SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plecy-kolejnosc

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3703

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Po ogolnej rozgrzewce (sklony, rozciaganie grzbietu, wyprosty)ktora w treningu kulturystycznym ma KOLOSALNE znaczenie szczegolnie podczas treningu plecow ja wykonuje jako pierwsze cwiczenie wioslowanie sztanga, pozniej na wyciagu (poziomym) lub sztangielkami, na koncu wyciagi pionowe wasko i szeroko.

Wykonywanie na koncu cwiczen w pionie ma za zadanie wyciagniecie miesni i kregow ktore obsiadaja uciskajac miazge miedzykregowa. Alternatywa jest dodatkowe wiszenie na drazku aby wyciagnac miesnie i kregi ale po co robic to dwa razy skoro mozna na poczatku dac na maxa swierzym miesniom na wolnym ciezarze (wioslowanie, martwy ciag) a potem pracowac nad detalami na wyciagach.
Takie jest moje zdanie i Michaila, juz o tym kiedys rozmawialismy - poza tym sprawdzilem to na sobie - zero boli kregoslupa i plecy tez sie prawidlowo rozwijaja.

Pozdrawiam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 6045 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40153
thx wszystkim za odpowiedz

Pozdrawiam,
NoRtOn

Pozdrawiam,
NoRtOn

*F*u*c*k* The Rest,We Are The Best

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1259 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9969
Ja z kolei jak bym wykonał pierwsze podciąganie sztangi to bym póżniej miał problem ze ściąganiem .Bardzo obciąża mi to biceps i nie mam siły.Dlatego preferuję tę kolejność.
POZDROWIENIA!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 9094 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 37391
1sza wersja jest lepsza jeśli głowny nacisk kładziesz na wiosłowanie, dolne partie pleców bedą dobrze rozgrzane.
To, że podciąganie trzeba wykonywać zawsze jako pierwsze to sranie w banie. Wszystko zależy od celu treningu. Można nawet nie robić podciągania wcale.



Kliknij, przeczytaj, jeśli masz coś ciekawego wklej :
https://www.sfd.pl/Topic.asp?topic_id=57405&forum_id=8&Topic_Title=&forum_title=Trening 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Pewnie ze nie trzeba robic podciagania w opadzie tak jak na klatke nie trzeba rozbic wyciskania sztangi - cwiczyc tez mozna.

Pozdrawiam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1259 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9969
Troszkę złe porównanie - Mawashi.
Zbyt drastyczne.A tak nawiasem mówiąc to jak nie masz przyrządów ,a chcesz zrobić wszystkie partie to co ....
Może w ogóle nie robić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Jakich przyzadow ? Jak masz sztnage, sztangielki i drazek to zrobisz wszystkie mozliwe partie miesniowe.

Dodatkowo do Twojej wypowiedzi, wole meczyc bicepsy (choc wykonuje podciaganie nachwytem) na wioslowaniu i martwym ciagu z duzym efektywnym ciezarem niz wykozystywac ich sile do sciaganiu na wyciagach (gdzie stricte ciezar jest juz dla mnie srednio wazny)

Pozdrawiam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1259 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9969
nie chodziło mi o kolegę o to jaki on ma sprzęt tylko ogólnie o ludzi ,którzy maja np. tylko hantle i drązek to co maja nie ćwiczyć ,bo nie mają sztangi wyciągów itp.
Mają tylko hantle i drązek można zrobić wszystkie grupy.Nie będę cię zanudzał wariantami ćwiczeń , bo zakładam ,że doskonale je znasz.

Co do plecó to ja robię podciąganie sztangi tak w środku ponieważ jest to ćwiczenie typowo masowe i ciężkie dlatego wykonuję najpierw np. ściąganie wąsko na wyciągu ,ążeby rozciągnąć najszreszy i dobrze go rozgrzać.Potem natomiast przechodzę dalej do podciągania sztangi w opadzie.Też robie nachwytem ,ale do momentu wejścia na bardzo duzy ciężar ,kiedy to robię max 6 powtórzen w ostatniej serii.
Jest to np. 100-110,a nawet i więcej kg wtedy robię tzw. klamrę chyba ,że mam haki.

POZDROWIENIA!!!



Zmieniony przez - TOPOR w dniu 2003-01-28 10:59:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
I do Kruszka - po Twojej wypowiedzi po przeczytaniu mojego artykulu o plecach to powiem Ci ze bardzo duzo srednio zaawansowanych wykonuje taki plan z wielkim powodzeniem i nie maja niedorozwoju w dolnych partiach plecow z powodu przetrenowania.

Zbyt czesto powielasz mity z gazet ktorych nie sprawdziles na sobie. Sciaganie na plecy do klatki czy karku nie jest tak do konca ogolnorozwojowe gdyz srodkowe i dolne czesci plecow sa bardzo slabo pobudzane w porownaniu do wioslowania sztanga - podciaganie na drazku jest dobre na szerokosc ale nie na Boga na cale plecy.

Ogolnorozwojowe na plecy to jest wioslowanie i martwy ciag, reszte dobierasz wedle potrzeb i mankamentow budowy. Piszesz jak bym Ci kiedys zle doradzil, sprawdz a potem wysnowaj teorie.

I jeszcze do napiecia w bicepsach przy treningu na plecy - poprawcie technike, nie jestescie zawodowcami a'la Dorian Yates ze 180 kg w wioslowaniu w opadzie.

Pozdrawiam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
OK Topor wiem ze taki uklad dziala ale nie moge sluchac jak ktos pisze o ROZWOJU plecow bez wioslowania czy innych podstawowych cwiczen. Mozna cwiczyc ale sam powiedz jakie sa przyrosty przy cwiczeniu na sztangielkach i drazku ? Jak takie rewelacyjne to pedze do supermarketu po drazek i sztangielki inapieram w spokoju w domu ... Twoje wymiary to chyba nie na takim planie sa zrobione co ?

Pozdrawiam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kaptury

Następny temat

początkująca do expertów

WHEY premium