SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plecy -> Poradźcie Coś

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2001

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 229 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4787
Hej co wy na to ?? Gdyż ostatnio zacząłem tak ćwiczyć i mi się spodobało ze względu na duże wyczerpanie po tylu ćwiczeniach. Mowa tu i treningu pleców. Trenuje plecy na jednej sesji z Bicepsem.

Wykonuje następujące ćwiczenia:
- wiosłowanie w opadzie tułowia 4 s 10 p
- podciąganie hantla w oparciu o ławkę 3 s 10 p
- „dzień dobry" 3 s 10 p
- martwy 3 s 10 p
- unoszenie tułowia z opadu 3 s 10 p

Nie podciągam się bo nie mam zabardzo gdzie nas siłce tego zrobić(taka piwniczna siłka z dużą ilością wolnych ciężarów).

Trenuje kilka lat(dane w profilu ), ale zawsze miałem problem z plecami. Celem treningu powinna być masa, ale jakoś tak mi się spodobało. Czy takie ćwiczenie ma jakiś sens czy tylko wyczerpanie wytrzymałościowe?? Poradźcie coś, bo zawsze miałem problemy z tą partią. Tylko bez maszyn bo nie mam dostępu. :D

Z góry dziękuje.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 7776 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 40781
ja osobiście podciagam się na ruże od gazu w piwnicy

Mam przyjazną materie i jem węglowodany

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 7776 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 40781
- wiosłowanie w opadzie tułowia 4 s 12-10-10-8
- podciąganie hantla w oparciu o ławkę 3 s 10 p
- martwy 3 s 12-10-8
- tu byś wsadził podciąganie szerokim 3s

To jest taka moja propozycja

Mam przyjazną materie i jem węglowodany

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
Za dużo ćwiczeń na dół pleców, za mało na czworoboczny wg. mnie. Skołuj sobie drążek, zamonutj w drzwiach i będziesz się miał na czym podciągać.
Pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 391 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3644
Drazek do zamontowania w futrynie: cena 26 PLN. Wydatek niewielki, w kazdym sportowym dostaniesz. Jedyny problem bylby wtedy gdy nie bylbys sie w stanie podciagac - na maszynie zawsze dopasujesz ciezar, ale przy Twoich wymiarach i stazu nie bedziesz mial zapewne najmniejszych problemow.
Pozdro.

"Sympatia jest czesto wzajemna, Antypatia - zawsze!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 50 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29299
Unoszenie tułowia z opadu zostaw-wywal "dzień dobry"(na prostowniki jedno ćwiczenie styka)

Trza być twardym, nie miętkim!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 2286 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21699
i w wioslowaniu sztanga zastosuj progresje.

Student Turystyki i Rekreacji

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 391 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3644
Dobra! Zreasumujmy:
- "dzień dobry" 3 s 10 p
- martwy 3 s 10 p
- unoszenie tułowia z opadu 3 s 10 p
To sa 3 cwiczenia na to samo.
Nie ma NICZEGO na szerokosc plecow.

Juz wyzej pisalem o drazku. Lepiej go sobie spraw.
Co ja mysle o tym treningu to to, ze na pewno czujesz przecwiczenie w prostownikach twojego grzbietu poniewaz katujesz je 9 seriami(k*********!!) Czy ty troszke nie przesadzasz?? Tych miesni nie doprowadza sie do calkowitego wyczerpania (zobacz do atlasu). Ja Ci proponuje tak:

- podciaganie na drazku do brody 5 serii (max) (az 5 poniewaz nie masz maszyn do dysp.)
- wioslowanie 4 s 10 p - dla mnie OK. Jak chcesz mozesz dorzucic PROG.
- podciaganie hantla w oparciu o lawke j/w
- martwy ciag 4 s 10 p

I takie cos ja nazywam treningiem plecow. Jezeli nie bedziesz czul sie dotrenowany wrzuc sobie jeszcze na koniec przenoszenie sztangielki nad glowe.
Pozdro.

"Sympatia jest czesto wzajemna, Antypatia - zawsze!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 229 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4787
OK rozumiem.

Tylko jedna uwaga:
Nie dałoby się zastąpić czymś innym podciągania hantla w oparciu o ławkę bo robię już to ćwiczenie od dłuższego czasu i strasznie to nudne już jest. Może macie jakieś propozycje??

Z góry dzięki za odpowiedz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 391 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3644
Fajnie dziala zastosowanie 2 rodzajow wioslowan. Mianowicie zmieniasz typ uchwytu. Wykonuj 3 s wioslowania nachwytem i 3 podchwytem. Jedni twierdza ze podchwyt dziala bardziej na grubosc dolnych partie grzbietu a nachwyt na grubosc gornych. Ja uwazam ze po prostu te 2 cwiczenia dzialaja INACZEJ.
Wiec sproboj tak:

- podciaganie na drazku do brody 5 serii (max) (az 5 poniewaz nie masz maszyn do dysp.)
- wioslowanie 3 s 10 p nachwyt
- wioslowanie 3 s 10 p podchwyt
- martwy ciag 4 s 10 p

Pewnie za chwile kilku ludzi napisze ze to jest bez sensu. Ale ja i tak przy tym obstaje - bo po takim czyms na prawde chodzi sie jak by sie mialo 2 kilo w gaciach!! Idea prosta 3 PODSTAWOWE cwiczenia na plecy w tym jedno w 2 odmianach. Jak tym plecow nie ruszysz to ja nie mam pojecia w czym tkwi problem.

"Sympatia jest czesto wzajemna, Antypatia - zawsze!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 5431 Wiek 44 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 32825
Zgadzam się z koncepsją Żniwa. Ja robię podobny trening (co prawda nie podciągam się z powodu kontuzji barku uniemożliwiającej mi wykonywanie tego cwiczenia niestety) ale tak poza tym podobnie:

-wiosłowanie sztangą w opadzie wąski podchwyt (liczba serii 4 lub 5, zależnie od tego, czy czuję zmęczenie mięśnia po 4,czy potrzeba piątej serii)
-wiosłowanie w opadzie szeroki nachwyt (to samo odnośnie liczby serii)
-wiosłowanie półsztangą w chwycie neutralnym (uważam je za bardzo dobre wiczenie na górne partie pleców,ale czuję przy nim także najszerszy - wszytsko jest kwestią wczucia się w pracę mięśni podczas wykonywania cwiczenia i odpowiedniego ruchu)
-na koniec na dobitkę robię 4 serie przyciąganie wyciągu w chwycie neutralnym do klatki piersiowej - świetna sprawa na najszerszy.

Panuj nad wszystkim,nad czym możesz zapanować.
Resztę traktuj jak kupę gówna,
a jeżeli musisz paść,
to z dymiącym rewolwerem.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KIEDY??

Następny temat

trening

WHEY premium