SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Połączenie Taekwondo Olimpijskie i Taekwondo ITF

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5320

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
Na stronach PZTO i PZ Taekwon-Do umieszczono komunikaty o współpracy obu związków.
(link http://www.pztaekwondo.pl/pzto/index.php?m=80&m_1=105&modul=1&id=556 / http://www.pztkd.lublin.pl)

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1133 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11993
Jak najbardziej na plus.
Jedni będą na bank czerpali dużo od drugich.
Oby udało się to u3mać.
I czekam na 1szych zawodników ITFu na Olimpiadzie ;)

Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność.

http://spameria.net/index.php 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 164 Wiek 3 lata Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10081
Czy ja wiem, nie podoba mi się taka fuzja. Wcześniej było WTF i ITF, mam nadzieje że nie zrobi się bigos, gdzie będzie namieszane wszystkiego po trochę i nikt nie będzie wiedział w praktyce co kiedy komu można. Nie podoba mi się te wciąganie czy nawracanie instruktorów ITF na WTF.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1057 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14447
Ani my (ITF) ani WTF tego nie chciał. "Kochany" Pan Giersz podpisał ustawę o likwidacji wszystkich związków sportowych po za olimpijskich i narobiło się kłopotu.

Oczywiście jest kupe plusów jak wspólny start zawodników, wzajemna nauka itp.
Na pewno chwile będziemy musieli się do siebie przyzwyczajać..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1933 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20224
"Kochany" Pan Giersz podpisał ustawę o likwidacji wszystkich związków sportowych po za olimpijskich i narobiło się kłopotu.

Kompletna bzdura, aż się zagłębię w tym linku podanym w uderzanych. Kiedy w końcu zaczna się zajmowac uchwałami ludzie związani z danymi kierunkami, wykształceni w nich. To coś w stylu giertychowskiej reformy szkolnictwa. Żal.

A co z Karate itd.??
Idę studiowac to pisemko

Zmieniony przez - nastic w dniu 2010-07-24 19:10:45

Zmieniony przez - nastic w dniu 2010-07-24 19:27:28

Ludzie nie karmcie trolli, szczególnie tych dużych. Bo to nienażarte z natury stworzenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1057 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14447
W przypadku wielu sportów walki problem ich nie dotyczy, ponieważ są zarejestrowani jako organizacja, a nie polski związek.

Przykładowo nie będzie to dotyczyło Polskiego Zrzeszenia Muay Thaj, ale dotknie to Polski Związek Kickboxingu (bo taki status mają), który jak się tylko mogę domyślić prowadzi pewnie rozmowy z Polskim Związkiem Boksu.
Kurde wyleciało mi z głowy, ale problem ma także kilkanaście innych dyscyplin nie związanych z SW.

Po prostu narobiono wielu ludziom tylko kłopotu. Zresztą wszyscy instruktorzy ITF, dostaliśmy już wymagane pisma do uzupełniania w kwestii podłączenia do WTF. Dodatkowo z ciekawostek mamy mieć "przeniesione" stopnie, także troche danów przybędzie jak zaczną lawinowo spływać wymagane dokumenty :P

Zmieniony przez - bonku5 w dniu 2010-07-24 19:44:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1933 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20224
Zmieniony przez - nastic w dniu 2010-07-24 20:42:06

Ludzie nie karmcie trolli, szczególnie tych dużych. Bo to nienażarte z natury stworzenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GizmoTKD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1884 Wiek 51 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21505
Współpraca, nie połączenie. Najkrócej mówiąc, oznacza to możliwość "szybkiej ścieżki" dla zawodników ITF chcących startować w WTF - ale i tak instruktorzy muszą wykupić licencje, potwierdzić stopnie itp. Ukłonem jest uznawanie uprawnień i mozliwość startu w dobokach ITF na zawodach niższej rangi.

Tyle że... kiedyś już tak kluby przechodziły z ITF na WTF. Doszkolenie, wykupienie licencji, uznanie uprawnień, potwierdzenie stopni. Jedyna różnica, że teraz będzie to z błogosławieństwem PZTKD i nikt za to nie wyleci - więc to już duży plus.

Z mojej strony - wszystko, co doprowadza do większej współpracy międzyorganizacyjnej, popieram. Zresztą PUT też prowadził rozmowy z PZTO, ale póki co punkty widzenia obu organizacji okazały się zbyt rozbieżne.

"Dan" Freestyle Taekwondo & Kickboxing - Emerytowany Doradca w "Stylach Tradycyjnych"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1057 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14447
Dokładnie opłaty licencje itp.. wszystko trzeba będzie przenieść. W zasadzie już nawet kwoty znamy bo niestety trzeba będzie wnieść opłaty za "nostyfikacje".

Ja osobiście mam mieszane uczucia.. bo ktoś podpisał głupią uchwałę i narobił kupe problemów. Natomiast z drugiej strony przez x lat związki nie mogły się dogadać ze sobą to teraz zostały "zmuszone".

Nie zmienia faktu to, że będą odbywać się nadal zawody i jednych i drugich tyle, że z pełną możliwością wymienności.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1933 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20224
Takie "odgórne pojednanie" wcale nie uważam za dobre. Gizmo, więc jak z PUT-em, oni mieli status związku? A co z PFT Gąsiora?

Ludzie nie karmcie trolli, szczególnie tych dużych. Bo to nienażarte z natury stworzenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1057 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14447
Polska UNIA Taekwondo jest stowarzyszeniem, więc ich to nie dotyczy. Tym bardziej PFT..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak sie nazywają kimona z tym znaczkiem?

Następny temat

odstęp czasowy w stacyjnym

WHEY premium