SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początkujący potrzebuje pomocy

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1835

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 93
Wiek: 16
Wzrost: 176 cm
Waga: 60 kg
Staż na siłowni: początkujący
Aktywność sportowa: Trenuję piłkę nożną od 3 lat. Dwa/Trzy treningi w tygodniu + mecz

Witam. Pod koniec grudnia kupiłem Ławeczkę + gryf prosty (10kg) oraz talerze-łączna waga 25kg. Niedługo mają dojść nowe 2x 10kg. Na nogi mam dodatkowy odważnik 25kg (na sztandze nie zawiesi się bo on nie służy do ćwiczeń, ale można go wykorzystywać)
Niestety nie mieszkam w mieście i zbyt czasochłonne jest dojeżdżanie na siłownie. Za 3 miesiące rozpoczynam sezon piłkarski.
Chciałbym do tego czasu wzmocnić swoje mięśnie. Oczywiście ćwiczyć chcę do czasu aż zbraknie mi motywacji albo zdrowia.

Stażu praktycznie nie mam, w szkole chodziłem na wf'ach na siłownie i trochę mi się plecy wyrobiły (bo nikt na tym stanowisku nie pracował). Nogi mam dosyć silne (tak mi się wydaje). Prostowanie nóg na maszynie do trenowania mięśni czworogłowych ud - na tym 80kg mogę podnieść (więcej nie było), a seriami to raczej po 50kg. Klatę mam słabą, robiłem pompki 1,5 roku temu, max 60 więc lipa. Od tego czasu raczej nie pracowałem. Jeżeli chodzi o brzuch to też są problemy. Przez jakiś czas robiłem brzuchy, dziennie ponad 300. Robiłem je źle... mam teraz bardzo słaby kręgosłup, po 15min klęczenia w kościele, pocę się.

Chciałbym aby ktoś mi mógł rozpisać jak mogę ćwiczyć bezpiecznie i dobrze na tym co mam(+hantle 2x 5kg). Paralitykiem nie jestem, ale mam świadomość że dużych ciężarów dźwigać nie mogę. Jestem chyba także ektomorfikiem. Mimo diet które opracowywał mi kolega (studiuje dietetykę, jakoś tak) nie tyje. Od 4 lat waga 60kg.




Zmieniony przez - Barrozo w dniu 2015-01-02 19:23:52
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
na czym ty chcesz rosnąc, no i twój kolega-dietetyk niech sie jeszcze dużo uczy skoro to ci rozpisał i obiecywał +1,5 kg na miesiac ;)

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2360 Napisanych postów 30612 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270731
w kościele to się pocisz boś grzesznik

Slaby pomysł z " ćwiczyć chcę do czasu aż zbraknie mi motywacji albo zdrowia. ".....
W podwieszonych postach są propozycje treningow, widziałeś? Moze skorzystać z któregoś?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Zdrowie to Ty masz sobie treningiem poprawiać, a nie psuć.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 759
brzuszki to nie za dobry wybór na trening brzucha... mnóstwo jest ćwiczeń a ludzie i tak robią kilkaset brzuszków ;d jak chcesz wzmocnić brzuch to dobierz ćwiczenia tak żeby zaangażować wszystkie znajdujące się tam mięśnie. Jak chcesz trening na nogi pod piłkę nożną to pisz na priv.

Zanim coś osiągniesz, musisz czegoś od siebie oczekiwać. (Michael Jordan)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 93
Wiem, właśnie o to chodzi aby jakoś z głową ćwiczyć. Ale po tych brzuszkach wolę się dopytać niż samemu eksperymentować. Zaraz poczytam inne propozycje bo dużo tego jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 93
Jakiejś wiedzy nabrałem. Mam 2 pytania:
1. Co sądzicie o trenowaniu rano i wieczorem? Przed szkołą o 6 i po szkole o 18. Inne partie mięśni codziennie przez 5 dni roboczych.
2. Trening łydek. Jakieś sprawdzone sposoby? Czy ćwiczenie z plecakiem na plecach(7kg) i wzniosy na palcach mogą dać większy efekt?



Zmieniony przez - Barrozo w dniu 2015-01-02 23:17:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
1) Ćwicz najlepiej 4x dziennie, 7x w tygodniu... Starczą trzy dni treningowe w tygodniu.
2) Trening Szoprexa sobie znajdź, jak szukasz super metod.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 93
Venc1Lq
1) Ćwicz najlepiej 4x dziennie, 7x w tygodniu... Starczą trzy dni treningowe w tygodniu.
2) Trening Szoprexa sobie znajdź, jak szukasz super metod.



1. Chodzi o to, że są takie plany treningowe. Bodajże w Gimnazjum nr.48 im Jana Pawła II w Wawie(szkoła sportowa), młodzież ćwiczy 9 razy w tygodniu w szkole (przed i po lekcjach) oraz w piątek popołudniu w klubach. Oczywiście u nich technika przeplata się z siłą, ale i tak pewnie zmęczenie jest bardzo duże.
2. Dzięki

I mam jeszcze pytanie. Jakieś ćwiczenia na brzuch bez dużego obciążania kręgosłupa? 6W odpada. Wiem że dużo jest ćwiczeń na brzuch w internetach, ale nie mam wiedzy które bardziej szkodzą, które mniej. Najlepiej jakby to był trening który mogę wykonywać co drugi dzień przez jakiś dłuższy czas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 759
Najmniej kręgosłup obciążą wznosy nóg a tutaj masz cały plan treningowy https://www.sfd.pl/Legendarny_ABS_II-t180570.html 

Zanim coś osiągniesz, musisz czegoś od siebie oczekiwać. (Michael Jordan)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
nie porównuj szkół sportowych do swojego treningu;)
co do nóg i piłki noznej to z doswiadczenia wiem ze piłkarze, zwłaszcza amatorsko grający maja, przygórcze całego łańcuch tylniego, wiec skup sie na poprawie tych parametrów jak i mobilnosci w stawach, bo w niedługim czasie mozesz skonczyc z kontuzją
co do treningów to żadne 2 x dziennie, koledzy wczesniej pisali dobrze 3 x tydzień wystarczy
co do jedzenia to pokaz przykładowy dzien - co jesz i kiedy

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 93
Oki.
Przed szkołą: I śniadanie: 1 kromka +masło, miód
W czasie szkoły: 2 kromki +masło, szynka, Grzesiek 36g, Sezamki z miodem 30g
Obiad po szkole; 7 pierogów/ 100g ryżu + indyk ~100g/Pierś z kurczaka (bywało różnie)
Po południu: Chałwa 100g, pomarańcza, jabłko, 2 kabanosy + 1 kromka
Przed kolacją: orzechy lub jajecznica (2 jajka)
Kolacja: 3 kromki miód/wędlina, 2 szklanki mleka

Miałem ładnie rozpisane co ile kcal ma, ale niestety efektów to nie przynosiło (miało być 1,5kg/na tydzień w czasie kiedy nie ma treningów czyt. grudzień) i wywaliłem. Nadal jem chałwy, grześki, sezamki codziennie bo full tego zostało. Reszta też się zgadza oprócz orzechów, kabanosy rzadko.
Mogłem czegoś zapomnieć ale raczej nie.





Zmieniony przez - Barrozo w dniu 2015-01-03 18:19:20
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomoc w planie.

Następny temat

Jakie proste ćwiczenia w domu na klatę i brzuch...

WHEY premium