SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc przy redukcji + dieta do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2071

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 574
Hej jestem nową uczestniczką forum i choć przeglądam je już od kilku dni w wielu kwestiach nie mogę się połapać... potrzebuję Waszej pomocy w redukcji :) bo sama chyba nie jestem w stanie jednak sobie pomóc... na siłownię chodzę od miesiąca regularnie co drugi dzień. Początkowo same aeroby + zajęcia fitness od jakichs ostatnich dwóch tygodni dolączam ćwiczenia siłowe. przez cały miesiac jedyne co osiągnęłam to + 2 kg. :( Myslalam że to mięsnie ale niestety moje obwody jakie były takie są... w kwestii diety to dawniej niestety głodówka dzięki której byłam mega szczuplutka potem z czasem kilka kg wrócilo... stres spowodował że zrzuciłam osatnio 4 kg \, które w tym momencie znów nadrabiam. Odżywiam się raczej od zawsze zdrowo nie jadam fast foodów, słodkie tez ograniczam do minimum a przez ostatni tydzień to jedynie łyżeczka cukru do kawy :) jesli chodzi o słodkości. Od dwóch tygodni trzymam się tego żeby jesć węglowodany na śniadanie, na obiad białko + troszkę węglowodanow, a kolacja samo bialko. No i przez ostatni tydzien mi przybył jeszcze jeden kg. Waga zawsze była dla mnie mega wazna i strasznie mi sie teraz to odbija na psychice :(( Byłam tez mierzona na siłowni ostatnio i odebrałam takie cuś :)

Wiek: 21 lat
Wzrost 164
Waga 54,8
% tłuszczu: 17,1
Waga tłuszczu: 9,4
Waga mięsni: 43,1 kg
BMR: 1381 kcal

Liczę na jakieś porady odnośnie spalania tkanki tłuszczowej bo mięsnie mi wyszly lekko na + ale z kolei po miesiącu diety i ćwiczeń ta nieszczęsna tkanka jak była tak jest :(:( Miesiąc temu ważyłam 53 kg i wizualnie tez wyglądałam na mniej niż teraz

Wiek : 21
Waga : 55
Wzrost : 164
Obwód w biuście(1) : 85
Obwód pod biustem : 75
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 69
Obwód na wysokości pępka : 82
Obwód bioder (3): 89
Obwód uda w najszerszym miejscu: 53
Obwód łydki :
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : biust
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) siłownia: aeroby + ćw.siłowe co drugi dzień
Co lubisz jeść na śniadanie: płatki owsiane
Co lubisz jeść na obiad : kurczak, ryż, makaron
Co jako przekąskę : jabłko, banan, jogurt
Co jako deser : jabłko, banan, jogurt
Stan zdrowia: b.d
czy regularnie miesiączkujesz: nie
czy bierzesz tabletki hormonalne: brałam parę miesięcy temu i kilka kg też przybyło, ale w wyniku stresu zrzuciłam te kg, obecnie już nie biorę
Preferowane formy aktywności fizycznej: bieganie, taniec
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : therm line II
Stosowane wcześniej diety : głodówka

Mój przykładowy jadłospis to: Śniadanie: 40g płatków owsianych + 20 g otrąb pszennych + 2 łyżeczki siemienia lnianego z mlekiem lub jogurtem + kawa z mlekiem i słodzikiem (czasami daję cukier jeśli już nie mogę się powstrzymać )

Przekąska: jabłko lub jogurt naturalny, kilka pestek słonecznika, rodzynek

Obiad: pół fileta z kurczaka + 40 g ryżu brązowego + warzywa, kawa z mlekiem i słodzikiem

Kolacja: pół kostki sera białego + 150 g jog naturalnego + cynamon + rodzynki lub orzechy.

Czytając forum stwierdziłam że bardzo mało jadłam do tej pory. mój jadłospis na dziś ułozylam taki, choć i tak nie jestem pewna czy jest on poprawny... układając go nie pamiętam kiedy tyle jadłam ;o;o

I. Płatki owsiane - 40g
Scitec nutrition - 100% whey isolate - 700g - 20g
Siemię lniane - 20
Otręby pszenne -20

B: 14,42 T 12,305 W: 40,55

II: (Przedtreningowy) Makaron brązowy Lubella 70
Ser twarogowy chudy 70
Rodzynki suszone 20
Jogurt naturalny 2% tłuszczu 70

B: 27,97 T: 2,76 W: 68,63

III: (Potrenignowy) Scitec nutrition - 100% whey isolate - 700g 12,5
Kefir 2% tłuszczu 250g
Mięso z piersi kurczaka b/skóry 100
Oliwa z oliwek 20 + warzywa których nie liczę

B: 32,5 T: 26,5 W: 12

Ser twarogowy chudy 100
Jogurt naturalny 2% tłuszczu 150
Orzechy laskowe 15

B:28,5 T:13 W: 15

dzięki za pomoc!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
wiec powtarzam, poczytaj sobie w necie o metodzie impedancji i wywal tą wage do smieci. Ona potrafi nawet kulturystom przed zawodami pokazać, że są otłuszczeni, a de facto mają wtedy bf% na poziomie 5-6

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
paaula16


Mój przykładowy jadłospis to: Śniadanie: 40g płatków owsianych + 20 g otrąb pszennych + 2 łyżeczki siemienia lnianego z mlekiem lub jogurtem + kawa z mlekiem i słodzikiem (czasami daję cukier jeśli już nie mogę się powstrzymać )

Przekąska: jabłko lub jogurt naturalny, kilka pestek słonecznika, rodzynek

Obiad: pół fileta z kurczaka + 40 g ryżu brązowego + warzywa, kawa z mlekiem i słodzikiem

Kolacja: pół kostki sera białego + 150 g jog naturalnego + cynamon + rodzynki lub orzechy.

Czytając forum stwierdziłam że bardzo mało jadłam do tej pory. mój jadłospis na dziś ułozylam taki, choć i tak nie jestem pewna czy jest on poprawny... układając go nie pamiętam kiedy tyle jadłam ;o;o

I. Płatki owsiane - 40g
Scitec nutrition - 100% whey isolate - 700g - 20g
Siemię lniane - 20
Otręby pszenne -20

ZAMIAST PROCHU OD SAMEGO RANA, DAJ JAJA, WYWAL OTRĘBY, WRZUC OWOC. SIEMIE LNIANE SPOZYWAJ ZMIELONE. MOZESZ TEZ WYMIENIAC JE Z ORZECHAMI

B: 14,42 T 12,305 W: 40,55

II: (Przedtreningowy) Makaron brązowy Lubella 70
Ser twarogowy chudy 70
Rodzynki suszone 20
Jogurt naturalny 2% tłuszczu 70

ZAMIAST TWAROGU DAJ MIESO/RYBE/OWOCE MORZA, WYWAL RODZYNKI I JOGURCIKI Z DIETY. DODAJ ŹRODLO TLUSZCZU- NIE JETSES KULTURYSTKĄ, NIE MUSISZ W OKOŁOTRENINGOWYCH POZBYWAC SIE TŁUSZCZU. MAKARON OD CZASU DO CZASU. LEPIEJ RYZ, KASZE, BATATY, KOMOSE, WARZYWA STRĄCZKOWE
B: 27,97 T: 2,76 W: 68,63

III: (Potrenignowy) Scitec nutrition - 100% whey isolate - 700g 12,5
Kefir 2% tłuszczu 250g
Mięso z piersi kurczaka b/skóry 100
Oliwa z oliwek 20 + warzywa których nie liczę

PROCH MOZESZ WYPIC BEZPOSREDNIO PO TRENINGU, W SZATNI. W DOMU ZJEDZ MIESO (JEDZ WSZYSTKIE MIESA, A NIE TYLKO KURZE PIERSI !!)DODAJ TU ŹRODLO WEGLOWODANÓW, JAKIS OWOC ROWNIEZ BEDZIE DOBRYM DODATKIEM

B: 32,5 T: 26,5 W: 12

Ser twarogowy chudy 100
Jogurt naturalny 2% tłuszczu 150
Orzechy laskowe 15

TYLKO ORZECHY SĄ OK. TU MA BYC MIESO/RYBA+ TŁUSZCZ
B:28,5 T:13 W: 15

dzięki za pomoc!



po twojej ostatniej diecie/głodówce to pierwsze na czym powinno ci zależeć, to naprawić metabolizm, a nie na siłę sie odchudzić. jak wygląda ten obecny trening siłowy? ile trwa? poza tym z czego ty sie chcesz odchudzać? wymiary i waga nie wskazują na zadne patologie. tu nie odchudzamy do kości- jesli na tym ci zalezy- udaj sie na inne forum

GENERALNIE NADAL CAŁA TWOJA DIETA JEST BEZNADZIEJNA I GŁODOWA. TO DALEJ JEST ZA MAŁO KCAL. NABIAŁ CAŁKIEM WYWAL Z DIETY I NAUCZ SIE CZERPAĆ BIAŁKO Z JAK NAJLEPSZYCH ŹRODEL.(WIELU KOBIETOM UTRUDNIA CHUDNIĘCIE, POWODUJE RETENCJE WODY I PRZY DOMINACJII ESTROGENOWEJ JEST GWOŻDZIEM DO TRUMNY). WARZYWA MAJĄ BYC WSZEDZIE. MIESA WSZYSTKIE- ROWNIEZ TLUSTE. GDZIE RYBY? MASZ TOTALNE BRAKI OMEGA-3 W DIECIE. TŁUSZCZU ZNIKOME ILOSCI. NIE MA TŁ. NASYCONYCH JAK MASŁO, ZÓŁTKA, TLUSZCZ Z MIES, OLEJ KOKOSOWY. WSZYSTKO DO ZMIANY. PO POPRAWCE WRZUC DIETE Z POTRENINGU.PL BO BRAK W TEJ KCAL I BTW KONCOWYCH

Zmieniony przez - kocio2009 w dniu 2013-06-18 15:23:31

Zmieniony przez - kocio2009 w dniu 2013-06-18 15:25:00

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-kobiety

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 574
Mój bilans na dzień dzisiejszy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 574
Dopiero dziś się pojawiam.. dośc późno ale niestety praca szkoła siłownia i niestety brak czasu spowodował że się jeszcze nie do końca odzywiałam dobrze znów zbyt dużo węglowodanów :( choć jadłam więcej. co drugi dzień siłownia i po ostatnich moich pomiarach niestety 2 kg mniej mięśnia a kg więcej tłuszczu. mój bilans na dziś, ogólnie ostatnia rubryka to dwa posiłki, więc wychodzi 4. Muszę coś zacząć działać w tej kwestii żeby spalac tłuszcz a nie mięśnie i od razu zapytam czemu tak się dzieje? Ogólny bilans dnia, to: białko - 104, 42 ; tłuszcze: 51, 81; Węglowodany: 117, 76. Energia: 1212,6 ... + warzywa do każdego posiłku. Bardzo proszę o pomoc :) teraz bd czesciej na forum mam nadzieję to bd słuchała pilnie wskazuwek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
dostalas wczesniej wskazówki i nie wyciągnelas wniosków, a efekt jest taki jak napisalas powyzej. Dlaczego w dalszym ciągu z premedytacją i uporem maniaka się glodzisz? Twoj metabolizm leży martwym bykiem. Póki nie zaczniesz jesc, jak kobieta, a nie dziecko, póty bedziesz rujnowala go dalej i modliła sie za jakis czas, zeby kilogramy nie wracały w tempie błyskawicy

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 574
Dobrze już poprawiam. ciągłe życie w biegu stąd nie mam zbytnio czasu ani na regularność posiłków ani w ogóle na jedzenie. ale chcę coś z tym zrobić. mój jadłospis na jutro... i kwestia ostatniego posiłku. w domu jestem dopiero ok 22 czy wtedy mogę zjeść tłustą rybę? tak późno? jeśli chodzi o mój trening to wygląda on tak: 5-10 min bieżnia + jakaś rozgrzewka, następnie ok 30 min trening siłowy na maszynach 3x15 powtórzeń + 15 min ok brzuszki + 40 min bieżnia... ogólnie przez dwa tyg ostatnie jadłam dużo więcej z tym że też zdarzyło mi się podjeść więcej węglowodanów, stąd też może być ten kg? czy tylko i wyłącznie nadal z braku kcal? do każdego posiłku dokładam ok. 250 g surówek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
to jest nadal głodówka, dodalas +/- 100kcal zaledwie. tluszczu jest o polowe za malo- podbij go to kcal pojdą w góre. nie boj sie tluszczu, to on odpowiada za zdrowie, hormony, metabolizm. posilki nie muszą byc regularne i ich ilosc nie musi byc 5-6. mozesz zjesc 2 czy 3, o dowolnych porach, zgodnie z BTW i kcal. trening mi sie nie podoba. jesli juz jakis czas cwiczysz na maszynach i nie jest to machanie, tylko wieksze ciezary, to zacznij trening na wolnych ciezarach i popros jakiegos ogarnietego pakera/trenera o nauke techniki martwego ciągu, przysiadów, wioslowania, push press, wyciskan, wypadów, etc.. taki trening stymuluje odpowiedzi hormonalne. brzuszki są zbędne, bo w cwiczeniach wielostawowych tez cwiczysz brzuch i to z duzo lepszym skutkiem.

weź trening NR 1 z tego linka i zacznij trenować:
https://www.sfd.pl/Treningi_siłowe_FBW_dla_Ladies_SFD-t840097.html 

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 574
Oki dzięki wielkie na pewno na siłowni zacznę go realizować. jeśli chodzi o jedzenie to dodałam 20 g odzywki białkowej do śniadania, 30 g migdałów i do tuńczyka dodam trochę oliwy z oliwek. teraz mi wychodzi B:166, 56 T: 58, 68 W: 128, 96 Kalorie:1569. już chyba lepiej prawda? Bardzo mnie pocieszyłaś tym jedzeniem w kwestii regularności, bo z tym mam odwieczny problem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
na cholere ci tyle białka? spokojnie starczy 130, ww ok.140-150 i reszta z tłuszczu do ok.1800 kcal. Na takim rozkladzie zdrowa kobieta spokojnie i skutecznie sie redukuje. poza tym trenujesz, wiec deficyt jak najbardziej jest zachowany. nie jedz ryb puszkowanych, bialko w prochu ogranicz do porcji dziennie, wywal otręby, nie wyrzucaj zoltek- są najcenniejsze w jajach. czemu jesz tylko kurze piersi? wszystkie miesa są jadalne, dodaj tluszcze: maslo, olej kokosowy, tluste ryby. włącz owoce, jedz duzo warzyw, zwlaszcza krzyżowych

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 574
A czy to jest normalne że po prawie 3 tygodniach moja waga w tłuszczu wzrosła o 2 kg a w mięśniach zmalała o 3? dziś robilam pomiary i niestety tak wyszło :( czy to jest możliwe dlatego że mój metabolizm musi się "naprawić" i póki co tkanka tłuszczowa rośnie ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomocy, jestem 20 letnim wielorybem :/

Następny temat

Dieta dla górnika - duże różnice temperatur, mało chęci do jedzenia

WHEY premium