SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pompki na większą kaltkę piersiową

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 851

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 199
Hej, mam taki problem, od 2,5 miesiąca robię pompki. Jestem w stanie za jednym razem zrobić już ok. 40 pompek. Widać już pierwsze efekty, a mianowicie moja klatka się powiększyła. Problem jest w tym, że po środkowej części klatki piersiowej nie widzę, żadnych zmian, a staram się robić pompki w szerokim i wąskim rozstawieniu rąk. Dodam jeszcze, że mam zapadniętą klatkę piersiową, która nie wymaga operacji.

Bardzo prosiłbym o jakieś wskazówki dotyczące robienia pompek i jakiego rodzaju pompki wykonywać na środkową część klatki piersiowej. Być może dieta na masę wystarczy.

Dodam jeszcze, że mam prawie 18 lat, wzrostu ok.183 cm, ważę 64 kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742

Pompki to chyba jedno z najbardziej popularnych na świecie ćwiczeń. Każdy zna pompki bo nawet w szkole podstawowej się je wykonuje. Dodatkowo pompki w świecie kalisteniki to podstawowe ćwiczenie, które doczekało się niezliczonej ilości wersji.

Pompki w podstawowej wersji nie trenują tylko klatki piersiowej, ale angażują też mięśnie trójgłowe ramion, mięśnie naramienne, a także mięśnie rdzenie odpowiedzialne za utrzymanie pozycji technicznej w ćwiczeniu.

Czy pompki pozwalają rozbudować klatkę piersiową? Tak, ale ich potencjał z czasem się zmniejsza. U początkującego sprawdzi się doskonale, a u średnio i zaawansowanego jako uzupełnienie treningu, ale na pewnym etapie to za mało. Problem jest z progresją ciężarową. Na początku możemy zwalniać tempo wykonania, wprowadzić półtoraki, pauzy, dodać powtórzeń, ale w pewnym momencie to będzie za słaby bodziec treningowy dla mięśni i rozwój będzie spowolniony albo się zatrzyma.

Pompki są doskonałym ćwiczeniem, ale mają swoje wady, które na pewnym etapie wyeliminować.

Polecamy również: Jak efektywnie robić pompki. 5 porad na trening pompek



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-07-12 14:20:25

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Ale samymi pompkami nie da się idealnie zbudować klatki piersiowej , jako uzupełnienie ok ale nie jako jedyne ćwiczenie. A druga rzecz, że jak wada klatki jest spora możesz jej nigdy nie zabudować mięśniami

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 44 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 15
Dokładnie, pompki to za mało. Spróbuj czegoś z obciążeniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 199
A możecie mi podać jakieś inne ćwiczenia? Tylko domowe. Bardzo mi na tym zależy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Możesz dodać pompki z obciążeniem i w różnych kątach nachylania. Jakaś podstawowa sztanga i hantle sporo by Ci pomogły.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 199
Ok. A podasz linki do jakiejś sztangi i hantli? Bo nie znam się za bardzo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
masz cały dział poświęcony producentowi sprzętu na siłownię więc zaglądnij i poczytaj

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 199
Ok. Czyli ta opcja ze sztangą to tylko na siłowni?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
jak masz ławkę w domu i sztangę to można dużo więcej podziałać

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 199
Niestety nie mam :( A może by tak tą środkową klatę pokryć mięśniami? bo mam małą masę mięśniową.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brak efektów cwiczen plecow

Następny temat

Trening masa pullpush sila

WHEY premium