukier bo masa spadnie , nie wiedziałem już czy mam się zacząć śmiac czy co zrobić , powiedziałem a okej i poszedłem w druga stronę i:D
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 115 Wiek 2 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 5699
Dzięki wszystkim za odpowiedzi itp. !

Normalnie jem te jaja po treningu, czasem coś innego i jest git .
Naczytałem się starych info.o omijaniu tluszczu po treningu bo to źle, bo tak być nie powinno itp.itd.
Ja po sobie jednak nie odczuwam i nie widzę wizualnie jakiejś różnicy z tym czy po treningu zjem jaja czy mieso lub inne źródło bialka.

No ale dla swojego spokoju wolałem zapytać :F


Zmieniony przez - M12345 w dniu 2021-10-31 22:21:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 418 Napisanych postów 461 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 4565
Chryste, nie dajmy się zwariować! Pewne ilości tłuszczu w posiłku potreningowym mogą korzystnie wpływać na procesy regeneracyjne. Na logikę, jeśli z jaja potrafi powstać kurczaczek, to ono ma wszelkie potrzebne również człowiekowi składniki, naturalnie zbilansowane. Osobiście bardzo polecam. Natomiast jeśli ktoś po treningu robi jajecznicę np. z boczkiem i na smalcu, to już zupełnie inna historia!

"Co za ponury absurd… Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?". XD
Boże, spraw, żeby mi się tak chciało jak mi się nie chce...:D
Quod me nutrit me destruit ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12083 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
Arielka rozpedzasz się widzę... chociaż patrząc na niektore osoby, to kto wie czy z jaja nie powstały hehe
Wracając do biologi ewolucyjnej człowiek jest jedynym ssakiem który pije mleko nieswojego gatunku, dlatego tutaj trzeba też uważać czy takie zabiegi mają sens. To główny argument osób które nie są zsowlnnikiem geho aby człowiek czy dzieci piły mleko. Oczywiście w każdej teorii jest ziarnko prawdy. Jeżeli zbytnio przesadzamy z jakimś sklansikiekndiety to koniec końców może się to na nas niestety zemscic

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 418 Napisanych postów 461 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 4565
He he, dopiero zaczynam się rozkręcać! Jajko ma wszystkie potrzebne do życia substancje i dlatego dietetycy uznają je za wzorcowy produkt żywnościowy- nie ma drugiego pokarmu, który z punktu widzenia potrzeb naszego organizmu byłby tak bliski ideału. A jeśli chodzi o rzeczy, które człowiek jako jedyny ssak robi, to z marszu można wymienić z pierdylion takich czynności.

"Co za ponury absurd… Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?". XD
Boże, spraw, żeby mi się tak chciało jak mi się nie chce...:D
Quod me nutrit me destruit ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Są nawet obszerne badania, które sugerują, że niewielka ilość tłuszczu w posiłku bezpośrednio potreningowym będzie wspierać procesy regeneracyjne. Mimo wszystko kluczową będzie tu odpowiednio wysoka podaż białka i węglowodanów.

Jeszcze raz powtórzę. Schemat posiłku bezpośrednio potreningowego będzie wspierać szybsze rozpoczęcie procesów regeneryjnych. Oczywiście można zjeść go godzinę później. Jak i można nie zrobić jednej serii czy odpuścić trening.
1

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2722 Napisanych postów 8344 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 100293
Ja jak wcześniej pisałem, nie czuję spadku energii jeżeli mam trochę tłuszczy przed treningiem miej więcej w środku treningu, po treningu też mam tłuszcze i to w nawet dużej ilości i nie sprawia mi to najmniejszego problemu z trawieniem. W ciągu dnia z kolei nie mam już potem tłuszczów więc to też fajna opcja

Kompleksowe prowadzenie online.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja osobiście nie wyobrażam sobie trenowac po posilku z dużą iloscia tłuszczów. Ale tluszcz w ilości 5-10 g w posilku przed treningowym z czekolady 90% czy masla orzevhowego już sprawdza się całkiem dobrze chociażby ze względu na stabilniejszy poziom cukru we krwi
. Kiedyś zdarzyło mi się trenowac po posilkach gdzie tego fatu było sporo ale jedyne co miałem to odruchy wymiotne cały trening. Z tym ze to tez kwestia indywidualna jednak u większości napewno lepiej sprawdzi się posilkek ktory zawiera mniej fatu, a więcej lekkostrawnych wegli.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziwni jesteście ja tam normalnie szaman 5 jajek do tego dowolne węgle jakieś warzywa i normalnie trening idzie.
Chyba że jest różnica jak ktoś siedzi na redukcji inaczej chociaż nigdy nie schodziłem poniżej 12% bf więc co ja tam wiem hehe
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - pomoc

Następny temat

Obliczanie spalonych kalorii (TEA)

WHEY premium