SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mistrzostwa Europy Kadetów - Taekwondo Olimpijskie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3462

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 191 Napisanych postów 4979 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35914




7 lipca w stołecznym mieści Gruzji - Tbilisi ruszyły 4 Mistrzostwa Europy Kadetów.
Do zawodów zgłosiło się 316 zawodników z 36 europejskich krajów.

Reprezentacja Polski
1. Adam Kowalski (UKS Taebaek Bielany) kat. -61kg
2. Patrycja Adamkiewicz (MUKS Białe Tygrysy Jarocin) kat. -41kg
3. Dagmara Hunold (UKS Jedynka Jarocin) kat. +63 kg
4. Marta Grabowsk (KS Rapid Śrem) kat. -51kg
5. Albert Millert (AZS OŚ Poznań) kat. -45kg
6. Karol Robak (AZS OŚ Poznań) kat. -53kg
7. Mikołaj Szaferski (AZS OŚ Poznań) kat. -57kg
8. Kamil Kwiatkowski (AZS OŚ Poznań) kat. +65kg
9. Magdalena Rochowiak (AZS OŚ Poznań) kat. -55kg





Od lewej: Mikołaj Szaferski, Marta Grabowska, Kamil Kwiatkowski, Magda Rochowiak, Karol Robak, Patrycja Adamkiewicz, Dagmara Hunold, Albert Millert, Adam Kowalski
źródło: AZS TKD Poznań


Terminarz walk Kadetów

Piątek, 8 lipca
1. Albert Millert (AZS OŚ Poznań) kat. -45 kg
2. Patrycja Adamkiewicz (MUKS Białe Tygrysy Jarocin) kat. -41kg

Sobota, 9 lipca
1. Karol Robak (AZS OŚ Poznań) kat. -53 kg
2. Mikołaj Szaferski(AZS OŚ Poznań) kat. -57 kg
3. Marta Grabowska(KS Rapid Śrem) kat. -51 kg

Niedziela, 10 lipca
1. Adam Kowalski (UKS Taebaek Bielany) kat. -61kg
2. Kamil Kwiatkowski (AZS OŚ Poznań) kat. +65 kg
3. Magdalena Rochowiak (AZS OŚ Poznań) kat. -55 kg
4. Dagmara Hunold (UKS Jedynka Jarocin) kat. +59 kg

Zmieniony przez - wirda w dniu 2011-07-10 20:55:42

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 191 Napisanych postów 4979 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35914
Mamy dwoje Mistrzów Europy!!

Złoci medaliści

Patrycja Adamkiewicz (MUKS Białe Tygrysy Jarocin) kat. -41kg
Albert Millert (AZS OŚ Poznań) kat. -45kg


Patrycja na drodze do zwycięstwa musiała stoczyć 4 pojedynki wygrywając kolejno z:

Włoszką - Francescą Radaelli (14:5) / eliminacja
Białorusinką - Aliaksandrą Stankevich (10:7) / ćwierćfinał
Brytyjką - Emily Watson (6:1) / półfinał
Chorwatką - Petrovic Anamarija (6:4) / finał

Albert
musiał wygrać aż pięć walk, kolejno z:

Izraelczykiem - Zaritsky Hilell (9:4) / eliminacja
Włochem - Crescenzi Simone (8:4) / eliminacja
Gruzinem - Kvartskhava Soso (14:8) / ćwierćfinał
Hiszpanem - Vicente Ramos Javier (13:1) / półfinał
Bułgarem - Danielem Turnov (8:5) / finał

Już jutro kolejny dzień zmagań Polaków.

Zmieniony przez - wirda w dniu 2011-07-08 22:35:15

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 211
pod zdjęciem u Alberta proszę o t w nazwisku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 191 Napisanych postów 4979 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35914
O co prosisz?

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 211
o poprawną pisownię nazwiska
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 191 Napisanych postów 4979 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35914
Nie zauważyłem :)
Poprawione.

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 191 Napisanych postów 4979 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35914
W sobotę Karol Robak został Wicemistrzem Europy Kadetów!

Karol na swojej drodze musiał stoczyć walki z:

Azerem - Farajov Nijat (12:8) / eliminacja
Belgiem - Radi Hicham (5:3) / ćwierćfinał
Białorusinem - Halizin Uladzislau (5:2) / półfinał
Francuzem - Alanem Salai (5:11) / finał

Niestety pozostałym reprezentantom Polski walczącym w sobotę nie udało się przebić przez eliminację.

Zestawienie z soboty:

Marta Grabowska (KS Rapid Śrem) kat. -51kg
Przegrana z reprezentantką Chorwacji, Teda Bersinic (8:23)

Karol Robak (AZS OŚ Poznań) kat. -53 kg (POWYŻEJ)

Mikołaj Szaferski (AZS OŚ Poznań) kat. -57 kg
Przegrana z reprezentantem Bułgarii, Stefanem Samardjievem tylko jednym punktem (3:4).

Zmieniony przez - wirda w dniu 2011-07-10 20:52:28

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 191 Napisanych postów 4979 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35914
Kolejny medal na MEK!

Tym razem brązowy krążek wywalczył Kamil Kwiatkowski

Kamil na swojej drodze musiał stoczyć walki z:

Słoweńcem - Peklaj Jure (3:0) / eliminacja
Gruzinem - Changelia Rati (6:5) / ćwierćfinał
Turkiem - Uzug Vedat (6:11) / półfinał

Pozostałym reprezentantom niestety nie udało się wejść do strefy medalowej.

Zestawienie z niedzieli:

Kamil Kwiatkowski (AZS OŚ Poznań) kat. +65 kg (POWYŻEJ)

Adam Kowalski (UKS Taebaek Bielany) kat. -61kg
Przegrana z Włochem, Spinosa Davide (11:12) / ćwierćfinał
Wygrana z Ukraińcem, Vladyslav Bondar (9:6) / eliminacja

Magdalena Rochowiak (AZS OŚ Poznań) kat. -55 kg
Przegrana z Turczynką, Celik Zeynep (4:15) - walka przegrana / ćwierćfinał

Dagmara Hunold (UKS Jedynka Jarocin) kat. +59 kg
Przegrana z Turczynką, Yumlu Ebru (5:17) / eliminacja

Niewiele zabrakło żeby Adam przeszedł dalej.
Niewątpliwie jest to największe osiągnięcie w historii PZTO w tej kategorii wiekowej.

Drużynowo Polska zajęła 4 miejsce, przed Nami były Francja, Rosja i Turcja.

Z pewnością tak duże osiągnięcia napawają optymizmem na przyszłe lata.

Zmieniony przez - wirda w dniu 2011-07-10 23:09:12

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 191 Napisanych postów 4979 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35914
Podsumowanie wyników

Piątek, 8 lipca
1. Albert Millert (AZS OŚ Poznań) kat. -45 kg / miejsce 1
2. Patrycja Adamkiewicz (MUKS Białe Tygrysy Jarocin) kat. -41kg / miejsce 1

Sobota, 9 lipca
1. Karol Robak (AZS OŚ Poznań) kat. -53 kg / miejsce 2
2. Mikołaj Szaferski (AZS OŚ Poznań) kat. -57 kg / miejsce 9-16
3. Marta Grabowska (KS Rapid Śrem) kat. -51 kg / miejsce 17

Niedziela, 10 lipca
1. Adam Kowalski (UKS Taebaek Bielany) kat. -61kg / miejsce 5-8
2. Kamil Kwiatkowski (AZS OŚ Poznań) kat. +65 kg / miejsce 3
3. Magdalena Rochowiak (AZS OŚ Poznań) kat. -55 kg / miejsce 5-8
4. Dagmara Hunold (UKS Jedynka Jarocin) kat. +59 kg / miejsce 9-16

Łącznie:
2 złota, 1 srebro, 1 brąz

Zmieniony przez - wirda w dniu 2011-07-10 23:12:19

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 191 Napisanych postów 4979 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35914
Link do artykułu na bushido24
http://www.bushido24.pl/?p=2953 

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GizmoTKD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1884 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 21505
Miło, że są medale. Gratulacje dla środowiska taekwondo olimpijskiego, bo potrzebuje tych medali bardzo...

Oby tylko nie wpaść teraz w euforię, bo to sukces duży, ale medale kadeckie - niech się przekuwają w sukcesy juniorskie i seniorskie...

"Dan" Freestyle Taekwondo & Kickboxing - Emerytowany Doradca w "Stylach Tradycyjnych"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mike Tyson o mistrzach z przeszłości

Następny temat

Jak nauczyć się bić

Wheya