SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plecy jak stodoła - czyli Godzilla kontratakuje %-)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 57411

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 255 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7199
Podciaganie na drazku szeroki (narazie z odciazeniem) 4x10-12
Przyciaganie linki wyciaggu do brzucha 3x10
Podciąganie końca sztangi w opadzie (z podparciem tulowia) 3x10
Opady tulowia lawce rzymskiej z obciazeniem 3x12

Krzych czy taki trening plecow bedzie optymalny, po plecach robie 9 serii bicpsa. Dzieki

Zmieniony przez - beret86 w dniu 2006-05-16 18:27:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7997 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 70855
ps. imo lepiej robic dynamiczniej (poczatkujacy) zalozmy z 60kg niz ma robic super dokladnie z 40kg -wzrosnie mu sila lepiej od tej 60 i wkoncu bedzeiz z ta 60kg robil dokladnie itd przeciez przy 40,60 czy nawet 80kg nie zbuduje wielkich plerów

Kudowa Zdrój noclegi hotele http://www.kudowazdroj.net 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
Dobra robota, art jest zwiezły bo taki ma być.Pomiędzy seriami - pozować przed lustrem! Bardzo wazne, do tego rozciąganie.Poszerza plecy..a pozowanie..wypycha łopatki ( uczy tego) i nadaje szerokosć..
Co do ustawienia łułowia etc. niedługo zaczynam test Kaizena - będa zdjęcia z treningów wiec będzie i omówienie pozycji jak komuś potrzebne
zdr.

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1312 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 20446
SOG
Wcisne te porady do treningu niedlugo 1 HST POzdro KRZych

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Kaczy1990 - lepszy taki drążek niż żaden, ale efekty da sporo mniejsze, bo to będzie po prostu inne ćwiczenie. Jeżeli nie masz kasy na zakup drążka - może spróbuj zrobić samemu, w zasadzie wystarczy kawał rury, który możesz wmurować w ścianę

Beret86 - Trening wygląda sensownie

Yarekbboy:

"wzrosnie mu sila lepiej od tej 60 i wkoncu bedzeiz z ta 60kg robil dokladnie"

Jak znam życie, to wtedy założy 80 i dalej będzie robił niedokładnie - a po kilku miesiącach błędy się utrwalą. Moim zdaniem na początku trzeba się nauczyć techniki i zrozumieć (poczuć) o co biega w danym ćwiczeniu. Zbyt szybkie dokładanie ciężaru często to uniemożliwia. Dlatego zalecałbym by najpierw porobić na tych 40 kilo, nauczyć się, wyczuć plecy - a potem można kombinować - ale wiedząc o co chodzi.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
Troche dolujace jest jak sie czyta ze 16sto latek podnosi z ziemi ciezary z kocim grzbietem...
Dlatego powinno sie chodzic na silownie. Machanie w domu bez doswiadczenia i porady moze zrobic spora krzywde.

A zdjecie tego goscia robiacego martwy z kocim jest w aktualnym KiF o ile sie nie myle. Zastanawiajace to jest, gosc przeciez gdzies trenuje, chyba nie w domu?

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Jeżli mnie pamięć nie myli - to na "animalu" widziałem filmik z gostkiem robiącym wiosłowanie w opadzie niemal w pionie (tak przynajmniej to wyglądało).

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 6988 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52689
Krzychu, nie wiem jak Ty, ale ja zaczalem czuc trenowane plecy dopiero po kilku latach treningu, w sensie kontroli napiecia itd - mysle ze do tego potrzeba masy miesniowej i polaczen na linii mozg-miesien i takie machanie malym ciezarem poczatkujacemu niewiele da, lepiej niech macha normalnym ale pod okiem fachowca ktory skoryguje bledy

wioslowanie niemal w pionie robi sie by spakowac czworoboczny (ale nie gorna czesc - kaptur, tylko dolna czesc przy lopatkach) - dobrze wchodzi

Zmieniony przez - FU w dniu 2006-05-17 08:22:39

-World belongs to strong and brutal-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
zgoda, tylko co do wiosłowania w pionie - tego typu niuans powinien być wyraźnie zaznaczony przy takim filmie, który niby ma być pokazowy.
My wiemy o co w nim biega, ale co będzie jak zobaczą go osoby nie mające doświadczenia i ćwiczące w domu?

Plecy chyba wyczułem jakoś stosunkowo wcześnie - ale moje plecy to osobna kwestia

Wszystko się właśnie rozbija o oszacowanie ciężaru "małego" i "normalnego".
Dla kogoś, kto waży 60 kilo - nawet 40 kilo w opadzie może być ciężarem zaporowym. Wiesz, że sam namawiam do stosowania dużych ciężarów przy treningu na plecy, ale chodzi mi o to, że robiąc ruchy oszukane - musimy wiedzieć, że są oszukane, a nie myśleć, że tak właśnie wyglądać powinny prawidłowe, bo co będzie, jeśli zaczniemy oszukiwać te już oszukane?

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
O, musze zapamietac. Ciezko robic ta czesc kaptura.

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening...

Następny temat

Mozna stymulowac wzrost?.

WHEY premium