SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podstawy układania diety - start str 2.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 103835

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 58
no to poprawiam co napisalam i juz mam kolejne pytania:

7:00 owsianka 40 g i porcja odzywki proteinowej czyli 30 g bialka i kawa oraz tran w kapsulkach.

czy jesli wazywa mi tu nie pasuja to moge dodac suszonego owoca? bo jak tu dodac warzywo do owsianki ?

jesli nie moge owoca to wole zamienic ten posilek na 2 bialak z jajek z pomidorem zielona papryczka i cebulka jako jajecznica. plus ten tran w kapsulkach.

9:00 puszka tunczyka z wody i brokuly na parze - to posilek potreningowy wiec nie daje tluszczu. ( zamienilam z tego jablka i prochu) lepiej?

11:00 kawa


12:00 pasta brazowa lub brozowy ryz 50g, 150g kurczaka i 150 g wazyw (pomidor/ szpinak/ brokula/ zielona fasola) - jedno z wymienionych. plus luzeckza oliwy z oliwek i apple vinegar.


16:00 jablko i porcja odzywki proteinowej czyli 30 g bialka

Warzywa i zdrowe tłuszcze

20:00 zielona fasolka 150 g i biala ryba 150 g lyzka oliwy z oliwek i apple cider vinegar - nie znam polskiej nazwy - sorry :(





Co do zamiennikow:
ryz brazowy/ pasta brazowa/ soczewica / pieczywo brazowe taki niemiecki pelnoziarnisty chleb....


ryby to zjadam zamiennie :
tunczyka z puszki z wody/ tilapie mrozona/ losos mrozony/ tunczyk mrozony/ oraz inne biale ryby/ jadam rowniez ryby surowe ale tylko tunczyka i lososia.

no i z tymi surowymi rybami mam pytanie. jadam je jako sushi wiec dodaje sojowego sosu oraz imbiru.... czy to moze byc tez w mojej diecie?


a co do tych tluszczy to czemu one maja sluzyc. bo ze musze to juz wiem ale dlaczego ? czytalam o spowalnianiu wchlaniania bialka ale nie do konca rozumiem zaleznosc tluszczu od pory dnia.... moglabym poprosic o wyjasnienie?

co do sylwetki to dziekuje za mile slowa - chodzi mi o zbudowanie miesni wiec sama sylwetka nie narzekam ale chodzi mi o super wyrzezbione miesnie ktorych oczywiscie tam nie mam :)

Poza tym przy takim jdzeniu to ile ja kalorii zjadam? jak sie do tego obliczania zabrac?
ile ja bialka dostarczam i a ile reszty? jak to mam obliczyc?
Morales pomozesz prosze?

No i ostatnie.... nie chce przytyc ani sie rozrosnac... chce sie wyrzezbic i zbudowac ramiona i ladne plecy.... o brzuchu nie musze wspominac i nogach bo to podstawa :)

Dziekuje za wszelkie odpowiedzi.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 58
Halo ? wszyscy znikli ?

:(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
KOlezanko powinnas zalozyc swoj wlasny post a nie podpinac sie pod czyjs, jest tak latwiej cokolwiek szukac i lateiej o porade.

Polska nazwa apple cinder to po prostu ocet jabłkowy

Zmieniony przez - obliques w dniu 2010-01-08 09:51:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
- nie wpisuj kawy jako posilku, to napoj nie musisz go uwzgledniac.
- suszone owoce to bardzo duzo weglowodanow prostych, mozesz dawac ale uwazj na te ilosci, zreszta warzywa sa lepsze od owocow pod wieloma wzgledami

- wszelkie przyprawy moga byc w diecie i nawet musza
- sciagnij sobie dzinnik posilkow , lub korzystaj z internetowych i bedziesz mogla wyliczyc kalorie, to co piszesz to bardzo mala ilosc kalorii.

Jeszcze nie zaczelas a juz nie chcesz sie rozrosnac, w ogole to stawiaj na wieksza ilosc bailak reszta moze byc, ale generalnie liczy sie zdrowe odzywiania, posilki "potreningowe- przedtreningowe" sa owszem klasyczne ale nic sie nie stanie jak nie bedziesz przestrzegac ich zasad i dasz i tluszcz i warzywa.
Dieta to jeden element, ale drugi to trening, ile go masz i jaki, bo od tego tez bedzie zalezec kalorycznosc diety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 58
dziekuje za info.
A czy mozemy wydzielic stad posty jako odrebny temat czy teraz musze zalozyc nowy?
jesli zaloze nowy to trudno bedzie sie zorientowac o czym jest rozmowe i skad sie wziela.

trening zaczelam 3 razy cardio 3 razy silowy 1 dzien odpoczynku / tydzien
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
a jak wyglada silowy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1606 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10034
bikinggirl: no jak to bedzie trudno sie zorientowac? a myslisz, ze jak teraz twoj watek zaczal sie w temacie o ukladaniu diety, ktorego autorka jest jowitka to kazdy wie o co chodzi, wie gdzie cie szukac itd?
mysle, ze o twoich probach ukladania diety i konsultacjach w tm temacie wie max 5osob

zaloz nowy temat tu albo dziennik treningowy bo widze, ze masz zamiar zajac sie tym wszystkim na powaznie. w dziennikach wiecej osob zajrzy i doradzi. mozesz przestawic sie w skrocie, wrzucic fote, wrzucic propozycje diety z prosba o opinie i smialo zapytac o trening, na pewno otrzymasz pomoc
nie wydaje ci sie, ze taki oddzielny dziennik z informacjami i radami tylko dla ciebie bedzie lepszy i czytelniejszy?

polecam dziennik i na pewno bede odwiedzal, pozdro

Nie krępuj się z tym SOG'iem, no dalej!

http://www.sfd.pl/WPC_fan/Blog/Redukcja-t543349-s22.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 58
Dziekuje tak tez zrobie. poszukam dzialu i zaloze. pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1606 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10034
dziel: Dzienniki treningowe dla poczatkujacych

Nie krępuj się z tym SOG'iem, no dalej!

http://www.sfd.pl/WPC_fan/Blog/Redukcja-t543349-s22.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 126
Witam, mam 1 pytanie. Jesli obliczylem sobie calkowite zapotrzebowanie kaloryczne uwzgledniajac 60min biegu 5x/tydz i wyszlo mi 2640kcal to przydiecie redukcyjnej powinienem to jakos obnizyc?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan odżywiania do oceny

Następny temat

Dieta wasza opinia.

WHEY premium