SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poprawa Barków

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2181

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 480 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4980
Witam :) Na wakacje obrałem sobie cel - dojechanie troszkę górnej części klatki i poprawa barków bo niestety odstają od innych części ciała.
Mój staż na siłce to ponad 2 lata, jeżeli możecie to sprawdźcię mi ten plan, z góry dzieki, planuje Kilka Sogów ;]

Poniedziałek, klatka piersiowa + barki

Wyciskanie sztangi na ławce skośnej w górę wąskim chwytem (30 stopni) 12-10-8-8
Wyciskanie sztangielek na ławce płaskiej 12-10-8-8
Rozpiętki na ławce skośnej w górę (30 stopni) 4x12
Unoszenie ramion na boki w opadzie 4x12
Arnoldki 12-10-8-8
Unoszenie ramion na boki 4x10


Środa, plecy + biceps

Podciaganie na drążku szerokim nachwytem 4xMAX
Wiosłowanie ze sztangą 12-10-8
Wiosłowanie ze sztangielką 12-10-8
MC 10-8-6
Uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na ławce skośnej 12-10-8-8
Młotkowanie 12-10-8-8


Piątek, barki + triceps

Wyciskanie sztangi zza karku siedząc 15-12-10-8
Unoszenie ramion na boki 4x10
Unoszenie ramion na boki w opadzie 3x12
Sztruksy 4x
Wyciskanie francuskie 12-10-8
Wyc. Francuskie jednorącz w siadzie 12-10-8
Pompki w podporze tyłem 3x max

Peace



Zmieniony przez - konri8 w dniu 2009-06-14 22:14:00
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1540 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34323
a gdzie NUKI w planie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 480 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4980
W sobotę
Ale plan na nogi jest git więc go nie wstawiam :) co do reszty mam małe wątpliwości...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 866 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 26410
ema, możesz robić braki 2x w tyg. daje to fajne możliwości.
Podczas 1 treningu rób podstawowe ćwiczenia, Wyciskania sztangi , sztangielek itp. rób ilość ruchów w przedziale 6-12 po 4 serie.

W 2 treningu proponuje super serie. Różnią się one trochę od zwykłych zazwyczaj składających się z 2 ćwiczeń, ale to zaraz, najpierw szczegóły które są tu najistotniejsze:

po pierwsze zorganizuj sobie tak stanowiska i sprzęt do ćwiczeń żeby nikt Ci nie przeszkadzał i zebyś mógł swobodnie z.a******lać.

po drugie nie liczysz powtórzeń, robisz MAX !!! do tego momentu kiedy nie będziesz mógł zrobić pełnego zakresu ruchu.

dopuszczalne są ruchy oszukane ale w taki sposób który nie zagraża Twojemu zdrowiu.

robisz seria po serii jest 5 ćwiczeń po 2 serie czyli razem 10 serii. kolejność nie jest przypadkowa więc musisz się jej trzymać, wcześniej napisałem żebyś podczas robienia nie liczył powtórzeń ale musisz dobrac tak ciężar by móc w każdej serii zrobic minimum 6 powtórzeń, najczęściej robi sie tak że podczas 1 serii robisz zakres ilości ruchów 10-20 w drugiej 6-12 nic się nie stanie jak zrobisz w 2 więcej niz 12 ale następnym arzem weź poprostu większy ciężar, robisz cały czas tym samym ciężarem w 1 i 2 serii.


Dobra, czas na ćwiczenia !

1 ćwiczenie: Unoszenie sztangielek bokiem w górę
2 ćwiczenie: Unoszenie ramion w przód ze sztangielkami
3 ćwiczenia: Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia
4 ćwiczenie: Podciąganie sztangielek wzdłuż tułowia
5 ćwiczenie: Arnoldki - to wycsikanie sztangielek ze skrętem w dolnej fazie ruchu do wewnątrz.

Wszystkie ćwiczenia możesz zobaczyć: http://www.kulturystyka.pl/atlas/naramienne.asp


Doradzam ten plan moim podopiecznym których barki odstają od innych partii, także nie walisz w nieznane, pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 522 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21190
hmmm można by tego spróbować..
chodzi o to że 5 ćwiczeń każde bez przerwy i dopiero po skończeniu tych 5 ćwiczeń robimy przerwe tak.? i potem znowu to samo..
dobrze zrozumiałem.? ;)

Jak nie po dobroci to pod chwytem !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 866 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 26410
nie, 2 serie bez przerwy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 480 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4980
Dzięki za pomoc Pro, to jak mam 5 ćwiczeń to robię bez przerwy wszystkie 2 serie bez odpoczynku a potem odpoczywam i następne ćwiczenie też 2 serie tak ?
A powiedz mi jeszcze, w poniedziałek po klatce jakie ćwiczenia najlepiej robić i po ile.
Pozdro !

Zmieniony przez - konri8 w dniu 2009-06-15 11:19:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 866 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 26410
nie nie nie, robisz ćwiczenie po ćwiczeniu bez przerwy po jednej serii na jedno ćwiczenie aż zrobisz 5 ćwiczen i później od nowa jeszcze raz te pięć ćwiczeń po jednej serii.

Po klatce, ja bym zrobił tak:

1 ćwiczenie: 4 serie 12-6 Wyciskanie sztangi sprzed głowy na stojąco
2 ćwiczenie: 4 serie 12-6 Wyciskanie sztangi zza głowy siedząc, moze być na suwnicy
3 ćwiczenie: 4 serie 12-6 Linka górnego bloczku na wyciągu, jeżeli nie masz wyciągu to moze być unoszenie sztangielek w opadzie tułowia.
4 ćwiczenie : 4 serie 20-10 szrugsy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 480 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4980
Ok, zacznę od dzisiaj, dzięki za pomoc, i mam nadzieje że zadziała :)
Pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 502 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7574
Zobacz ekspetyment na barki ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 480 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4980
Widziałem ale nie mam wyciągu a siłce :) Dzisiaj robiłem te ćwiczenia które dał mi Pro i fajnie idzie wszystko :)
Mam jedno pytanie, unoszenie sztangielek w opadzie tułowia - zamiast tego robię odwrotne rozpiętki bo jak dla mnie to lepiej wchodzi wszystko na tylnie aktony, zastanawiam się po ile powtórzeń kształtować te 4 serie, dziś np zrobiłem tradycyjnie 12-10-8-6 czy to dobre rozwiązanie dla tego ćwiczenia i ogólnie tych pozostałych które robię po klatce ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW DO POPRAWY :)

Następny temat

Sprawdź jaki masz dominujący typ włókien mięśniowych

WHEY premium