SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w zdobyciu masy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2491

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 840 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 22661
Witam!

Na początek trochę o sobie.
Staż: Ponad 2 lata
Wzrost:191
Waga:+/- 80kg
Wiek:19
Wyniki siłowe:
Klata: +/- 80
Siad: +/- 100
MC: +/- 140
Cel: masa mięśniowa

Jestem typowym chudzielcem [książkowy przykład po prostu ;)]

Od pewnego czasu zastanawia mnie fakt, iż mimo sporej ilości jedzenia w żaden sposób nie tyję. Już nawet niechby mnie podlało tłuszczem, albo niech urosły by mi mięśnie jak u Shwarzeneggera a tu nic.

Podliczyłem dziś, że dziennie zjadam około 5tys kalorii. Syfiaste, to syfiaste, ale przynajmniej powinno mnie zalać, albo coś innego a tu nic.

Zastanawiałem się nad tasiemcem ^^ albo problemami z tarczycą [ale tu ani uderzeń gorąca, ani problemów z przełykaniem, czy też wytrzeszczu oczu nie zaobserwowałem] i nie wiem jaka może być przyczyna.

Przykładowy dzień.

7:15
herbata
3kromki białego chleba [330kcl]
30g margaryny [po 10g na kromkę] [210kcl]
6plasterków polędwiczki [po dwie na kanapkę] [180kcl]
Total: 720kcl

10:00
herbata
6kromek białego chleba [660kcl]
60g margaryny [420kcl]
6plasterków polędwiczki [kanapki składane] [180kcl]
+100g pomidorów/ogórków/innych warzyw
+czasami zupka amino/spaghetti knorra czy inny gorący kubek [+/-250kcl]
Total: 1510kcl

13:00
6kromek białego chleba [660kcl]
60g margaryny [420kcl]
6plasterków polędwiczki [kanapki składane] [180kcl]
+100g pomidorów/ogórków/innych warzyw
Total: 1260kcl

16:20
Obiad domowy
To wygląda różnie, ale podam dzisiejszy:
torebka ryżu białego [350kcl]
sos z kawałkami piersi z kurczaka [200kcl ???]
2klopsiki z mięsa mielonego [280kcl]
surówka
Total: 830kcl

19:00po treningu
porcja gainera [około 300kcl]
Total: 300kcl

19:45
herbata
5kromek białego chleba [550kcl]
50g margaryny [350kcl]
10 plasterków polędwicy [300kcl]
+100g pomidorów/ogórków/innych warzyw
Total: 1200kcl

21:30
porcja białka [150kcl]
Total: 150kcl


Cały dzień: 5970kcl + warzywa/owoce + czasami słodycze [tabliczka czekolady]

Pracuję w sklepie, więc praca raczej siedząca, czasami trochę przy rozładowywaniu towaru jest roboty, no ale...

Aktywność poza siłownią - 30min spaceru [15 do pracy i 15 z pracy] + jakieś wyjścia ze znajomymi, czy to po mieście, czy to do sklepu itp.

Wiem, że jedzenie jest z dupy, ale niestety za pensję muszę opłacić studia, zostawić trochę na dojazdy w weekendy i w Polsce ciężko o dobrze płatną pracę - szczególnie jak człowiek bez wykształcenia.

**Kalorie liczone głównie wg tabeli kalorycznej: http://zdrowezywienie.w.interia.pl/tabelekaloryczne.htm

Jakieś porady? Zwiększyć kaloryczność?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 5239 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 75867
Na sniadanie zjedz wiecej platkow owsianych oraz suszonych owocow zamiast pieczywa.
O 10 zjedz torebke brazowego ryzu z gotowana piersia kurczaka, warzywami z oliwa z oliwek.
O 13 torebka kaszy gryczanej, miecho np. schab oraz warzywa i lyzka oleju lnianego. Unikaj jedzenia smazonego.
Przed treningiem zjedz makaron razowy z porcja miesa i owocami.
Bezposrednio po treningu porcja gainera, a nastepnie posilek skladajacy sie pieczywa razowego i pasty z sera bialego i ryby, do tego oczywsicie warzywa.

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
poczytaj podwieszone, jak dobrze poszukac w większych sklepach to mozna znalezc produkty w całkiem przystepnych cenach, dieta jak sam zauwazyles syfiasta i nie wiele osigniesz jedząc w ten sposób

https://www.sfd.pl/Podstawy_układania_diety-t367367.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 148 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3659
jest całkiem ok ale..;)
1.przestaw sie na ciemne pieczywo.. troszeczke droższe ale wiele bardziej wartościowe
2.jajka dadzą ci tą mase mięśniową;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
czy jest ok to mozna dyskutowac... z Twojej diety zostawilbym jedynie warzywa, ryz bialy (po trneingu) i herbate pod warunkiem ze bez cukru

chleba bialy zamien na ciemny i nie jedz go tyle, masz jeszcze ryze, kasze, makaron
bialka w diecie praktycznie brak, sklepowe szynki i klopsy ze słoika cięzko mięsem nazwac, lepiej nie pytaj ile mięsa w mięsie, postaw na kurczaka, indyka, wołowine, jaja, twarg, ryby zarowno chude jak i tłuste
margaryne zamien na masło bez dodatkow tł. roslinnych, wrzuc do diety orzechy włoskie i oliwe

tak jak pisałem wczesniej, jesli poszukasz w marketach to mozna trafic na duzo promocyjnych cen
a jesli pracujesz w sklepie to spróbuj sie dogadac z zaopatrzeniowcem, moze uda sie załatwic od czasu do czasu mięso, jaja czy jakies węglowodany po hurtowych cenach

pzodr

Zmieniony przez - lukash_g w dniu 2010-09-28 19:31:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
borao jeśli już coś piszesz to zastanów się co....

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 148 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3659
1.białe pieczywo to puste kalorie wiec co złego w tej poradzie
2.w jego diecie jest mało mięsa, jakaś wędlinka nie zaspokoi jego potrzeb na białka zwierzęce i wartościowe aminokwasy wiec poleciłem jajka..wiec co w tym ku### głupiego..??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 148 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3659
ogólnie dzięki ci za wszystkie porady s.m.p.a. masz SOGa ale ta wypowiedz mnie zdziwiła
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 840 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 22661
lukash_g - za link dziękuję, świetnie wszytko opisane Czytałem już wiele artów na temat diety, nawet niejednokrotnie jadłem wg sensownie przemyślanej i sprawdzonej przez lepszych lub gorszych forumowych speców. Niestety po raz dłuższym, raz krótszym okresie stosowania a braku efektów człowiek się poddaje.

Jeśli chodzi o sklep, to troszkę inna branża - a raczej zaopatrzeniowiec od grzejników, pieców czy kibelków węgli po hurcie nie sprzeda

borao- dzięki za dobre słowo, jednakże ja sam się z Tobą nie mogę zgodzić. Białe pieczywo - masakra, margaryna - co to w ogóle ma być ^^ A jajka? Hmm zmieniając wędlinę na jajka masa będzie szła? - trzeba wypróbować

Oczywiście, że relatywnie staram się wprowadzać zmiany w żywieniu na te lepsze, ale niestety nie jestem w stanie zmienić swój sposób żywienia o 180st. bo najzwyczajniej mnie nie stać

Główniejszym pytaniem, nie było czy dieta jest dobra, tylko czy ze mną coś jest nie tak, czy aż tak ważną rolę w odżywianiu ma pochodzenie spożywanych składników?


Wiele razy można usłyszeć opinię, że chleb biały jest zły, bo tuczy - ja dziennie zjadam sam ponad 1 duży bochenek i na mnie jakoś nie działa. Tak samo margaryna - niezdrowe, bo tuczy, bo Cię zaleje, bo ma dużo kalorii - ehh...

To jest wariant diety który obecnie stosuje - dużo kalorii, dużo węgli - jem tak pewnie od dwóch miesięcy i jakoś szału nie ma ^^

Były już owsiane z rodzynkami, i jajecznice, różnego rodzaju ryże/kasze i twarożki. Tylko ile bym nie zjadł to jest lipa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
Jeśli chodzi o sklep, to troszkę inna branża

sory, rozmowa na temat jedzenia, wiec moje myslenie tez na ten sam tor zeszło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Same jaja nie dają masy mięśniowej więc nie uogólniajmy

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 840 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 22661
Lepiej było by tak:

7:15 owsiane + mleko + rodzynki + jajecznica + chleb razowy + ważywo

10:00
ryż/kasza gryczana + łyżka oliwy + chude mięso [wołowina/ryba/kura] + sałatka

13:00
jw

16:20
makaron razowy + olej + kotlet z piersi + sałatka + sok własnej roboty

19:00 gainer

19:30 chleb razowy + pomidor + twarożek

21:00 białko

na szybko to wymyśliłem, ale pewnie o niebo lepsze od tego co robię teraz.

tylko, że już to przerabiałem. Ale widocznie trzeba zrobić wielki powrót.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

OTO MA DIETA

Następny temat

Zbliza sie zima - trzeba masowac. Dieta masowa do oceny.

WHEY premium