SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podstawy układania diety - start str 2.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 103836

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 953


Płeć : kobieta
Wiek : 21
Waga : 64-65kg
Wzrost : 172
Obwód klatki : -
Obwód ramienia : -
Obwód talii : -
Obwód uda : 57
Obwód łydki : 37
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : -
Aktywność w ciągu dnia : praca "stojąco-chodząca"
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 2x w tygodniu aerobik, 2-3x spinning, czasem biegam (ostatnio rzadziej ze względu na długie zmiany w pracy w której chodzę lub stoję)
Odżywianie : staram się jeść zdrowo i walczę ze słodyczami
Cel : szczuplejsza sylwetka, głównie uda
Ograniczenia żywieniowe : -
Stan zdrowia : bardzo dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej : ćwiczenia w domu,aerobik,siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : -
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : -
Stosowane wcześniej diety : zmiana nawyków na zdrowsze + MŻ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 953
długo mnie nie było ale niestety nie mogłam;/;/
zamieściłam ankietę i zdjęcie i mam nadzieję że ktoś mi pomoże...
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bardzo ładna sylwetka i piękna talia, więc nie narzekaj
BTW, jak Obliques ustawi Ci trening, to ja mogę ustawić Ci dietę. Na początek zapoznaj się z tematem Qazara '10 wskazówek żywieniowych', jest w dziale fitness w postach podwieszonych.
A teraz pierwszy krok.
Źródła białka to dla Ciebie będą:
Jajka - rano na śniadanie
Mięsa i ryby - w ciągu dnia i okołotreningowo
Twaróg - tylko wieczorem.
Zacznij od ustawienia sobie porcji białka, czyli 2-2,5g/kgmc. Podziel to na 5 części mając na uwadze to co napisałem wyżej. Jak to zrobisz, to wpisz mi cały rozkład samych źródeł białka. Jak ułożysz i wypiszesz białka, to zrobimy następny krok.
Nauczę Cię od podstaw jak układać sobie dietę i za 2-3 tygodnie nie będziesz potrzebować niczyjej pomocy

Zmieniony przez - Morales_37 w dniu 2009-08-31 09:14:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 953
"Zacznij od ustawienia sobie porcji białka, czyli 2-2,5g/kgmc"... 2-2,5g/kgmc - nie bardzo to rozumiem, pierwszy raz układam w ten sposób diete i sie nie orientuję..
jajka jem zawsze na śniadanie(jajecznica,omlet), obiad to chude mięso z warzywami (musze częściej jeść ryby) a kolacja(którą bardzo często jem na szybko w pracy) to zazwyczaj serek wiejski, twarożek z jogurtem naturalnym
dzięki za komplement ja na swoją sylwetkę nie narzekam tylko mogłaby być trochę szczuplejsza, trzeba nad tym popracować.a co do talii to godziny spędzone przed tv kręcąc zawzięcie hula hopem opłaciły się
zabieram się za czytanie tych 10wskazówek...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie. Zapomnij na chwilę o tym co teraz jesz. Ja nie chcę tego wiedzieć. Chcę abyś zaczęła od zera układać dietę.
To o co pytasz to 2 do 2,5 grama białka na kilogram masy ciała. Warzysz 65kg, czyli białka musi być w granicach 130 (65 x 2) do 160 (65x2,5 , zaokrąglone jak by ktoś chciał się czepiać) gram na dobę.
Rozpisuj białka
EDIT.
Jak czegoś nie wiesz to pytaj. Powiem Ci wszystko co chcesz wiedzieć.

Zmieniony przez - Morales_37 w dniu 2009-08-31 09:52:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 953
czyli mam rozpisać ile białka w poszczególnych posiłkach?
...
Napisał(a)
Usunięty przez Morales_37 za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pomagam jej bo:
a. bo chcę temat później wrzucić do linków jako przykład
b. bo się dziewczyna wysiliła i wrzuciła ankietę ze zdjęciem i mogę ocenić sylwetkę
c. bo nie pomagam ludziom którzy piszą: pomóżcie bo nic nie wiem
d. bo nie pomagam ludziom którym nie chce się podawać informacji o sobie
e. bo to mój prywatny czas i to ja decyduję co z nim robić
f. bo tak chcę
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jowitka198, masz rozłożyć to białko na 5 posiłków i wypisać mi ile gram danego produktu wrzuciłaś do posiłku. Np 150g piersi z kuraka z podaniem pory posiłku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 953
ok ok, jestem w trakcie rozpisywanie
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan odżywiania do oceny

Następny temat

Dieta wasza opinia.

WHEY premium