SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pośladki - jak je rozbudować?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 352

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 102
Dzień dobry.
Po przeanalizowaniu różnych artykułów w internecie na temat wyglądu sylwetki i kształtu pośladków , moje niestety pasują do typu kwadratowego/prostokątnego, czyli nie mam za bardzo wcięcia w talii, biodra w ogóle się nie odznaczają, poprostu jakby wszystko w prostej linii. Jest to dla mnie problem nawet przez to, że ciężko mi dobrać odpowiednie ubrania, szczególnie spodnie, w których wyglądam bardzo źle-pośladki wyglądają na zupełnie spłaszczone no i te proste biodra :/ Często jeźdżę rowerem, już zaczynam myśleć, czy może powinnam przestać bo za dużo kalorii spalam?Tygodniowo to ok. 100km., a teraz ze względu na pogodę będzie na pewno mniej. Próbowałam robić przysiady bułgarskie, ale jakby to ująć- trochę mam problem ze stabilnością przy robieniu tego ćwiczenia, trochę jakby ucieka mi noga, chwieje się , możliwe, że robię je nie do końca poprawnie. Drugie ćwiczenie to przysiad sumo z obciążeniem- mam w domu tylko 2 hantle po 2 kg , nie wiem czy to w ogóle coś da, czy zakupić coś cięższego?Mam jeszcze gumę oporową, robię z nią wymachy nóg. Proszę o poradę ile razy w tyg. mogłabym te 3 ćwiczenia wykonywać, żeby było coś widać albo inną propozycję ćwiczeń :) pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6270 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Oprócz sugerowanych zmian w planie treningowym, polecam również udać się do działu odżywianie i zaznajomić z podstawowymi zasadami diety zbilansowanej. Następnie założyć temat, wypełnić dokładnie formularz ankiety działu i obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne organizmu z dokładnego wzoru. Pomożemy Tobie ułożyć dietę pod Twój organizm i cel treningowy. Więcej w artykułach poniżej:

https://www.sfd.pl/Odżywianie_i_Odchudzanie-f10.html

https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne__jak_je_wyliczyć-t276436.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160535 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234798
Witaj,
nie martw się o swój typ sylwetki. Każdy ma inny kształt ciała i ważne jest, aby go zaakceptować i zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Nie ma jednego idealnego kształtu pośladków, a to, co się podoba jednym ludziom, może nie podobać się innym:)

BYc może TWoje obecne treningi mięsnie pośladkowych wymagają pewnych zmian, aby lekko poprawic kształt pupy. Bys musiala opisac jakdo tej pory trenujesz.Jazda na rowerze to świetny sposób na spalanie kalorii i poprawę kondycji, ale nie wystarczy, aby zbudować mięśnie pośladkowe. Rower angażuje głównie mięśnie czworogłowe uda i łydek, a mięśnie pośladkowe są używane tylko jako stabilizatory. Aby zwiększyć masę mięśniową pośladków, musisz wykonywać ćwiczenia oporowe, które wymagają większej siły i napięcia mięśniowego. Nie musisz się obawiać, że spalisz za dużo kalorii na rowerze, jeśli dostarczysz swojemu organizmowi wystarczająco dużo białka i węglowodanów, aby wspomóc regenerację i wzrost mięśni.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160535 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234798
Próbowałam robić przysiady bułgarskie, ale jakby to ująć- trochę mam problem ze stabilnością przy robieniu tego ćwiczenia, trochę jakby ucieka mi noga, chwieje się , możliwe, że robię je nie do końca poprawnie.
mozliwe ze jest to tez wina slabo rozwinietych posladkow :)


Drugie ćwiczenie to przysiad sumo z obciążeniem- mam w domu tylko 2 hantle po 2 kg , nie wiem czy to w ogóle coś da, czy zakupić coś cięższego?
cwiczenie jets jak najbardziej OK jednak 2 kg to jest nic niestety, tutaj trzeba by bylo znacznie podniesc obciazenie, aby posladki rozbudowac. Rowniez dobra jest odmiana martwego ciagu sumo

Mam jeszcze gumę oporową, robię z nią wymachy nóg.
to jedynie na uzupelnienie treningu

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 102
TomQ-MAG
Próbowałam robić przysiady bułgarskie, ale jakby to ująć- trochę mam problem ze stabilnością przy robieniu tego ćwiczenia, trochę jakby ucieka mi noga, chwieje się , możliwe, że robię je nie do końca poprawnie.
mozliwe ze jest to tez wina slabo rozwinietych posladkow :)


Drugie ćwiczenie to przysiad sumo z obciążeniem- mam w domu tylko 2 hantle po 2 kg , nie wiem czy to w ogóle coś da, czy zakupić coś cięższego?
cwiczenie jets jak najbardziej OK jednak 2 kg to jest nic niestety, tutaj trzeba by bylo znacznie podniesc obciazenie, aby posladki rozbudowac. Rowniez dobra jest odmiana martwego ciagu sumo

Mam jeszcze gumę oporową, robię z nią wymachy nóg.
to jedynie na uzupelnienie treningu




Bardzo dziękuję za odpowiedź :) Co do moich "treningów" to ćwiczę 3-4 razy w tygodniu i robię wtedy np. z 50 przysiadów (bo to mi najlepiej wychodzi :/),ok. 30 wymachów nogą z gumą oporową (tutaj się troszkę pod koniec męczę, dlatego jest ich mniej :/), a przysiady bułgarskie jestem w stanie zrobić z10 na każdą nogę, potem zmiana nogi i tak z 3-4 razy. Nie jest tego dużo, ale od czegoś trzeba było zacząć, stąd takie pomysły na ćwiczenia ;) Mam jeszcze orbitreka ,kiedyś ćwiczyłam np. 30 min dziennie , ale to tylko działało na podniesienie pośladków , a nie powiększenie, wiec z tym raczej dam sobie spokój :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160535 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234798
no to niestety ciezko bedzie zbudowac posladek wykonujac tak duza ilosc powtorzen :)
miesien msimy odpowiendio przeciazyc najlepiej poruszac sie w umownych granicach tzw. hipertrofii miensiowej czyli te 8-12 ruchow wyjsciowo dla treningu. Ciezko bedzie mocno rozbudowac pupe bez ciezarow. Jedynie mozna wtdy popracdowac nad ewentualna jednroscia miesnia, ale nie bedziemy go modelowac pod katem szkatlu, czy tez wielkosci :) Tutaj zdecydownaie trzeba bedzie pomyslec o tym, aby jakies ciezary dolozyc

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 102
TomQ-MAG
no to niestety ciezko bedzie zbudowac posladek wykonujac tak duza ilosc powtorzen :)
miesien msimy odpowiendio przeciazyc najlepiej poruszac sie w umownych granicach tzw. hipertrofii miensiowej czyli te 8-12 ruchow wyjsciowo dla treningu. Ciezko bedzie mocno rozbudowac pupe bez ciezarow. Jedynie mozna wtdy popracdowac nad ewentualna jednroscia miesnia, ale nie bedziemy go modelowac pod katem szkatlu, czy tez wielkosci :) Tutaj zdecydownaie trzeba bedzie pomyslec o tym, aby jakies ciezary dolozyc


Oki :) myślałam, że im więcej powtórzeń , tym lepiej, bo więcej się ćwiczy...czyli to tak nie działa;] a ile kg musiałby mieć na początek taki ciężar ? Jeśli ma to znaczenie, to mam 172cm i ważę 57. Kiedyś podniosłam w sklepie sportowym 10kg i to już było jak na mnie dużo hahhaha
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33125 Napisanych postów 23198 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278126
Dobór obciążeń to kwestia tak mocno indywidualna ze nie ma jak komus obcemu doradzić z jakim obciążeniem ma lub powinien ćwiczyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160535 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234798
jw posladki sa bardzo silne, wszystkie ruchy wychodzace z biodra podnosza najwieksze ciezary w naszym, ciele.
Osobiscie bym polecal na start kupic sztange + 2 gryfy plus okolo 80 kg obciazenia jezeli chodiz o osobe pocztakujaca, kobiete :) w przypadku mezczyzn okolo 100-120 kg klamotow by moc sobie to montowac na rozne sposoby:)
jak opanujesz tehcnike takiegio glute bridge czy hip thrusta to szybko okaze sie, ze te 80 kg bedzie wykorzystane w przeciagu 3-4 miesiecy. Tutaj przewaznie kobiety 2x swoja mase ciala bez problemu podnosza

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 102
monkey22
Dobór obciążeń to kwestia tak mocno indywidualna ze nie ma jak komus obcemu doradzić z jakim obciążeniem ma lub powinien ćwiczyć

Oki, dziekuję :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 102
TomQ-MAG
jw posladki sa bardzo silne, wszystkie ruchy wychodzace z biodra podnosza najwieksze ciezary w naszym, ciele.
Osobiscie bym polecal na start kupic sztange + 2 gryfy plus okolo 80 kg obciazenia jezeli chodiz o osobe pocztakujaca, kobiete :) w przypadku mezczyzn okolo 100-120 kg klamotow by moc sobie to montowac na rozne sposoby:)
jak opanujesz tehcnike takiegio glute bridge czy hip thrusta to szybko okaze sie, ze te 80 kg bedzie wykorzystane w przeciagu 3-4 miesiecy. Tutaj przewaznie kobiety 2x swoja mase ciala bez problemu podnosza

ok , dziękuję :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6270 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Niestety, ale aktywność fizyczna, którą wykonujesz nie jest optymalna pod kątem kształtowania sylwetki i rozbudowy mięśni. Myślę, że właśnie tutaj, jak i prawdopodobnie w wybierze celu treningowego i całości Twojej diety leży problem. Sugeruję skupić na prawidłowym wyborze celu treningowego na podstawie wyglądu sylwetki z oraz ułożeniu planu treningowego zakładającego zakres powtórzeń hipertrofiiczny.

https://www.sfd.pl/art/Fitwoman_uroda_/Trening_siłowy_dla_kobiet_–_na_czym_nie_warto_się_koncentrować_na_początku_-a262.html

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening nóg do oceny

Następny temat

Aplikacja treningowa

WHEY premium