SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy - początkujący

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 299

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

24

Waga

85

Wzrost

185

Cel treningowy

Masa

Staż treningowy na siłowni

4

Uprawiane inne sporty

nie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Hantle/sztanga, wyciąg, modlitewnik, ławka rzymska

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

problem z odcinkiem lędźwiowym i szyjnym. głównie przez przeciążenia. wskazania fizjo żeby robić ćwiczenia wielostawowe i wzmacniać mięśnie (ćwiczę miesiąc czasu i tak jak na początku bolało lędźwie, tak teraz w ogóle :))

Zażywane suplementy

kreatyna mono, witamina c, kompleks witamin, ashwagandha

Ostatnio przerabiany plan

ten z opisu- split

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Kiedyś klata na ławce - 100kg, martwy nie robiłem bo zawsze mialem problem z lędźwiem, przysiad 100kg.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 71 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 845
Cześć, mam 24 lata i zacząłem po kilku latach przerwy trening siłowy. Aktualnie ćwiczę tym planem 1ms czasu. Proszę spojrzeć czy coś mógłbym zamienić lub dodać Od zawsze mam problem z dysporporcją rąk. Klata, plecy i nogi OK, a ręce bardzo odstają.
Dodam, że codziennie staram się dostarczyć 160g białka i jem około 3000-3500 tys kcal dziennie.
Moja budowa to skinny fat, czyli chudy i odstający brzuch.


Klatka/triceps/barki

Klata
1. Wyciskanie sztangi na ławce 3x8-12 pow.
2. Wyciskanie hantli na ławce łamanej 3x8-12pow
3. Rozpiętki na ławce 3x12pow
(chciałbym dodać dipy, ale póki co mam siłe tylko na 3-4 powtórzenia, więc dodam je jak będę miał więcej siły)

Triceps:
1. wyciskanie francuskie 3x12
2. uginanie linek wyciągu górnego 3x12
Barki:
1. ohp 3x12
2. Wyciskanie na maszynie na głowę 3x12
3. ściąganie linek wyciągu górnego do czoła 3x12 (tył barków)
4. Wznosy bokiem 3x12

Nogi:


1. siady ze sztangą 3x12

2. wyciskanie na maszynie siedząc 3x14 (wcześniej były Wykroki, ale bolały mnie kolana)

3. Uginanie nóg na maszynie leżąć 3x12

4. Uginanie nóg na maszynie siedząc 3x12

5. wspięcia na łydki 3x12



Trening pleców i bicepsa:
Plecy Ści

1. Ściąganie do klatki górnego drążka na maszynie 12 powtórzeń 3 serie (
2. Wiosłowanie ze sztangą 3 serie po 12 powtórzeń
3. Rzymska ławka 3 serie po 12
4. Trap y raise 3 serie po 10 powtórzeń

Biceps:
1. Uginanie hantli z supinacja nadgarstka 3x12
2. Uginanie hantli w chwycie młotkowym 3x12

Co 2 dzień robie brzuch w domu. 1 cwiczenie - dead bug 3x12




Zmieniony przez - michaal19995 w dniu 2023-10-25 13:06:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734

Jak miałeś długa przerwę to plan treningowy z partią raz w tygodniu trenowaną średnio się sprawdza poszedłbym bardziej w partie trenowaną częściej ale to już od Ciebie zależy jaki schemat jest dla Ciebie wygodny.

W pierwszym dniu treningowym trzeba zmienić kolejność wykonywania ćwiczeń. Najpierw zrób ćwiczenia na klatkę piersiową, następnie na mięśnie naramienne, a dopiero triceps na końcu. Jak zmęczysz triceps to będzie mieć to wpływ na ćwiczenia barkowe.

W drugim dniu nóg trzeba by było coś dołożyć na czwórki albo zwiększyć ilość serii w tych ćwiczeniach, które już masz. Jeśli w wykrokach bolały Cię kolany to spróbuj różnych wersji, krótkiej, średniej, długiej może któraś wersja będzie spoko, albo przysiadu bułgarskiego.

W dniu grzbietu ja bym wstawił martwy ciąg zamiast tego unoszenia tułowia z opadu i dał jako pierwsze ćwiczenie. Zamiast tego ściąganie drążka wyciągu daj podciąganie na drążku, a wiosłowanie może zostać i wszystkiego po 4 serie spokojnie możesz dać.
Do tego brzuch/rdzeń, odpowiednia dieta do celu i będzie spoko.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-10-25 13:31:28

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Skoro, jak sam napisałeś, jesteś osobą początkującą z to sugeruję skupić się na planie treningowym, który pozwoli Tobie na naukę prawidłowej techniki ćwiczeń i czucia nerwowo-mięśniowego. Warto w Takiej sytuacji bazować na ćwiczeniach wielostawowych/złożonych, czyli trening ogólnorozwojowy (full body workout). Polecam poczytać więcej informacji na ten temat w artykule przedstawionym poniżej:

https://www.sfd.pl/FBW__Full_Body_Workout-t1135959.html

https://www.sfd.pl/[art]_FBW_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o ocenę wykonania i poprawki

Następny temat

Wystające kręgi kręgosłupa - porady

WHEY premium