SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podbicie kalorii na redukcji

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2363

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 182 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8191
Teraz utrzymuje takie co przed zaczęciem redukcji miałem i podnoszę cały czas tyle samo z różnica 2 czy 3 powtórzeń w ostatniej serii
A na roztrenowaniu rozumiem że mam zejść na jakieś małe obciążenia i chodzi mi czy już po tym roztrenowaniu mogę od razu wrócić na te co mam teraz czy jakoś stopniowo zwiększać


Zmieniony przez - rafen w dniu 2020-10-09 13:07:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76043 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754908
Ok. Już rozumiem co masz na myśli. Jeżeli utrzymujesz w czasie redukcji wyniki siłowe, to bardzo dobrze. Jest to najlepsze co może być w celu ochrony naszych mięśni na ujemnym bilansie kalorycznym. Niestety przy dłuższej redukcji i zmniejszaniu kalorii oraz masy ciała, z reguły siła spada. Warto jednak robić wszystko aby ją utrzymać w jak największym stopniu.

W czasie strategicznego roztrenowania wykonujemy lekkie treningi. Niektórzy nawet odpuszczają całkowicie. Są różne możliwości. Po powrocie, w zależności od treningu jaki będziemy wykonywali wracamy na około 80% tego co było wcześniej progresując stopniowo.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
wszystko zależy od zaawansowania.
Są 2 sposoby na deload albo zmniejszasz objętość ( liczba serii, ćwiczeń, metody intesyfikujące ) albo zmnniejszasz intesywność czyli % CM

Osobiście jestem za zmniejszaniem objętości, a cięzary zostawić wysoko i tylko 1-2 serie ale szkół jest wiele
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 182 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8191
Dobrze mówiłem że wyjdzie z tego 2 miesiące tylko teraz nie wiem czy nawet w tym się wyrobię bo jeszcze tydzień a brzuch dalej nie docięty ;)
Miałem przerwę od treningów na 2 tygodnie bo grypa mnie dopadła a później męczył mnie kaszel więc ćwiczyć się nie dało i wtedy właśnie odczułem pierwsze efekty redukcji bo siła spadła trochę ale kalorie dalej trzymałem
Waga i pas zmierzone 4 listopada to 71.6kg/80.5cm i w między czasie był okres tygodnia kiedy pas się nie zmienił więc po prostu zszedłem na 2200 kcal i nie wiem czy to dobre rozwiązanie ale się ruszyło więc dla mnie na plus
Kolejne mierzenie w czwartek zrobię ale widzę że przez tydzień bardziej się brzuch zarysował więc możliwe że idzie jak trzeba
Od początku redukcji nie robię żadnego cardio jedynie to co spale z kroków w robocie (7-8k) dlatego uciąłem z kalorii. Chyba tak można? Bo wiem że zwykle mówią żeby cardio dodać a dopiero później ciąć kalorie dalej
Podsumowując w 1.5 miesiąca -6.5kg i -9.5cm w pasie i to bez cardio :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Oczywiście że tak, cardio to tylko narzędzie, ale równie dobrze można robić kroki czy kalorie obcinać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76043 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754908
Oczywiście cardio nie jest niezbędne w celu uzyskania efektów redukcji tkanki tłuszczowej. Szczególnie nie będzie zalecane jeżeli ktoś ma już wysoką aktywność fizyczną, np. wykonując ciężką pracę fizyczną. Z tego co pisałeś właśnie taką masz, więc nie ma takiej potrzeby. Niepokoi jednak ilość kalorii jaką spożywasz. 2200 dla mężczyzny trenującego i mającego pracę fizyczną to już ostateczność na dwa ostatnie tygodnie redukcji. Warto przemyśleć jej zakończenie i wprowadzenie strategicznego roztrenowania.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 182 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8191
Do kalorii już się przyzwyczaiłem więc jakoś bardzo mi nie przeszkadzają tylko musiałem z 4 dni treningowych na 3 się przerzucić i uciąć w niektórych ćwiczeniach ostatnią serię
Wcześniej przy pierwszych tygodniach nieraz w nocy czułem że głodny jestem ale teraz już mi przeszło więc te 2500 czy 2200 różnicy mi nie robi
Sam chciałbym skończyć to w ciągu 2 tygodni ale jak już tyle redukcji minęło to chce zrzucić ile się da bo wciąż jakaś mała ilość przykrywa mi brzuch a chce żeby bez naciągania skóry ta kratę było widać i tak myślę że do 2.5 miesiąca to max będę ciągnął
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Próbuj i kombinuj, to ciężka i długa droga, ale warto
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76043 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754908
Tu nie chodzi o to czy Ty się przyzwyczaiłeś do małej ilości kalorii i nie jesteś głodny. Głód niekoniecznie jest dobrym wyznacznikiem tego ile powinniśmy jeść. Są kobiety, które nie potrafią zjeść 1000 kalorii w wyniku głodówek. Z drugiej strony takie osoby, które zjedzą ogromne ilości i mógłby więcej. Długotrwałe spożywanie głodowych ilości kalorii niesie za sobą ryzyko spowolnienia metabolizmu, a z czasem problemów hormonalnych. Dlatego też można zjeść do takich ilości jedynie na samą końcówkę cyklu redukcyjnego.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 182 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8191
A to o tym wiem bardziej mi chodziło, że teraz na tą końcówkę bo już można tak to nazwać te 2200 nie zrobi mi jakieś różnicy i chce jak najszybciej na zero wrócić
Teraz już nie zostało zrzucanie tylko bardziej docięcie, bo widzę po żebrach że jakaś resztka została dlatego mówiłem że max 2-3 tygodnie jeszcze i wtedy wyjdzie 10 tygodni redukcji
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Koktajle warzywno-owocowe. Kiedy wypić?

Następny temat

Słodycze vs chrom

WHEY premium