SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc przy doborze diety.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1859

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Jak się odżywiałeś do tej pory? Ciężko określić daną ilość składników pokarmowych w diecie, nie mając o kimś pojęcia. To kwestia, którą najlepiej sprawdzić empirycznie - korygując na bieżąco dietę.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 951
Odżywiałem się dosyć chaotycznie- jak to młody człowiek. Miałem jednak już do czynienia wcześniej z dietą na masę(2g bialka, 4g wegli, 1g tluszczu na kg). Oczywiście w mojej diecie nie brakuje mleka, jaj, makaronów, witamin itp, zawsze starałem się coś tam zdrowego i 'wartościowego' dziabnąć :)

Póki my żyjemy, ona żyje też..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Co znaczy chaotycznie? Rozpisz swój jadłospis z dzisiaj.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 951
Chaotycznie czyli o nieokreślonych porach oraz nieokreślonej ilości kalorii i w nich zawartych.
Jak narazie posiłki co 2-3h.
8:30- 4x kromka z chleba razowego z serem 'gouda' pelnotlustym
11:00- serek wiejski na 'przekąskę'.
13:00- sałatka warzywna którą trzeba było zjeść ;d
15:00 czekam na obiad (makaron ok. 200-300g makaronu z sosem. Mozna rzec spaghetti).
TRENING okolo 16
po treningu szklanka cieplego mleka z miodem, po wypiciu zabieram się za jajecznice 4x jaj i serem.

Póki my żyjemy, ona żyje też..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 951
Podkreslam, ze nie mam jeszcze scisle ulozonej diety, takowa chce wlasnie z wasza pomoca ulozyc. Fundusze mam nieduze, dlatego bede katowal sie serkami wiejskimi, makrelami, tunczykami i odzywka bialkowa. W wyzej wymienionych posilkach jest sporo wegli, ktore oczywscie chce wyeliminowac. A weglowodany proste- calkowicie (no, po treningu jedynie)

Póki my żyjemy, ona żyje też..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82727 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699716
dobrze że to podkreśliłeś - bo tego nie można nazwać dietą
zacznij od czytanie tematów podwieszonych
skorzystaj z narzędzi ze strony potreningu.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 951
OK, zabieram się za czytanie. Ale jeśli jakiś pomysł wpadnie wam do głowy- proszę pisać!
Pozdrawiam

Póki my żyjemy, ona żyje też..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Dlaczego chcesz wyeliminowac węgle?

Zamiast czekać i układać dietę poprawiaj tę, którą masz aktualnie. Włącz do diety mięso i ryby, więcej warzyw, owoce, tłuszcze (!), produkty przetworzone zamień na te bardziej wartościowe.

Nikt nie powiedział, że to ma być rewolucja i budowanie odżywiania od nowa. Zdecydowanie lepszym wyjściem jest poprawa dotychczasowego jadłospisu. Nabiał - jednak staraj się ograniczyć, aniżeli bazować na nim. Podobnie z rybami z puszki/wędzonymi - lepszym wyjściem jest ryba świeża/mrożona. Z mięs np. wieprzowina wypada stosunkowo tanio, jeśli kasy nie ma zbyt dużo. Drób na promocji równiez można b. tanio dorwać.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 951
Bardzo wam dziękuje za odpowiedzi. Skerx w pierwszym poście napisałem na czym mi zależy, dlatego taki dobór(zmniejszenie stanowczo BF, następnie budowanie suchej masy mięśniowej). Codziennie będę jadł jakąś rybkę, jaja, serki. Niestety jestem w klasie maturalnej, możecie wierzyć lub nie, w dni robocze jestem zabiegany strasznie, i na przygotowanie posiłków również mam niewiele czasu. Zdaje sobie sprawę, że skazuje się teraz besztanie, ale wole chociaż starać się dbać o siebie i swój organizm, aniżeli miałbym chodzić co weekend skuty. Alkohol, słodycze (puste kalorie) odstawiłem całkowicie.

Póki my żyjemy, ona żyje też..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Posiłki częściowo możesz przygotować dzień wcześniej, żeby poświęcać mniej czasu w ciągu dnia. Eliminacja węglowodanów nie jest potrzebna, by pozbyć się tłuszczu, one również w diecie są potrzebne. Zadbaj o to, by dostarczać je z dobrym źródeł i nie będzie problemu. Osobiście ich udział w diecie na początek ustawiłbym na poziomie 30-40% i ewentualnie później kombinował.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta na mase do oceny!

Następny temat

Co zrobić

WHEY premium