SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan na Mase -początki

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 986

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 686
poszukuje sprawdzonego treningu na mase mięśniową , ćwicze od roku , w zasadzie było to przygotowanie do treningu jaki chciałbym teraz mieć . Czyli aby przynosił rezultaty . Prosze o pomoc :)

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 18

Waga: 75

Wzrost: 180

Cel treningowy: Masa

Staż treningowy na słowni: 1 rok

Uprawiane inne sporty: brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full osprzęt

Dieta: brak

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: monohydrant kreatyny
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Pokaż ten plan który robiłeś, napisz na jakich ciezarach pracujesz w podstawowych ćwiczeniach.

Bez diety to efekty marne będą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 686
tylko że nie posiadam aktualnie planu treningowego ponieważ miałem przerwe od siłowni i chciałbym zacząć nowym planem na mase poleconym przez WAS oraz dietą która będzie mu sprzyjać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 1726 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8884
trening to FBW skrócone znajdziesz go w https://www.sfd.pl/FBW_do_oceny-t380753.html wypowiedz drsquat skorzystaj także z https://www.sfd.pl/FBW_do_oceny_:_-t742268.html traktor71 a diete to skorzystaj z działu odżywianie https://www.sfd.pl/Odżywianie-f10.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 686
dzieki ale ja nie za bardzo się łapie w tych wszystkich pojęciach bo jestem nowy heh amator ze mnie , mógłbyś mi napisać taki plan i wytłumaczyć na "chłopski rozum " ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 1726 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8884
no ok spoko to jest ta forma skrócona
oto przykladowy plan:
A)
-przysiad 5serii x 5powtórzen
-wyciskanie na plaskiej 5 x 5
-wioslowanie w opadzie 5 x 5
-pompki na poreczach 3 x max (to bedzie twoj triceps...)
+
brzuch i/lub lydki 2-3 x 15-20
B)
-przysiad 5 x 5
-wyciskanie w staniu 5 x 5
-klasyczny MC 5 x 5
-drazek podchwytem 3 x max (...a to twoj biceps)
+
lydki i/lub brzuch 2-3 x 15-
20
system 5 x 5
proponuje na poczatek wersje z progresywnym zwiekszaniem ciezaru.
wykonujesz wszystkie 5 serii zwiekszajac ciezar z serii na serie,dochodzac(teoretycznie)do maxa dla 5 powtorzen,tzw 100%5CM.,np.
po ogolnej rozgrzewce,jaka zawsze powinienes rozpoczynac kazdy trening,przystepujesz do rozgrzewki specjalistycznej.
zaczynamy od samego gryfu(czy nawet ciezaru wlasnego ciala,np.w przysiadzie)i wykonujemy 5-8 powtorzen.nastepnie zakladamy 50% naszego ciezaru docelowego,tj.takiego na ktorym skonczymy w danym cwiczeniu(w 5-ej serii) i robimy 5 powt.-i to jest nasza pierwsza wlasciwa seria,a dalej sukcesywnie zwiekszajac ciezar dochodzimy do konca.np.przysiad-ostatnio osiagnales 95kg w ostatniej-piatej serii.
rozgrzewka-gryf 20kgx5-8powt.
1) 50kgx5
2) 70kgx5
3) 80kgx5
4) 90kgx5
5) 100kgx5 powtorzen

teraz wiesz??
np Ty zrobisz przysiady 5powtórzen z ciężarem 50kg to Twój CD czyli cieżar docelowy to robisz tak:
rozgrzewka:beż obciżenia lub z samym gryfem
1)25kg
2)35kg
3)40kg
4)45kg
5)50kg
że z serii na serie dodajesz ciężar a liczba powtórzen jest stała

Zmieniony przez - novy35 w dniu 2011-06-02 12:30:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 686
i mam go wykonywać pon A sroda B . piatek A poniedziałek B czy jak ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 686
bo wiesz napisałeś plan A oraz plan B ale nie wiem w jakie dni mam jaki stosować ... a jak powiedzialem jestem amatorem dopiero zaczynam poważnie podchodzic do tematu i nie wiem poprostu jak mam wykonywać ten plan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 1726 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8884
na początku możesz ćwiczyc 2 razy w tygodniu np poniedziałek A i czwartek B w miarę czasu doda się trzeci dzień itd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 686
i przy tym planie szybko będzie widać podniesienie siły / masy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 1726 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8884
masa zalezy od diety i od regeneracji przede wszystkim a siła powinna iść do przodu.
https://www.sfd.pl/Brak_postępów_mimo_planu_i_diety-t690061-s2.html
https://www.sfd.pl/progresja-t460928-s2.html polecam przeczytać wypowiedzi traktora71 napewno Ci pomogą
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z nabraniem masy!!!! POMOCY

Następny temat

Plan treningowy do oceny

WHEY premium