SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy FBW do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 545

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 62 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 977
Witam. Zamierzam zacząć ćwiczyć na siłowni i nie jest to postanowienie noworoczne bo już wcześniej trenowałem tylko z pewnych powodów zaprzestałem ćwiczyć. Chcę, abyście ocenili mój plan treningowy. Dodam, iż mam problemy z kolanami, a konkretnie mam chondromolacje rzepki w obu kolanach, tak więc na na razie nie chcę przeciążać zbytnio kolan, ponieważ tak i tak już w pracy je dostatecznie obciążam, dlatego ćwiczenia na nogi na razie sobie odpuszczę póki ich nie wyleczę (chyba, że polecicie jakieś ćwiczenia przy mojej dolegliwości)

FBW (pon-śr-pt) A/B/A B/A/B

A
1.WL 5x 10
2.Podciąganie na drążku 5X max
3.Unoszenie sztangielek bokiem 4-5x 10
4.Unoszenie nóg na poręczy 3-4x 20

B
1.Poręcze 5x max
2.Podciąganie sztangielek 5x 10
3. Wyciskanie sztangi/ sztangielek siedząc
4.Spięcia brzucha 3-4x 20
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Cześć. Na wstępie wypełnij ankietę działu bo nic o Tobie nie wiadomo.


Chondromalacja którego jest stopnia?
Generalnie leczenie polega na wzmacnianiu więzadła właściwego rzepki, więc trening oporowy jest tu konieczny. Na poczatku ćwiczenia izometryczne, po kilku treningach można wprowadzić wypychanie na suwnicy, gdy miesnie i więzadła są już wzmocnione (po góra 3 tygodniach z reguły) spokojnie można dodać przysiady ze sztangą.


Całkowite zaniechanie obciążania stawów kolanowych spowoduje dalsze osłabianie mięśni stabilizujących te stawy i pogłębianie się objawów chondromalacji.



Zmieniony przez - Hubert81 w dniu 2016-01-03 01:39:35

Zmieniony przez - Hubert81 w dniu 2016-01-03 01:40:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 62 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 977
Płeć: M
Wiek: 21
Waga: 85kg
Wzrost: 190
Cel treningowy: wracam po przerwie, ale głównie masa mięśniowa
Staż treningowy na siłowni: powrót, ale wcześniej ćwiczyłem 2 lata, ale z przerwami
Uprawiane inne sporty: rekreacyjnie
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): domowa siłownia, wolne ciężary
Dieta: zaczynam dopiero zdrowe odżywanie
Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje): chondromolacja rzepki w obu kolanach
Zażywane suplementy: nie

Strzeże to nie wiem nawet , którego stopnia jest chondromolacja, ale II stopień jest to na pewno ( w tym miesiącu muszę iść do ortopedy i zrobić badania, żeby konkretnie powiedział mi jak wyglądają moje kolana i z jakim stopniem chondromolacji się borykam.

O ćwiczenia izometryczne na pewno mi pomogą, ale nie chce wykonywać np. przysiadów bo jak ledwo przykucnę to już czuję ból w kolanach. Wgl jakikolwiek nacisk jest mocno odczuwalny przez kolana, nawet jak mam zgięte kolana to czasami ból jest nie do zniesienia.


Zmieniony przez - Maiki-_ w dniu 2016-01-03 22:18:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 62 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 977
Sorki za post pod postem
Ćwiczenia izometryczne robić po siłowni czy wcześniej?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy (do oceny).

Następny temat

Czas na zmiany czy raczej nie?

WHEY premium