SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan do oceny (ektomorficzna budowa ciała)

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2862

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 838
Na początku chciałem zaznaczyć, że mam ektomorficzny typ budowy ciała. Ćwiczę w domowych warunkach, a do tego sporo pływam, czasami biegam.

Jeśli chodzi o sprzęt, mam do dyspozycji sztangielki, ławeczkę i drążęk, więc proszę o wyrozumiałość i ogólną ocenę planu, dlatego nie podawałem ilości powtórzeń.


1) Poniedziałek

Plecy:
-podciąganie w szerokim uchwycie - 4 serie
-wiosłowanie hantelką w opadzie - 4 serie

Biceps:
-uginanie ramienia z hantelką w siadzie - 4 serie
-uginanie ramion z hantelkami stojąć chwytem młotokowym - 4 serie

2) Środa

Barki:
-unoszenie sztangielek bokiem - 4 serie
-wyciskanie sztangielek w siadzie - 4 serie
-unoszenie sztangielek bokiem w siadzie - 4 serie

Przedramiona - sztangielki i ściskacze

3) Piątek

Klatka:
-rozpiętki - 4 serie
-wyciskanie sztangielek - 4 serie
-pompki w wąskim rozstawieniu rąk - 3-4 serie
-pompki szwedzkie

Triceps:
-wyciskanie francuskie jednorącz siedząc - 4 serie

Szrugsy:
-wzsnoszenie sztangielek stojąc - 4 serie

4) Sobota lub niedziela

Nogi:
-przysiady z plecakiem i sztangielkami w rękach - 4 serie
-wykroki ze sztangielkami - 3-4 serie
-wspięcia na palcach ze sztangielkami - 4 serie



Do tego wszystkiego ćwiczę brzuch 3-4 razy w tygodniu, ćwiczenia wybieram zależnie od chęci i sił.

-

Mam jeszcze pytanie - brakuje mi ciężaru na kaptury, więc robię około 40 powtórzeń w serii sztangielkami. Czy to dobre rozwiązanie? Może jest jakiś sposób inny? Ile razy w tygodniu szrugsy?

Zmieniony przez - pawelppk w dniu 2011-05-29 15:00:58
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Ilu kg te sztangielki ?

Jak wyglądał ostatni twój plan ?

Dodaj podstaowe informacje o sobie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 838
Mam dwie sztangielki po 10 kg. Jeśli do ćwiczenia potrzebna jest mi jedna, to przekładam obciążenie z drugiej.

Od 3 tygodni ćwiczę właśnie tym planem, a wcześniej bez planu jechałem, zależnie od chęci i czasu.

Wzrost - 179 cm, waga - 68 kg.

Przydałaby mi się jakaś odżywka na masę. Białka dostarczam dużo, ale wydaje mi się, że tłuszczów za mało. Od 3 tygodni zacząłem brać kreatynę megacaps 1250 tylko w dni treningowe, 4 tabletki po treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Tą kreatyne to bym sobie darował...

Plan zrobiłbym bardziej całościowy a nie dzielił na partie mięsniowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
jak Viren.
Domatorów obowiązuje ta sama zasada co wszystkich zaczynających ćwiczyć na siłowniach.

a nie zaczyna sie od podziału raz na tydzień,bo na początkowym etapie znacznie więcej można "wydobyć" z planów całosciowych

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 838
Aha. A jak z odżywką białkową? Białka dostarczam tyle, że wychodzi 3 g na 1 kg masy ciała.

I jak z kapturami? Bo to jedyne mięśnie, przy których brakuje mi ciężaru. Mam robić te 3-4 serie po 40 powt.?

Co do tych ćwiczeń raz na tydzień, to czytałem gdzieś przy opisie budowy ciała ektomorficznej, że tak się zaleca.

Zmieniony przez - pawelppk w dniu 2011-05-31 16:45:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
plany całościowe w skrócie FBW,czyli trening całego ciała.
Mnóstwo tego typu planów jest w działach podwieszonych,czy to w tym dziale,czy to w treningu dla początkujących

a co do białka.
Odżywki
to uzupełnienie diety. Bierzesz go tylko wtedy gdy z normalnej diety nie jesteś w stanie dostarczyć tyle białka ile trzeba.
Bierzesz go tyle ile Ci brak w diecie,a dieta jak wiadomo zależna od celu.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 838
To w tych planach FBW jedno ćwiczenie na jedną partię wystarczy w jednym dniu?
Załóżmy, że robiłbym w jednym treningu ćwiczenia na wszystkie partie, to mogą być 2 ćwiczenia na partię, czy jedno wystarczy?

Zmieniony przez - pawelppk w dniu 2011-05-31 17:06:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
na największe partie jak nogi czy plecy moga być dwa
na małe mieśnie jedno ćwiczenie to max,bo małe mięśnie pracują przy tych dużych(z tego też wzgledu błędem nie jest odpuszczenie robienia małych mięśni-skrócone plany FBW stosują tę zasadę)

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 838
Jeszcze jedno pytanie - nie za dużo dwa razy w tygodniu na jedna partia?

Zmieniony przez - pawelppk w dniu 2011-05-31 17:30:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Nie ma czegoś takiego jak ekto/mezo/endo, te podziały są zbyt ogólne i mijają się zupełnie z prawdą.

Polecałbym też ci zrobić jeden zestaw ale uwzględnić jakieś ćwiczenie dynamiczne np. thrusters...

Zmieniony przez - Viren w dniu 2011-05-31 17:52:15
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Domatora a 6 Weidera

Następny temat

Buildin the gimnastic body-jak zaczac przygode?

WHEY premium