SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan na mase do oceny

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1059

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 763
Mam prawie 16 lat waże 62 kg ćwicze już ok. 4 miesięcy, moim celem jest oczywiście masa. Ze sprzętu mam tylko 2 sztangielki o maksymalnej wadze 15 kg.

Poniedziałek - klata + triceps
1 ćwiczenie które wykonuje na klate jest troche dziwne (ojciec mi je pokazał) polega ono na tym że kłade na podłodze miske, albo jakiś głęboki talerz nogi w górze i robie pompki (ręce kłade na misce) 4serie x max powturzeń
- 2 ćwiczenie polega na tym że ustawiam stołki w odległości około 50 cm, nogi w górze i cisne tak jakby pompki tylko że staram się opuścić jak najniżej 2*max
-rozpiętki 3*8-10
-Przenoszenie Sztangielki w leżeniu w poprzek 2*8-10

Trening tricepsa wtkonuje tak że najpierw ćwicze 1 serie na jedną ręke, a puźniej drugą ręke. Wykonuje 4 serie. Seria wygląda tak:

-wyciskanie "francuskie" jednorącz 10-12powturzeń
Następnie mnieszym ciężarem podobną ilość powturzeń

-pompki w podporze tyłem 4x8-12(normalnie)

Środa - biceps, mięśnie przedramienne
Trening bicepsa robie tak że najpierw ćwicze 1 serie na jedną ręke, a puźniej drugą ręke. Wykonuje 4 serie. Seriaa wygląda tak:
-uginanie ramion ze sztangielkami stojąc podchwytem po 8-12powurzeń
a po tym ćwiczeniu od razu przechodze do takiego samego ćwiczenia tylko że z mniejszym ciężarem
Po tych 4 seriach wykonuje ćwiczenia tak samo jak wyżej. Też wykonuje 4 serie
-uginanie ramion ze sztangielkami stojąc uchwyt młotkowy 8-12powturzeń. Następnie z mniejszym ciężarem (jak wyżej)

-uginanie nadgarstków podchwytem 4*max
-uginanie nadgarstków nadchwytem-wyciskanie sztangielek siedząc-3serie*

Piątek - barki + nogi
-wyciskanie sztangielek siedząc 3serie*(8-12)powtórzeń
-unoszenie sztangielek bokiem w górę stojąc 3serie*(10-12)powtorzeń,
-Podciąganie sztangielek wzdłuż tułowia serie 2*(10-12)powtórzeń,
-Unoszenie ramion w przód ze sztangielkami3*(10-12)powturzeń

-z mięsniami nóg mam problem ponieważ nie moge wykonywać przysiadów na całych stopach(z przyczyn zdrowotnych) jedynie co moge wykonywać na syzywki i robie ich 4-5 serii* 10-15 powturzeń oraz przysiady wykroczne 4 seria*10-15 powturzeń.Jeżeli znacie jakieś ciekawe ćwiczenia na mięśnie czworoboczne to podajcie
-wspięcia na palce 4xmax

Mam nadzieje że zrozumieliście wszystko o co mi chodzi Za wszystkie rady i uwagi będe bardzi wdzięczny
POZDRO

Zmieniony przez - k4myk w dniu 2006-01-29 17:45:18
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
poczytaj trening domatora
2 sztangielki to juz jest dobry sprzet na poczatek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 763
Czytałem już sporo, a teraz dałem do sprawdzenia POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
plecy tyl naramiennych brak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 763
Nie wiem bardzo o co ci chodzi, ale pleców nie ćwicze bo cztałem że w tak młodym wieku nie powinno się ich ćwiczyć. O ile się nie myle to mięśnie naramienne to barki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
nie ma przeciwskazan w treningu plecow w mlodym wieku
poprostu nalezy pewnych cwiczen unikac przykladowo:
martwy ciag, wioslowanie sztanga, dzien dobry,
ale juz podciaganie na drazku wioslowanie sztangielka w oparciu, wznosy sztangielek lezac, wznosy tulowia lezac, to sa cwiczenia nie obciazajace kregoslupa w zagrazajacym zdrowiu stopniu, mocniej go obciazasz siedzac przed komputerem w niewlasciwej pozycji
barki to 3 aktony z ktorych trenujesz 2, boczny i przedni jest jeszcze tylni ktory ominales w planie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 763
A z czym można połączyć ćwiczenia mięśni grzbietu? Czy mogę połączyć ćwiczenie miśni klatki z nogami, bo mogę chodzić raz w tygodniu na siłke, a na te mięśnie najgorzej ćwiczy mi się w domu i czy wogóle jest sens chodzić raz w tygoniu na siłownie czy lepiej sobie odpuścić. I jeszcze jedno mam zapytanie może nie koniecznie do tego działu ale jaki posiłek powinienem zjeść po bieganiu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomozcie!

Następny temat

Ćwiczenia na klatę do domu

WHEY premium